آموزش مهندسی شبکه

share-desktop share-mobile دوره آموزش مهندسی شبکه (عملی ویژه بازار کار) شامل: بخش سخت‌افزاری شبکه یا آموزش +Network شامل بکارگیری کابل‌ها و تجهیزاتی است که کلاینت‌ها (کاربران) را به سرور (کامپیوتر اصلی) متصل می نماید. بخش نرم‌افزاری شبکه یا آموزش MCSE شامل راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از ویندوز سرور، مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف و راه‌اندازی سرویس‌های مختلف می باشد. همچنین آموزش سیسکو CCNA شامل طراحی و ساختاربندی فیزیکی شبکه، تنظیم، راه‌اندازی و نگهداری روتر و سوئیچ‌های سیسکو می باشد. در‌انتهای دوره آموزشی مهندسی شبکه، توانایی نصب، راه‌اندازی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری، جذب در بازار کار شبکه و اخذ مدرک معتبر از آموزشگاه مهندسی شبکه را خواهید یافت.

آموزش مهندسی شبکه

یک شبکه کامپیوتری از دو بخش تشکیل شده است. بنابراین دوره کامل آموزش مهندسی شبکه عملی ویژه بازار کار شامل دو بخش، مهندسی سخت افزار شبکه مثل مهندسی سیسکو و مهندسی نرم افزار شبکه مثل مهندسی مایکروسافت می باشد.

بخش سخت افزاری شبکه شامل کابل ها و تجهیزاتی که کلاینت ها (کاربران عادی) را به سرور (کامپیوتر اصلی) متصل نموده و برای خروج از شبکه و بازگشت مسیریابی می نماید. بخش نرم افزاری شبکه شامل نصب و پیکربندی ویندوز سرور بر روی کامپیوتر سرور و تنظیمات کلاینت ها جهت اتصال به شبکه و تنظیمات نرم افزاری شبکه می باشد.

دانش پذیران دوره مهندس شبکه در ابتدا دوره ای به نام نت ورک پلاس (CompTIA Network+) را آموزش می بینند.

بعد از گذراندن دوره آموزش Network+ آمادگی لازم برای شروع دوره آموزش MCSE مایکروسافت را بدست خواهید آورد. دوره مایکروسافت MCSE به آموزش شبکه در بستر نرم افزاری و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از سیستم عامل های مایکروسافت Windows Server و سرویس های مختلف این سیستم عامل ها و همچنین مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف می پردازد.

در نهایت وارد دوره آموزشی سیسکو که عموما به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازند، می شوید. اولین کورس دوره های سیسکو و در حقیقت دروازه ورودی آن، دوره آموزش CCNA نام دارد. شامل: طراحی و ساختاربندی فیزیکی شبکه، تنظیم، راه اندازی و نگهداری روتر و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم این دوره های آموزشی هستند.

نظرات دیگران درباره ما

دوره کامل آموزش مهندسی شبکه عملی ویژه بازار کار

دوره کامل آموزش مهندسی شبکه عملی ویژه بازار کار در آموزشگاه شبکه پایا شامل سه مرحله به شرح زیر می باشد:

۱- آموزش نت ورک پلاس Network+

در دوره +network مطالب پایه، اساسی و ضروری که در حقیقت پیش نیاز بقیه دوره های شبکه میباشد، به شکل گسترده ای تشریح میشود.

نت ورک پلاس شامل مفاهیم مهمی مانند آشنایی با تجهیزات و سخت افزار شبکه، لایه های شبکه، آشنایی با سرویس ها و پروتکل های موجود در هر لایه، آشنایی با انواع دستگاه های مربوط به شبکه و نیز مباحث IP Addressing ، از سرفصلهای مهم دوره Network+ میباشند.

آموزش Network+ پیشنیاز تمام دوره های آموزشی شبکه (مایکروسافت و سیسکو) می باشد. معمولا فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر و IT تا حدودی با آن آشنا هستند. فراگیری دوره آموزشی Network+ شما را در درک مباحث MCSE و Cisco یاری می نماید.

۲- آموزش میکروسافت MCSE یا MCSA

پس از گذراندن دوره network+ ، پیشنهاد میشود که افراد دوره MCSA یا MCSE مربوط به شرکت مایکروسافت را بگذرانند، به این دلیل که در دوره های مایکروسافت، بسیاری از مطالب و مفاهیم اساسی و ضروری به زبان ساده تر نسبت به دوره های دیگر تدریس میشود. محیط سیستم عامل ویندوز سرور که افراد در آن فرایند آموزش و یادگیری را میگذرانند، محیط گرافیکی و کاربرپسند میباشد.

