آموزش برنامه نویسی پایتون Python

share-desktop share-mobile آموزش زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان محبوب ترین و ساده ترین زبان برنامه نویسی سطح بالا کاربرد دارد. آموزش زبان پایتون ساده و راحت بوده و خوانایی کد نویسی پایتون بالاست. با استفاده از پایتون می توانید وب سایت ها و برنامه های کاربردی ایجاد نموده و الگوریتم های یادگیری هوش مصنوعی را اجرا کنید. زبان برنامه نویسی Python در محدوده وسیعی از پلتفرم‌ها چون لینوکس، ویندوز، مک، گوشی‌های موبایل و... کاربرد دارد. پایتون در شرکت‌ها و سازمانهای بزرگی چون ناسا، گوگل، یاهو و... بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزشگاه پایتون Python

برنامه نویسی پایتون Python چیست؟

زبان برنامه نویسی Python یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیاست.

پایتون (Python) زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، تفسیری و شیء گراست. این زبان در دهه‌ی ۱۹۸۰ به وسیله‌ی گوئیدو وان روسوم طراحی شده است. پایتون شامل یک مجموعه از کتاب‌خانه‌های پیش‌فرض بسیار گسترده است، که می‌تواند در بیشتر پروژه‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین پایتون در زمینه‌هایی مانند تحلیل داده‌ها، هوش مصنوعی، ماشین‌آموزی، وب، ابزارهای نرم‌افزاری، بازی‌سازی، کسب و کارهای نوپا و غیره استفاده می‌شود. پایتون به دلیل سادگی، قدرتمندی و انعطاف‌پذیری مورد توجه بسیاری از برنامه‌نویسان قرار دارد.

از زبان برنامه نویسی پایتون می توان در محدوده وسیعی از نرم افزار ها و تکنولوژی ها بهره برد. این زبان برنامه نویسی روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزارهای مختلف را با آسانی هر چه تمام تر فراهم می کند. بدین منظور زبان پیتون دارای کتابخانه هایی بسیار گسترده می باشد که یادگیری و استفاده از آنها در عرض چند روز ممکن می باشد! پایتون همچنین یک زبان بر اساس مجوز های نرم افزار آزاد و اپن سورس می باشد.

کدهای نوشته شده در زبان برنامه نویسی Python در محدوده ای وسیع از پلتفرم ها چون لینوکس ، ویندوز ، مک ، و حتی گوشی های موبایل و ... قابل اجرا می باشد. لازم به ذکر است که زبان برنامه نویسی پایتون در شرکت ها و سازمانهای بزرگی چون ناسا ، گوگل ، یاهو و ... بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه نویسی به زبان پایتون تقریبا ساده است. اگر شما با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید میتوانید در عرض چند روز برنامه نویسی مقدماتی با پایتون را فرابگیرید. یادگیری پایتون الزاما نیازی به پیش زمینه برنامه نویسی ندارد و تنها پیش نیاز آن علاقه مندی به فن برنامه نویسی است.

برنامه های پایتون مثل زبان PHP قابل اجرا روی اغلب پلاتفورم هاست (حتی پلی استیشن). پایتون یک سینتکس Syntaxt شبیه گفتار ساده انگلیسی دارد، مثل PHP با حدود ۶۰ واژه کلیدی که جزو ساده ترینها است.

آموزش پایتون Python

دوره آموزش پایتون تمامی مباحثی که شما بعنوان مبتدی برای شروع برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی پایتون Python نیاز دارید را پوشش داده است.

در آموزش پایتون شما با مفاهیم و دستورات مختلف زبان پایتون آشنا می‌شوید، تمرین‌ها و پروژه‌های مختلفی را انجام می‌دهید و پس از اتمام دوره می‌توانید در زمینه‌ای که مد نظرتان است، شروع به فعالیت کنید.

دوره آموزش Python به حدی روان و ساده آموزش داده می شود که حتی اگر کودکان هم قصد یادگیری زبان پایتون را داشته باشند، به راحتی می‌توانند با شرکت در دوره آموزشی پایتون آموزشگاه پایا، این زبان را فرا بگیرند و وارد دنیای جذاب برنامه‌نویسی شوند.