در این دوره آموزش شبکه در بستر نرم افزاری و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از سیستم عامل های مایکروسافت (windows Server) و راه اندازی سرویس های مختلف در این سیستم عامل و مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف، می پردازد. در دوره مایکروسافت شما می توانید یک شبکه کامل ایجاد کنید و مفهوم شبکه ، کلاینت و سرور را بصورت کاملا عملی درک نمایید.

۳- آموزش سیسکو CCNA

دوره آموزشی CCNA معمولا به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازد، طراحی شماتیک و ساختاربندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و نگهداری روترها و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم این دوره های آموزشی هستند. شرکت Cisco بعنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت در زمینه ساخت، طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری و تجهیزات آن در جهان شناخته شده است.

با توجه به استفاده گسترده از تجهیزات سیسکو در شبکه های کامپیوتری، انتخاب دوره آموزش CCNA بعنوان اولین کورس سیسکو، بهترین انتخاب باشد.

توجه: پس از گذراندن دوره CCNA می توانید دوره های حرفه ای تر سیسکو به نام CCNP را بگذرانید، حرفه ای ترین و بالاترین سطح مدارک سیسکو نیز CCIE نام دارد که در ایران کمتر از ۵۰ نفر به این مدرک دست یافته‌اند.

سرفصل دوره آموزش مهندسی شبکه

بازار کار شبکه چطور است؟

در دنیای امروز طراحی، راه اندازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری و به زبان ساده تر شبکه کردن کامپیوترها یکی از مهمترین نیازهای شرکتها و سازمانهای بزرگ و کوچک می باشد. شرکت ها و سازمانها در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشند حتما از کامپیوتر استفاده می نمایند. و برای ارتباط این کامپیوترها حتما دست کم به یک متخصص شبکه نیازمندند. تا امور مربوط به راه اندازی شبکه ، پشتیبانی شبکه ، نگهداری شبکه ، رفع مشکلات شبکه و در نهایت امنیت شبکه را تامین نمایند.

طبق آخرین آمار جهانی متخصصان و مدیران شبکه بیشترین حقوق و درآمد و بیشترین استخدام را نسبت به اکثر رشته ها داشته اند. بطوری که اولین انتخاب افراد هوشمند در دنیای IT آموزش شبکه های کامپیوتری و کسب مهارت های شبکه می باشد.

ساختار شبکه های کامپیوتری به گونه ای است که فقط طراحی و راه اندازی اولیه نیاز سازمانها را برطرف نمی کند، بلکه تمامی شبکه های کامپیوتری نیازمند نگهداری و TroubleShootingهستند، به همین دلیل همیشه احتیاج به یک پست دائمی برای نگهداری و برطرف کردن مشکلات احتمالی دارند.

به همین دلیل در بین دارندگان مدارک IT ، متخصصان شبکه دارای بهترین بازار کار را در ایران و جهان هستند. در سال ۲۰۰۸ دولت آمریکا احتیاج به ۴۰۰۰۰ متخصص CCIE داشت که فقط ۱۵۰۰۰ نفر دارای این مدرک در کل جهان وجود داشت، به همین دلیل شرکت ها و سازمانهای آمریکایی شروع به جذب متخصصات شبکه از تمام کشورها (حتی کشورهای مورد تحریم مثل ایران) نمودند البته با بهترین شرایط کار و سطح درآمد و اعطاء نمودن حق شهروندی.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید، آمادگی برای ورود به بازار کار شبکه: با توجه به رشد روز افزون استفاده از تکنولوژی های مدرن و نیروهای متخصص، نیاز چشم گیری به نیروهای متخصص در بازار کار وجود دارد. در صورت دارا بودن تخصص و تجربه کافی می توانید جایگاه شغلی مناسبی داشته باشید. با توجه به بروز بودن سرفصل های آموزشی در دوره های آموزشی پایا شما یک شغل جهانی خواهید داشت و در صورت رعایت استانداردهای جهانی و دانش مناسب زبان و اطلاعات به روز می توانید در تمام نقاط جهان به راحتی فعالیت کنید.

برای یک شروع قدرتمند در زمینه شبکه، مشاوره کنید: اگر می خواهید یک برنامه بلند مدت و کار آمد برای آینده خود داشته باشید به راحتی می توانید از نظرات کارشناسی متخصصان آموزشگاه شبکه پایا استفاده نمائید.

آموزشگاه شبکه

آموزشگاه شبکه پایا با مجوز رسمی از وزارت کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سالهاست که در زمینه ارائه دوره های آموزش شبکه بصورت عملی و کاربردی تجربه درخشانی دارد. آموزشگاه شبکه پایا دارای اساتید بسیار مجرب و حرفه ای شبکه، امکانات و تجهیزات شبکه، سرفصل های کاملا عملی شبکه ویژه بازار کار و از نظر دانش آموختگان درکنار برترین آموزشگاههای شبکه جزو بهترین آموزشگاه های شبکه در تهران و ایران می باشد.

با گذراندن دوره های آموزش عملی شبکه در آموزشگاه پایا شغل مناسبی در بازار کار شبکه در ایران و جهان پیدا خواهیدکرد. همچنین آموزشگاه پایا دانش پذیران را در پیدا کردن شغل مناسب و معرفی به شرکت ها و سازمان ها همراهی و یاری می نماید.

نحوه آموزش مهندسی شبکه

تمامی مباحث دوره آموزشی مهندسی شبکه بصورت ۱۰۰% عملی کاربردی بوده و با هدف تبدیل شدن شما به یک نیروی متخصص شبکه ارائه خواهد شد. تمامی آموزشها مطابق با استانداردهای روز دنیا و مورد استفاده در بازار کار می باشد.

سرفصل دوره‌های آموزش مهندسی شبکه با توجه به استانداردهای روز دنیا و نیازهای بازار کار، تقسیم بندی، برنامه ریزی و اجرا می شوند. ارائه مطالب استاندارد در کنار تجربیات بسیار ارزشمند اساتید می تواند ترکیب خوبی برای حرفه ای شدن شما را فراهم آورد. در این دوره ها شما هر مبحث را در مثال و در قالب پروژه ای عملی فرا می گیرید.

ادامه سرفصل آموزشی ...

ویژگی‌های آموزشگاه شبکه پایا

آموزش تلفیقی دوره‌های شبکه: افراد با شرکت در این دوره همزمان دوره‌های نت ورک پلاس، سیسکو و مایکروسافت را آموزش می بینند.

آموزش سریعتر شبکه: سیلابس این دوره‌ها طوری تنظیم شده است که در کوتاه‌ترین زمان و بصورت کاملا عملی اجرا می گردد.

آموزش شبکه در کارگاه عملی: با توجه به نوع آموزش و ارائه کاربردی مطالب، بیشتر مدت زمان دوره بصورت کارگاه عملی برگزار می گردد.

تمامی مطالب این دوره طوری تنظیم شده است تا افراد بعد از طی کردن دوره با توانایی بسیار درست و کامل وارد بازار کار شده و به عنوان مهندس شبکه، طراح و مجری کار کنند. مهمترین ویژگی این دوره عملی بودن آن می باشد. بیشتر مطالب این دوره به صورت کاملا عملی ارائه می شود و دانشجویان با کار در کارگاه‌های مجهز با فضای واقعی شبکه آشنا می شوند.

تفاوت مهندسی شبکه و مدیریت شبکه

شغل مهندسی شبکه Network Engineer و مدیریت شبکه Network Administrator به هم مرتبط هستند اما وظایف کاری آنها با هم یکسان نیست. تفاوت اصلی بین شغل مهندس شبکه و مدیر شبکه در وسعت و پیچیدگی ساختار شبکه و وظایف کاری آنها است.

مهندس شبکه مسئولیت بزرگتر و حوزه کاری گسترده تری را نسبت به یک مدیر شبکه دارد. مهندس شبکه همچنین دارای تجارب و تحصیلات بیشتری نسبت به مدیر شبکه می باشد. مدیر شبکه بیشتر در محیط شبکه های کوچک تا متوسط LAN و WAN فعالیت داشته و شرح وظایف کاری ساده تری دارد.

توضیحات بیشتر ...