نظرات دیگران درباره ما

کاربردهای برنامه نویسی پایتون چیست؟

از زبان برنامه نویسی پایتون می توان در محدوده وسیعی از نرم افزار ها و تکنولوژی ها بهره برد. این زبان برنامه نویسی روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزارهای مختلف را با آسانی هر چه تمام تر فراهم می کند. بدین منظور زبان پیتون دارای کتابخانه هایی بسیار گسترده می باشد که یادگیری و استفاده از آنها در عرض چند روز ممکن می باشد! پایتون همچنین یک زبان بر اساس مجوز های نرم افزار آزاد و اپن سورس می باشد.

نرم افزارهای Blender، Mailman، Civilization IV، BitTorrent و ... از نرم افزارهایی هستند که به وسیله زبان پیتون خلق شده اند.

بسیاری از نرم افزارهای معروف توسط زبان پایتون نوشته شده اند. از جمله نرم افزار محبوب BitTottent که برای اشتراک گذاری اطلاعات میباشد.

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بسیار آسان است و کاربردهای بسیار زیادی دارد.

زبان برنامه نویسی پایتون زبانی چند رگه است كه از زبانهای برنامه نویسی تفسیری مانند زبان پرل ، زبان روبی ، اسكیم و همچنین از زبانهای سیستمی مانند زبان برنامه نویسی C , C++ و زبان برنامه نویسی جاوا JAVA مشتق شده است. بنابراین تمامی سادگی و راحتی كار زبانهای برنامه نویسی تفسیری و ویژگیها و قدرت زبانهای سطح پایین را داراست.

کاربرد زبان برنامه نویسی python در طراحی وب سایت

زبان پایتون به تمام معنا یک زبان شی گرا است. ولی اگر بخواهیم سراغ زبان های تحت وب برویم زبان php و زبان ASP.net در جایگاه خیلی بهتری قرار می گیرند. پایتون در واقع از خانواده کد باز است. گوگل از زبان پایتون بعنوان اصلی ترین ابزار طراحی وب سایت و توسعه وب استفاده می کند. برنامه های پایتون همانند php بر روی هر پلاتفرمی قابل اجرا می باشد. پایتون در همه جا کاربرد دارد و یک زبان کاملا قانومند است!

بیشتر سایتهای بزرگ مثل یاهو و موتور جستجوی گوگل از زبان پایتون استفاده میکنند. همچنین پایتون زبانی حرفه ای برای طراحی موتورهای جستجو گر حرفه ای برای وب سایت ها کاربرد دارد.

مخاطبین دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون کلیه مدیران ، پرسنل شرکتها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی ، اساتید دانشگاه ها ، دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا ، دانش پژوهان و علاقمندان به علم داده کاوی می باشند.

ساده ترین و بهترین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟

زبان پایتون به دلیل قابلیت خوانایی بالا، ساختار نحوی ساده و شبیه بودن به زبان انگلیسی، ساده‌ترین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی به حساب می‌آید. این سادگی پایتون، نوشتن، نگهداری و تقویت کدهای هوش مصنوعی را با سرعت بیشتر امکان‌پذیر می‌سازد و کدهایی با قابلیت دسترسی بالا ایجاد می‌کند. سازماندهی و تجزیه و تحلیل زبان پایتون ساده است و طرح‌بندی شهودی آن نیز جذابیت بالایی دارد.

همچنین پایتون با استفاده از جامعه توسعه دهندگان فعال پشتیبانی می‌شود و افراد تازه‌کار در این زبان می‌توانند آموزش‌ها، سندها و راهنمایی‌هایی با کیفیت بالا برای این زبان بیابند. همچنین این افراد می‌توانند از برنامه نویس‌های با تجربه کمک بگیرند. همه این موارد پایتون را به یکی از بهترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی تبدیل می‌کند.

محبوبیت زبان پایتون برای برنامه نویسی هوش مصنوعی تا حد زیادی به کتابخانه‌های قدرتمندی بستگی دارد که با استفاده از این زبان ایجاد شده‌اند. موارد زیر برخی از ویژگی‌های کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های پایتون می باشد:

 • * فریم ورک‌ها و کتابخانه‌های پایتون، کدنویسی با استفاده از زبان پایتون را ساده‌تر می‌کنند.
 • * کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های پایتون، از الگوریتم‌های یادگیری ماشین نظارت شده و نظارت نشده پشتیبانی می‌کنند.
 • * فریم ورک‌ها و کتابخانه‌های پایتون، از ساخت و آموزش شبکه‌های عصبی مصنوعی و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می‌کنند.
 • * این فریم ورک‌ها و کتابخانه‌ها ابزارهای متن بازی هستند که توسعه را بهینه می‌کنند و در عین حال هزینه‌های «سربار» (Overhead) را کاهش می‌دهند.

از آنجایی که پایتون، زبانی قابل حمل و قابل توسعه به حساب می‌آید، می‌تواند با سیستم‌های هوش مصنوعی ادغام شود که با سایر زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی (مانند: زبان جاوا JAVA ، زبان جولیا Julia ، زبان Haskell ، زبان LISP ، زبان R ، زبان ++C ، زبان Prolog ، زبان اسکالا) نوشته شده‌اند. حتی پایتون می‌تواند وظیفه‌های «بین زبانی» (Cross-Language) را انجام دهد و این انعطاف‌پذیری ، زبان پایتون را به بهترین زبان برای برنامه نویسی هوش مصنوعی تبدیل کرده است. انعطاف‌پذیری این زبان شامل استفاده از انواع شیوه‌ها و سبک‌های برنامه نویسی نیز می‌شود که پایتون از آن پشتیبانی می‌کند. پایتون به برنامه نویسان این امکان را می‌دهد تا با انواع سبک‌های برنامه نویسی «دستوری» (Imperative)، تابعی، شی گرا و «رویه‌ای» (Procedural) کدنویسی کنند.

کاربرد زبان پایتون در برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی «همه منظوره» (General-Purpose) به حساب می‌آید که دارای کاربردهای گوناگون بسیاری است. از زبان پایتون در توسعه و برنامه نویسی وب، «شبکه‌های کامپیوتری» (Computer Network)، علم داده، هوش مصنوعی و سایر موارد استفاده می‌شود. یادگیری زبان پایتون به دلیل سادگی و خوانایی بالای سینتکس آن به میزان زیادی آسان است. این ویژگی خاص پایتون باعث شده است که این زبان به عنوان یک انتخاب عالی برای مهندسان در سطح‌های گوناگون تازه‌کار تا پیشرفته در نظر گرفته شود و نیازی به داشتن تجربه زیاد در برنامه نویسی برای کار در زمینه هوش مصنوعی وجود نداشته باشد.

پایتون چون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی به حساب می‌آید، دارای کتابخانه‌های اثبات و طراحی شده گوناگون بسیاری است که می‌توان با استفاده از آن‌ها پردازش‌های توسعه هوش مصنوعی را انجام داد. چند نمونه از کتابخانه‌های کاربردی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین زبان برنامه نویسی پایتون در ادامه فهرست شده‌اند:

 • - کتابخانه Scikit-learn : این کتابخانه از الگوریتم‌های اساسی یادگیری ماشین از جمله «دسته‌بندی» (Classification) و «رگرسیون» (Regression) پشتیبانی می‌کند.
 • - کتابخانه «تنسورفلو» (Tensorflow) : این کتابخانه برای طراحی شبکه‌های یادگیری عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • - کتابخانه «کراس» (Keras) : این کتابخانه نسبت به تنسورفلو ساده‌تر است و گزینه مناسب‌تری برای طراحی شبکه‌های عصبی عمیق و یادگیری عمیق به حساب می‌آید. در این کتابخانه از کدهای تنسورفلو نیز استفاده شده است.
 • - کتابخانه Caffe : از این کتابخانه برای طراحی شبکه‌های یادگیری عمیق استفاده می‌شود.
 • - کتابخانه NTLK : این کتابخانه یا همان «Natural Language Toolkit» یکی از کتابخانه‌های بسیار محبوب برای پروژه‌های پردازش زبان طبیعی به حساب می‌آید.
 • - کتابخانه SpaCy : این کتابخانه برای پردازش زبان طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پایتون دارای اسناد جامع و پشتیبانی از طرف جامعه برنامه نویس‌ها است و به راحتی با زبان‌‌های برنامه نویسی دیگر ادغام می‌شود.