نمونه مدرک مهندسی شبکه

گواهینامه و مدرک مهندسی شبکه

ثبت نام دوره آموزش مهندسی شبکه

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزش مهندسی شبکه دوره کامل


تاریخ شروع دوره: اختیاری
ظرفیت مانده: محدود
روزهای برگزاری: اختیاری
ساعت برگزاری: اختیاری
طول دوره: 30 جلسه
نحوه تشکیل: خصوصی
شهریه عادی: 0 تومان
امتیاز ویژه: -
شهریه نهایی: 0 تومان
پرداخت نهایی: 0 تومان
آموزشگاه پایا
آموزش مهندسی شبکه دوره کامل

توضیحات دوره آموزشی:

1- آموزش 100٪ عملی و کاربردی

2- پذیرایی رایگان

3- امکان ارائه گواهینامه بین المللی / پذیرایی رایگان در طول دوره و...

نظرسنجی کیفیت دوره آموزشی


آموزش مهندسی شبکه عملی دوره کامل


تاریخ شروع دوره: اختیاری
ظرفیت مانده: محدود
روزهای برگزاری: اختیاری
ساعت برگزاری: اختیاری
طول دوره: 30 جلسه
نحوه تشکیل: خصوصی
شهریه عادی: 0 تومان
امتیاز ویژه: -
شهریه نهایی: 0 تومان
پرداخت نهایی: 0 تومان
آموزشگاه پایا
آموزش مهندسی شبکه عملی دوره کامل

توضیحات دوره آموزشی:

1- اجرای دوره بصورت 100% عملی و کاربردی میباشد.

2- آموزش Network+ , CCNA , MCSE

3- امکان ارائه گواهینامه بین المللی / پذیرایی رایگان در طول دوره و...

نظرسنجی کیفیت دوره آموزشی

آموزشگاه شبکه پایا برگزارکننده دوره های آموزش مهندسی شبکه بصورت 100% عملی و کاربردی با هدف جذب فراگیران در بازارکار می باشد.

امروزه فراگیری و آموزش شبکه های کامپیوتر بسیار متداول بوده و موقعیت های شغلی فراوان و متنوعی را ایجاد می نماید.

بخش اول: آموزش +Network

 • آشنایی با شبکه و معرفی انوع شبکه های کامپیوتری و توپولوژی ها
 • معرفی توپولوژی های شبکه
 • انواع تکنولوژی های شبکه ، اتصالات و استاندارهای سیم بندی
 • استاندارد اترنت Ethernet
 • معرفی تجهیزات شبکه
 • معرفی تجهیزات پیشرفته شبکه
 • معرفی هفت لایه مدل OSI
 • سخت افزار شبکه (Switch & Router)
 • شبکه های Workgroup و شبکه های Server Base
 • معرفی پروتکل IP و اصول اختصاص IP Address در شبکه
 • معرفی پروتکل های TCP / IP
 • آماده سازی کامپیوتر برای اتصال به شبکه
 • اتصال کامپیوترها به شبکه و برقراری ارتباط بین آنها
 • اشتراک اطلاعات در شبکه و تنظیم مجوزهای دسترسی به اطلاعات
 • اشتراک چاپگر و دسترسی به سرویس چاپ در شبکه
 • اتصال کامپیوتر به اینترنت بصورت بیسیم ADSL
 • اتصال کامپیوتر به اینترنت به صورت کابلی Cable
 • اشتراک اتصال اینترنت در شبکه با سرویس ICS
 • کار با پروتکل HTTP و دسترسی به صفحات Web
 • دسترسی به کامپیوترها از راه دور به صورت Remote
 • معرفی نرم افزار های دسترسی از راه دور
 • کمک و راهنمایی کاربران شبکه از راه دور به وسیله توانمندی Remote Assistance
 • برقراری کنفرانس بصورت صوتی و نوشتاری با کاربران شبکه
 • کار با دستورات شبکه در محیط Command Line
 • پیکربندی سرویس دهنده اینترنت Proxy Server
 • پیکربندی فایروال Windows Firewall
 • آشنایی با محیط Wireless و راه اندازی شبکه وایرلس (بی سیم)
 • افزایش امنیت شبکه با تجهیزات سخت افزاری
 • افزایش امنیت شبکه با تجهیزات نرم افزاری
 • آشنایی با توانمندی NAT
 • آشنایی با پروتکل های مسیریابی شبکه Routing Protocols
 • آشنایی با سرویس های WAN
 • اصول اولیه طراحی شبکه
 • معرفی سیستم عامل های شبکه
 • اصول عیب یابی شبکه های کابلی
 • اصول عیب یابی شبکه های بی سیم
 • بهینه سازی شبکه