آموزش پایتون آسان است

آموزش زبان پایتون بسیار آسان است. یادگیری و استفاده از پایتون در عرض چند روز ممکن می باشد. یادگیری پایتون الزاما نیازی به پیش زمینه برنامه نویسی ندارد و تنها پیش نیاز آن علاقه مندی به برنامه نویسی است. امروزه زبان پایتون کاربردهای بسیار زیادی در دنیا دارد.

زبان برنامه نویسی پایتون در ایران

امروزه آموزش زبان پایتون و استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون در ایران طرفداران زیادی دارد. خصوصا برای اشخاصی قصد مهاجرت به خارج را دارند. زبان پایتون بسیار قدرتمند بوده و توسط کمپانی های بزرگ نرم افزاری در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. از مزیت های اصلی پایتون میتوان به کتابخانه رایگان و عظیم آن اشاره کرد که دارای توابع آماده برای برنامه نویسی است.

سازگاری زبان برنامه نویسی پایتون

برنامه های نوشته شده به زبان Python توسط سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، Linux و مکینتاش قابل اجرا میباشد. کافیست بعد از اتمام پروژه برنامه نویسی شده با زبان پایتون را با خروجی مورد نظر خود انتخاب کنید تا اپلیکیشنی سازگار با سیستم عامل مورد نظر شما تولید شود.

هوش مصنوعی چیست ؟

هوش مصنوعی، شبیه‌سازی پردازش‌های مغز انسان توسط ماشین و به طور خاص، با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری است. مغز انسان بیشتر فعالیت‌های خود را بر اساس آموزش‌های پیشینش انجام می‌دهد. از این رو در این شبیه‌سازی، سیستم‌های هوش مصنوعی نیز با استفاده از آموزش‌هایی که دریافت می‌کنند، نتایجی را به عنوان خروجی ارائه می‌دهند. این شبیه‌سازی‌ها، آموزش‌ها، سیستم‌ها و الگوهای موجود با استفاده از برنامه نویسی ایجاد می‌شوند و در حوزه‌های متفاوت بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از کاربردهای بسیار مهم هوش مصنوعی می‌توان به «سیستم‌های خبره» (Expert System)، «پردازش زبان طبیعی» (Natural Language Processing | NLP)، «تشخیص یا بازشناسی گفتار» (Speech Recognition) و «بینایی ماشین» (Machine Vision) اشاره کرد. یکی از دروس مهم دوره کارشناسی رشته کامپیوتر، درس هوش مصنوعی است. همچنین، یکی از اصول بسیار مهم طراحی و ساخت سیستم‌‌های هوش مصنوعی، یادگیری زبان برنامه نویسی مناسب هوش مصنوعی است.

امروزه بخش بزرگی از شغل‌های پرطرفدار و جدید در صنعت، در زمینه‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین (Machine Learning) و یادگیری عمیق (Deep learning) فعالیت دارند. به همین دلیل یادگیری برنامه نویسی هوش مصنوعی با استفاده از مسیری ساده و روشن می‌تواند به افراد زیادی برای تحصیل و یافتن شغل مورد علاقه‌شان کمک کند. برخی از مشاغلی که می‌توان با استفاده از یادگیری هوش مصنوعی در آن‌ها مشغول به کار شد، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • - «دانشمند داده» (Data Scientist)
 • - «مهندس یادگیری ماشین» (Machine Learning Engineer)
 • - «مهندس هوش مصنوعی» (AI Engineer)
 • - پژوهشگر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

کاربردهای برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟

برنامه نویسی «هوش مصنوعی» (Artificial intelligence | AI) روشی برای پیاده‌سازی پروژه‌های هوش مصنوعی است و امروزه یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین حوزه‌ها در علوم کامپیوتر به حساب می‌آید. هوش مصنوعی دارای بخش‌های زیادی از جمله «یادگیری عمیق» (Deep learning) و «شبکه‌های عصبی» (Neural Network) است که با استفاده از آن‌ها می‌توان پروژه‌های هوش مصنوعی را پیاده‌سازی کرد.