۲- بخش دوم: آموزش MCSA , MCSE

 • MCSA: Install windows servers in host and compute environments
 • MCSA: Install and configure Active Directory Domain Services
 • MCSA: Implement Domain Name System
 • MCSA: Implement DHCP
 • MCSA: Manage and maintain AD DS
 • MCSA: Create and manage Group Policy
 • MCSA: Implement storage solutions
 • MCSA: Implement Hyper-V
 • MCSA: Maintain and monitor server environments
 • MCSA: Implement IP address management: IPAM
 • MCSA: Implement network connectivity and remote access solutions
 • MCSA: Implement core and distributed network solutions
 • MCSA: Implement high availability
 • MCSA: Implement an advanced network infrastructure
 • MCSE: Implement Active Directory Certificate Services
 • MCSE: Implement identity federation and access solutions
 • MCSE: Implement Windows containers
 • MCSE: Implement server hardening solutions
 • MCSE: Secure a Virtualization Infrastructure
 • MCSE: Secure a network infrastructure
 • MCSE: Manage Privileged Identities
 • MCSE: Implement threat detection solutions
 • MCSE: Implement workload-specific security
 • MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) - MCSA Windows Server 2016, contains the following three Exam :
 • 1- Exam Ref 70-740: Installation, Storage, and Compute with Windows Server 2016
 • 2- Exam Ref 70-741: Networking with Windows Server 2016
 • 3- Exam Ref 70-742: Identity with Windows Server 2016
 • MCSE (Microsoft Certified Solutions Engineer) - After passed MCSA 2016, to earn the MCSE 2016 certification, pass one of the elective exams :
 • 1- Exam Ref 70-744: Securing Windows Server 2016
 • 2- Exam Ref 70-745: Implementing a Software-Defined Datacenter
 • 3- Exam Ref 70-413: Designing and Implementing a Server Infrastructure
 • 4- Exam Ref 70-414: Implementing an Advanced Server Infrastructure
 • 5- Exam Ref 70-537: Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Hub

۳- بخش سوم: آموزش CCNA

 • مفاهیم شبکه بهم‌پیوسته یا شبکه تقابلی Internetworking
 • معرفی پروتکل TCP/IP و هفت لایه OSI
 • کار با Subnetting هاى با طول متغير (ایجاد بیش از یک شبکه محلی LAN)
 • IOS و مديريت تجهيزات ايمنى
 • مديريت Cisco Internetworking
 • سوئيچينگ لايه ۲ و لايه ۳ سيسكو
 • مسيريابىIP با استفاده از پروتكل هاى مسيريابى RIP, IGRP, EIGRP, OSPF, BGP
 • LAN های مجازی
 • امنيت در شبکه
 • ترجمه آدرس شبكه (NAT)
 • معرفی فناورى هاى بيسيم سيسكو
 • اينترنت پروتكل نسخه IPv6
 • شبكه هاى گسترده (WANs)
 • عيب يابى شبكه
آموزشگاه شبکه عملی - مهندسی شبکه ویژه بازار کار

آموزش مهندسی شبکه: Network+ , CCNA , MCSE

سه بخش اصلی آموزش مهندسی شبکه عملی ویژه بازار کار شامل موارد زیر می باشد:

آموزش نت ورک پلاس Network+

دوره آموزش نت ورک پلاس CompTIA Network+ plus (پیشنیاز دوره های سیسکو و مایکروسافت می باشد)

آموزش شبکه مهندسی مایکروسافت

Microsoft MCSA

MCSA یا Microsoft Certified Solutions Associate جهت نصب و پیکربندی ویندوز سرور و سرویسهای وابسته به آن است. تمرکز اصلی دوره MCSA بر روی مدیریت شبکه در نصب و راه اندازی سرویس اکتیو دایرکتوری و سرویس های درون شبکه ای مبتنی بر Microsoft windows Server می باشد.

Microsoft MCSE

MCSE یا Microsoft Certified Solutions Expert یک استاندارد جهانی برای متخصصین IT می باشد. مدرک MCSE تایید می کند که شما دارای مهارت های لازم برای نگهداری و راهبری یک Data Center بسیار مدرن می باشید. و در Identity Management (مدیریت هویت) , Systems Management (مدیریت سیستم ها) , Virtualization (مجازی سازی) , Storage , Networking دارای تجربه می باشید.

انتخاب MCSA یا MCSE به این بستگی دارد که کدامیک با شغل شما همخوانی بیشتری دارد. پیشنهاد مایکروسافت این است که اگر شما مسئول مدیریت، نگهداری و عیب یابی یک سیستم هستید و ۸ تا ۱۲ ماه سابقه کار در این زمینه را دارید مدرک MCSA را انتخاب کنید. و اگر وظیفه شما برنامه ریزی، طراحی و اجرای سیستمها است و دارای حداقل یک سال سابقه کار در این زمینه هستید MCSE را انتخاب کنید.

آموزش شبکه سیسکو

دوره آموزش شبکه سیسکو Cisco CCNA شامل تنظیمات یا کانفیگ تجهیزات سیسکو (روتر و سوئیچ cisco Routing and Switching) می باشد.

دوره آموزش عملی مهندسی شبکه

وظایف مهندس شبکه چیست؟

مهندس شبکه مسئولیت طراحی شبکه، نصب و راه اندازی شبکه، آنالیز شبکه، عیب یابی و نگهداری شبکه را بر عهده دارد. مهندس شبکه ممکن است به عنوان یک مشاور در شبکه کار کند و نیاز داشته باشد تا با کاربران شبکه راحتتر تعامل داشته باشد.

نقش یک مهندس شبکه توسعه و نگهداری شبکه و فراهم ساختن بالاترین کارایی و عملکرد شبکه میباشد به طوریکه کاربران سطح مورد اعتمادی از میزان کارایی شبکه سازمان را داشته باشند.

یک مهندس شبکه ممکن است در یک شبکه محلی یک شرکت کوچک ، یا در یک شبکه MAN شهری ، و یا در محیط وسیعتری مانند شبکه های WAN بین شهری و حتی شبکه هایی با ارتباطات ماهواره ای کار کند.

یک مهندس شبکه میتواند به موقعیت های شغلی بالاتری دست یابد مانند پست IT Manager و یا حتی مدیر ارشد IT.

وظایف اصلی و اساسی مهندسین شبکه به شرح زیر است:

اهم وظایف مهندس شبکه شامل: نصب و راه اندازی شبکه (Installation)، پیکربندی شبکه (Configuration)، گسترش شبکه (Expandation)، محافظت شبکه (Protection)، ارتقاء شبکه (Upgrade)، تنظیم شبکه (Tune) و تعمیر شبکه (Repair) می‌باشد.

مهندس شبکه وظیفه مراقبت از بستر سخت افزاری شبکه، کنترل وضعیت شبکه و مانیتورینگ تجهیزات شبکه شامل کابل ها (Cables)، سوئیچ ها (Switchs)، مسیریاب ها (Routers)، سرورها (Servers)، سیستم های کلاینت (Clients) را برعهده دارد.

مهندس شبکه وظیفه مراقبت از بستر نرم افزاری شبکه اعم از سیستم عامل‌ها (Operating Systems)، سرویس‌ها (Email Server, Web Server, Application Server , …)، مکانیزم تهیه نسخه پشتیبان (Backup Software) و پایگاه داده ها(DataBases) را برعهده دارد.

از دیگر وظایف مهم مهندس شبکه رسیدگی به امور کاربران شبکه، ایجاد دسترسی و مدیریت سطوح دسترسی کاربران شبکه، ارائه آموزش و پاسخ گویی به سوالات کاربران، رسیدگی به مشکلات کاربران و برطرف نمودن آنها و... می‌باشد.

مهندس شبکه باید همواره نسبت به تشخیص و رفع مشکلات شبکه، حفاظت و ایمن سازی شبکه، رفع اختلال و قطعی ارتباط در شبکه، جلوگیری از رخداد مشکلات، عیب‌یابی و رفع مشکل‌ها و... مسئولیت پذیر باشد.