امروزه هوش مصنوعی تقریبا در همه زمینه‌های مهم کاربرد دارد. اخیرا با تکامل و پیشرفت کلان داده‌ها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز شروع به تکامل کرده‌اند. از آنجایی که کار روی هوش مصنوعی به ذخیره تعداد زیادی داده نیاز دارد، با پیشرفت روش‌های ذخیره اطلاعات و داده‌های حجیم، کاربردهای هوش مصنوعی نیز افزایش یافته است. برخی از کاربردهای رایج هوش مصنوعی :

 • - «تشخیص چهره» (Facial Recognition)
 • - «اینترنت اشیاء» (Internet Of Things | IoT)
 • - خدمات درمانی مانند تشخیص سرطان و تومور
 • - ربات های صنعتی
 • - اتوموبیل‌های خودران
 • - «امنیت سایبری» (Cybersecurity)
 • - افزایش بازدیدکننده‌های وب سایت‌ها
 • - تجارت، اقتصاد و کلان داده
 • - شبکه‌های اجتماعی (مانند توئیتر یا اینستاگرام)
 • - هدایت موشک در سیستم‌های دفاعی
نمونه مدرک فنی و حرفه ای

ثبت نام آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزش برنامه نویسی پایتون Python


تاریخ شروع دوره: خرداد 1403
ظرفیت مانده: ظرفیت تکمیل
روزهای برگزاری: پنجشنبه ها
ساعت برگزاری: 17 تا 19
طول دوره: 10 هفته
نحوه تشکیل: گروهی
شهریه عادی: 0 تومان
امتیاز ویژه:
شهریه نهایی: 0 تومان
پرداخت نهایی: 0 تومان
آموزشگاه پایا
آموزش برنامه نویسی پایتون Python

توضیحات دوره آموزشی:

- آموزش 100٪ عملی و کاربردی

- ارائه نرم افزار ها و جزوات

- امکان ارائه گواهینامه بین المللی / پذیرایی رایگان

نظرسنجی کیفیت دوره آموزشی


آموزش برنامه نویسی پایتون Python


تاریخ شروع دوره: تیرماه 1403
ظرفیت مانده: محدود
روزهای برگزاری: پنجشنبه ها
ساعت برگزاری: 15 تا 17
طول دوره: 10 هفته
نحوه تشکیل: گروهی
شهریه عادی: 5,950,000 تومان
امتیاز ویژه: تخفيف: 1٫000٫000 تومان
شهریه نهایی: 4,950,000 تومان
پیش پرداخت: 950,000 تومان
* پرداخت باقیمانده شهریه: زمان شروع دوره
آموزشگاه پایا
آموزش برنامه نویسی پایتون Python

توضیحات دوره آموزشی:

- آموزش 100٪ عملی و کاربردی

- ارائه نرم افزار ها و جزوات

- امکان ارائه گواهینامه بین المللی / پذیرایی رایگان

نظرسنجی کیفیت دوره آموزشی

بدون شک زبان برنامه نویسی پایتون یکی از بهترین و پرکاربردترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی جهان است. زبان پایتون (Python) به علت سهولت در یادگیری و داشتن کتابخانه های غنی و گسترده از بهترین گزینه ها برای تولید نرم افزارهای کاربردی در صنایع مختلف و تحت سیستم عامل های ویندوز (Windows)، لینوکس (Linux) و اندروید (Android) ، مکینتاش، یونیکس، سولاریس و... به حساب می آید. پایتون از زبان های برنامه نویسی مفسر محسوب می شود و به صورت کامل یک زبان شی گرا است. در سالیان اخیر زبان پایتون بسیار محبوب و پراستفاده شده است و در همه زمینه ها کاربردهایی دارد. پایتون در کنار زبان های دیگر مانند سی شارپ و سی پلاس پلاس، برنامه نویسی دسکتاپ به صورت رابط گرافیکی را تحت پوشش قرار داده است.