دوره های پیشرفته شبکه شامل موارد زیر می باشد:

- دوره های پیشرفته سیسکو (Cisco CCNP آموزش CCNP Security, Wireless, Voice) و (Cisco CCIE)

- دوره های امنیت شبکه، تست نفوذ و هک (آموزش امنیت شبکه ، آموزش PWK ، آموزش WIFU ، آموزش SOC ، آموزش Arc Sight ، آموزش Juniper ، آموزش Fortigate)

- آموزش مجازی سازی VMware

- دوره های آموزش میکروتیک MikroTik (آموزش MTCNA ، آموزش MTCRE ، آموزش MTCWE)

- آموزش TMG (ایمن سازی اینترنت در برابر تهدیدات نرم افزارهای جاسوسی)

آموزش شبکه عملی

آزمون و اخذ مدارک بین المللی NetworK+, MCSE, CCNA چگونه است؟

برای آزمون های مایکروسافت و سیسکو ، این امکان وجود دارد که متقاضیان پس از کسب آمادگی در دوره های آموزشی، (و آمادگی برای آزمون) با مشاوره و راهنمایی کارشناسان به کشورهای امارات ، هند ، پاکستان ، ترکیه و یا ارمنستان سفر کرده و تمامی آزمون ها را به صورت یکجا و یا مجزا امتحان دهند.

به دلیل تحریم های سیاسی متاسفانه ایرانیان از حضور در این آزمونها در داخل ایران محروم هستند، به همین دلیل علاقه مندانی که اصرار به دریافت مدارک بین المللی دارند حتما باید به خارج از ایران سفر نموده و در یکی از کشورهایی که ذکر شد اقدام به ثبت نام و حضور در این امتحانات نمایند.

هزینه بسیار زیاد سفر ، هتل ، ثبت نام آزمون باعث شده است که بسیاری از علاقه مندان عطای دستیابی به این مدارک را به لقایش بخشیده و صرفا به کسب مهارت از طریق آموزشهایی که در ایران ارائه می شود اکتفا نمایند. همچنین با توجه به اینکه در پایان آموزشهایی که آموزشگاه پایا ارائه میدهد با برگزاری آزمون، گواهینامه ای معتبر و مورد تایید و قبول سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی ارائه می شود نیازی به کسب این گواهینامه ها احساس نمی شود.

صرفا علاقه مندانی که قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارند معمولا سختی های کسب این گواهینامه ها را به جان خریده و اقدام می نمایند.

خوشبختانه برخلاف سابق، در حال حاضر داشتن مهارت فنی و تخصصی در رشته مورد نظر برای شرکتهای ایرانی به عنوان معیار برتری و اولویت متقاضیان استخدام و جویای شغل در نظر گرفته می شود و همچنین تایید مراکز آموزشی معتبر و نامی همچون آموزشگاه کامپیوتر پایا بر مهارت متقاضیان که در غالب اعطا گواهینامه صورت می گیرد امتیازی است که دانش آموختگان این تخصص ها را از دیگران متمایز می نماید.

آموزشگاه پایا

?1401/10/23مهمان

سلام و وقت بخیر.. من در دانشگاه کامپیوتر خوندم اما متاسفانه چیزی یاد ندادن، میخواستم ببینم با این دوره ها میتونم خودمو واسه بازار کار آماده کنم؟

با سلام... در آموزشگاه پایا اساتید دوره های شبکه از فعالان و شاغلین حوزه شبکه که دارای تجربه زیادی هستند، انتخاب می شوند. بنابراین دوره آموزش شبکه بصورت عملی و کاربردی ویژه بازار کار و مشاغل و به زبان ساده ارائه می گردد.

5.01401/10/15ابوالفضل محمدنژاد

با سلام، من دوره کامل آموزش شبکه شامل نتورک پلاس و MCSE و CCNA را گذراندم. استاد بسیار عالی بود و از لحاظ تدریس خیلی توجه می کرد و هر جا که مطلبی رو یاد نمی گرفتم دوباره توضیح می داد، بدون اینکه خسته یا بی حوصله شود و اخلاق بسیار خوبی داشت. همین باعث شد من به مطالب شبکه علاقه مندی بیشتری پیدا کنم. از همکاران موسسه هم بسیار ممنونم.