معرفی زبان برنامه نویسی پایتون Python

پایتون Python Programming یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا و مفسر است. که توسط فردی بنام "خودو فان روسوم" در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد.

فلسفه ایجاد زبان پایتون، تاکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده اند. و در مقابل کتابخانه هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

بر خلاف برخی زبان های برنامه نویسی رایج دیگر که بلاک های کد در آکولاد تعریف می شوند (به ویژه زبانهایی که از گرامر زبان برنامه نویسی سی پیروی می کنند) در زبان برنامه نویسی پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک های کد استفاده می شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتدای سطرهای هر بلاک قرار می گیرند، و این تعداد در بلاک های کد درونی تر افزایش می یابد. بدین ترتیب بلاک های کد به صورت خودکار ظاهری مرتب دارند.

پایتون مدل های مختلف برنامه نویسی (از جمله شیء گرا و برنامه نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می کند. و برای مشخص کردن نوع متغییرها از یک سامانه پویا استفاده می کند.

زبان برنامه نویسی پایتون Python از زبان های برنامه نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شی گرا است. که در ویژگی ها با زبانهای تفسیری مانند زبان برنامه نویسی پرل Perl ، زبان برنامه نویسی روبی Ruby ، زبان برنامه نویسی اسکیم Scheme ، زبان اسمال تاک و زبان اسکیم Tcl مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می کند.

زبان برنامه نویسی پیتون پروژه ای آزاد و متن باز توسعه یافته است و توسط بنیاد نرم افزار پایتون مدیریت می گردد. سایت رسمی برنامه نویسی پایتون https://www.python.org

برنامه هایی که کاملا یا بخشی از آنها با زبان پایتون نوشته شده اند:

 • نرم افزار بیت تورنت BitTorrent: نرم افزار کلاینت برای فایلهای به اشتراک گذاشته شده توسط پروتکل بیت تورنت
 • نرم افزار بلندر Blender : یک نرم افزار سه بعدی و اپن سورس بسیار معروف است.
 • نرم افزار چندلر Chandler : مدیریت اطلاعات شخصی شامل تقویم، ایمیل، کارهای روزانه، یادداشت ها و...
 • نرم افزار Civilization IV : یک بازی کامپیوتری بر مبنای پایتون که از boost.python استفاده میکند.
 • نرم افزار میل من Mailman : یکی از معروفترین نرم افزارهای مرتبط با ایمیل است.
 • نرم افزار کومبیلو Kombilo : نرم افزار مدیریت پایگاه داده و مرورگر گیم های go
 • موین موین MoinMoin : یکی از قدرتمند ترین و معروف ترین ویکی های موجود در جهان است.
 • پلون Plone : یک ابزار قدرتمند و کاربر پسند مدیریت محتوای اپن سورس است.
 • پورتاژ Portage : قلب توزیع جنتو. یک مدیر بستهای سیستم لینوکس است.
 • زوپ zope : یک پلاتفورم شی گرای مبتنی بر وب است. زوپ شامل یک سرور نرم افزار به همراه پایگاه داده شی گرا و یک رابط مدیریتی درونی، مبتنی بر وب میباشد.
 • نرم افزار اس پی ای SPE : یک IDE رایگان اپن سورس برای سیستم عامل ویندوز، سیستم عامل لینوکس، سیستم عامل مک که از wxGlade (طراحی رابط کاربر) ,PyChecker (دکتر کد) (Blender(3D پشتیبانی میکند.
 • یام Yum : یک برنامه مدیریت بسته متن‌باز برای توزیع های سازگار با آر پی ام.
 • نرم افزار آباکوس Abaqus : نرم افزار شبیه سازی با روش المان محدود که امکان اسکریپت نویسی به زبان پایتون را به کاربر می دهد.

آی دی ئی IDE یا محیط برنامه نویسی چیست؟

آی‌دی‌ئی IDE یا Integrated Development Environment به معنی محیط یکپارچه توسعه نرم افزار است. و در بخش کدنویسی توسعه نرم افزار ها مورد استفاده قرار می گیرد.

امکاناتی که به طور معمول در IDE ها وجود دارد عبارتند از :

 • * ویرایش و نوشتن کد به صورت پیشرفته با استفاده از امکانات پیشنهاد دهنده اتوماتیک که با نوشتن حرف اول یک دستور نام کامل دستورهایی که وجود دارد لیست می شود.
 • * نمایش کدها به صورت رنگی.
 • * کمک به رفع عیب های نرم افزار و حل مشکلات آنها یا دیباگ کردن Debug

معرفی چند IDE معروف پایتون :

IDLE - Python آی دی ال ئی پایتون چیست؟

IDLE Python یک ویرایشگر کد یا IDE برای پایتون است. این نرم افزار کاملا با زبان پایتون نوشته شده و ساده ترین برنامه ویرایشگر کد یا IDE برای پایتون است که همراه بسته پایتون در سیستم عامل ویندوز و مک نصب می شود. ولی در بسته های لینوکس عرضه نمی شود.

در ویندوز مفسر پایتون آی‌دی‌ای پیش فرض خود را به نام IDLE نصب می کند. اما این IDE امکانات کمی ارائه می دهد و با نصب IDE های دیگر می توان سرعت برنامه نویسی را بالا برد و در محیطی زیباتر برنامه نوشت.

پیاده سازی پایتون

مسیر اصلی پیاده سازی پایتون، که با عنوان سی پایتون نیز شناخته می شود، در نشست C در استاندارد C۸۹ نوشته شد. سی پایتون برنامه های پایتون را به کد بایت تبدیل می کند. سپس توسط ماشین مجازی اجرا می شود. C-Python با یک کتابخانه استاندارد بزرگ که به صورت مخلوطی از C و پایتون نوشته شده، توزیع شده است. سی پایتون در ورژن های مختلف برای پایگاه های زیادی کار می کند، شامل مایکروسافت ویندوز و بیشتر سیستم های پیشرفته یونیکس. استفاده و توسعه آن روی پایگاه های محرمانه مانند Amoeba، در کنار پایگاه های متداول مانند یونیکس یا مکینتاش، به طور عمده در این نظر کمک شده است.

پایتون بدون پشته، انشعابی از سی پایتون است که ریز برنامه‌ها را اجرا می‌کند؛ و از پشته حافظه استفاده نمی کند. سی پایتون از GIL استفاده می‌کند تا وقتی برنامه پایتون بدون پشته، وابسته به OS است و می‌تواند به صورت همزمان اجرا شود، در هر لحظه فقط به یک زیر برنامه اجازه اجرا داده شود. پایتون برای استفاده در میکرو کنترلرها یا وظایف محدود دیگر پایگاه‌های مرجع، متناسب تر است. پیش بینی می‌شود که پایتون بدون پشته بتواند تقریباً روی همان پایگاهی که سی پایتون اجرا می‌شود، اجرا شود.

جایتون Jython برنامه های پایتون را به کد بایت جاوا کامپایل می کند، که بدین ترتیب می تواند با هر ماشین مجازی جاوا اجرا شود؛ و همچنین این امکان فراهم می‌شود که توابع کتابخانه ای کلاس جاوا از برنامه پایتون به کار گرفته شود. آی رون پایتون از همین شیوه برای اجرای برنامه های پایتون روی چارچوب دات نت استفاده می کند.

پای پای PyPy یک پیاده سازی تجربی از پایتون است که می تواند چندین نوع از کد بایت را تولید نماید.

همچنین مفسری به نام پایتون سی ای برای ابزار ویندوز CE (شامل بسته PC) وجود دارد؛ که در آن ابزارهایی برای اجرای آسان و توسعه GUI اضافه شده است. اطلاعات بیشتر را می توانید روی وبگاه PythonCE بیابید.