5.01401/09/10محمدحسین حاجی زاده

دوره های شبکه بسیار عالی بودن و استادهایی که داشتم بسیار با تجربه بودن. کلاس ها به موقع و طبق برنامه منظم انجام شد. ممنونم

?1401/07/11مهمان

من کارشناس شبکه هستم. در دانشگاه هیچی یادمون ندادن با توجه به توضیحات مختصر شما قصد شروع دوره سیسکو و مایکروسافت و نتورک پلاس رو دارم. متوجه شدم که شیوه آموزش شبکه شما خیلی مناسب من خواهد بود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

با درود فراوان... از اینکه سایت ما را بازدید فرمودید متشکریم. لطفا جهت راهنمایی بیشتر با شماره تماس موسسه تماس بگیرید، همکاران متخصص ما، شما را برای یک انتخاب مناسب و اجرای دوره آموزش کاربردی و عملی شبکه راهنمایی خواهند نمود.

5.01401/01/07شادی بهمنی

کلاس های شبکه عالی بودن. اساتیدی که برای این دوره آموزش می دادن بسیار حرفه ای و صبور بودن. کادر اجرایی آموزشگاه برای هماهنگی جلسات دوره بسیار حرفه ای و پیگیر هستن. ممنونم از آموزشگاه پایا

5.01400/12/17محمدامین قیطاسی

با سلام و عرض ادب. بنده قبلا در دوره سخت افزار، دانشجوی آموزشگاه کامپیوتر پایا بود. به توصیه مشاوران برای دوره شبکه کامل شرکت کردم تا بتونم بعدا برای دوره امنیت و هک آماده بشم. دوره بسیار رضایتبخش بود و از زحمات استاد بسیار ممنونم. همکاران آموزشگاه هم بسیار خوش برخورد و کاربلد هستن. ممنونم ازتون

5.01398/08/16کیوان یزدان پناه

با تشکر از زحمات مجموعه آموزشگاه کامپیوتر پایا. اساتیدی که من خدمتشون بودم بسیار حرفه ای آموزش می دادن. ممنونم

5.01398/05/06محسن دارخانی

با تشکر از تمامی کادر اداری آموزشگاه کامپیوتر پایا و استاد عزیعز. دوره بسیار عالی و با کیفیت برگزار شد و کاملا راضی هستم. ممنونم از آموزشگاه پایا که همه جوره برای رسیدن به اون هدفی که داشتم منو همراهی کردن.

5.01398/04/05مجتبی محمدی

از زحمات استاد عالیقدر نهایت تشکر رو دارم. همکاران آموزشگاه کامپیوتر پایا نهایت همکاری رو برای انجام دوره به بهترین نحوه انجام می دادن.ممنونم

5.01397/12/01علی حضوری

ز آموزشگاه کامپیوتر پایا ممنونم. دوره بسیار خوب و کاربردی بود. تمام موضوعات به صورت عملی برگزار شدن که این نکته بسیار خوبی بود برای من که میخوام وارد بازار کار بشم. استاد بسیار حرفه ای و با تجربه بودن.

ارائه ضمانت رضایت مشتری از خدمات آموزشی، توسط مدیریت موسسه

ارائه خدمات آموزشی رایگان پس از اتمام دوره با اهدای کارت گارانتی و پشتیبانی آموزشی

ارائه کارت تخفیف ویژه، قابل انتقال به غیر

ارائه تخفیفات متنوع شهریه توسط واحد ثبت نام

ارائه پذیرایی رایگان در طول دوره آموزشی

ارائه کارنامه در طول دوره، ارائه گواهینامه پایان دوره، اهدای جوایز و لوح تقدیر

اهدای ابزار و ملزومات آموزشی و کمک آموزشی به دانشجویان بصورت رایگان

مجهز به امکانات و سیستمهای کمک آموزشی Smart TV, Free Internet Wi-FI, Data Projector ,Laptop و..

امکان ارائه دوره بازآموزی رایگان (Retraining)

امکان کارآموزی و کارورزی رایگان دوره های عملی و کاربردی در محل موسسه و یا معرفی به سازمانها و ...

تماس با ما

تماس با ما

لینک ثبت نام دوره آموزشی

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزش مهندسی شبکه عملی | آموزشگاه مهندسی شبکه در تهران | دوره کامل آموزش شبکه ویژه بازار کار | آموزش شبکه سریع کاربردی | کلاس شبکه | بهترین آموزشگاه های شبکه در تهران | کارگاه عملی شبکه | آموزش سریع شبکه | آموزشگاه امنیت شبکه | دوره مهندسی شبکه میکروسافت | دوره های امنیت شبکه تست نفوذ و هک | آموزش نت ورک پلاس Network | آموزش مایکروسافت MCSE | آموزش سیسکو CCNA | Network Engineering Training

whatsapp