پایتون چینی زبان برنامه نویسی پایتونی است که از لغت نامه زبان چینی استفاده می کند. در کنار کلمات رزرو شده و نام متغیرها، بیشتر عملگرهای نوع داده، در چینی می توانند به خوبی کددهی شوند. آموزش برنامه نویسی پایتون python programming training

کتابخانه استاندارد پایتون

پایتون یک کتابخانه استاندارد بزرگ دارد، که از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین توانایی های پایتون یاد می شود، مشروط به اینکه ابزارهای از پیش نوشته شده، با بسیاری از وظایف سازگار باشد. ماژولهای کتابخانه استاندارد می توانند به شیوه ماژول های نوشته شده در سی یا پایتون آرگومان دهی شوند. اخیرا کتابخانه های ++C به یک کتابخانه به نام Boost.Python رشد یافته است، برای ایجاد قابلیت همکاری بین ++C و پایتون. به دلیل تنوع گسترده در ابزارهای تولید شده توسط کتابخانه استاندارد، این کتابخانه با توانایی استفاده یک زبان سطح پایین ترکیب شده، مثل C و C++، که البته به عنوان واسط بین کتابخانه های دیگر است، پایتون می تواند یک واسط قوی بین زبان ها و ابزارها باشد.

کتابخانه استاندارد با تعداد زیاد فرمت ها و پروتکل هایی که حمایت می کند (مانند MIME و HTTP)، خصوصاً برای نوشتن علائم اینترنت مناسب است. ماژول ها برای ایجاد واسط کاربر گرافیکی، به پایگاه داده مربوطه متصل می شود، محاسبات را با دقت دلخواه دسیمال انجام می دهد، و عبارتهای منظم را دستکاری می کند. پایتون همچنین یک واحد تست مدیریت پایگاه داده برای تست کردن رشته ها دارد.

بعضی از قسمتهای کتابخانه استاندارد با مشخصات پوشانده شده، اما اکثریت ماژولها اینگونه نیستند. آنها از طریق کدها، اسناد داخلی، و دنباله تست شان (اگر موجود باشد) تعیین می شوند. اگر چه، به دلیل اینکه اکثر کتابخانه های استاندارد، کد پایتون مربوط به پایگاه را دارند، فقط ماژول های اندکی هستند که باید تغییر داده شوند یا مجددا با یک پیاده سازی دیگر نوشته شوند. آموزش پایتون python programming

سرفصل دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

 • روش برنامه نویسی در پایتون
 • کلاس و اشیاء در زبان پایتون
 • متغیرها ، عبارات و دستورات در زبان پایتون
 • توابع در زبان پایتون
 • شرطی ها و بازگشت در زبان پایتون
 • کلاسها و توابع در زبان پایتون
 • کلاسها و متدها در زبان پایتون
 • مجموعه های اشیاء در زبان پایتون
 • توابع نتیجه دار در زبان پایتون
 • وراثت در زبان پایتون
 • تکرارها در زبان پایتون
 • رشته ها در زبان پایتون
 • لیست ها در زبان پایتون
 • چندتایی ها در زبان پایتون
 • دیکشنری ها در زبان پایتون
 • فایل ها در زبان پایتون
 • لیستهای پیوندی در زبان پایتون
 • پشته ها در زبان پایتون
 • صف ها در زبان پایتون
 • درخت ها در زبان پایتون
 • برنامه نویسی در محیطهای برنامه نویسی پایتون

Python programming language

Python is programming language that uses objects, classes and a clear syntax in order to help you create your own applications. The code written in Python can be compiled in order to create standalone executable files.

This programming language is the backbone of many applications developed for academic or commercial purposes. It includes a large library that includes predefined tools that can be used by the developers.

The interpreter is the tool that allows you to write code, to define variables and to execute code. The main advantage of the program is the simplicity of the syntax that aims to help you write code in a more natural way. This greatly improves the code readability and significantly reduces the debugging time.

The interpreter is the tool that allows you to write code, to define variables and to execute code. The main advantage of the program is the simplicity of the syntax that aims to help you write code in a more natural way. This greatly improves the code readability and significantly reduces the debugging time.

The code written in Python can be edited and tested multiple times by running it in the interpreter. Unlike other languages, it does not compel you to edit the code outside the execution environment. You can simply make the changes using the interpreter.

As an object-oriented programming language, Python uses data structures by storing data outside the main program. This location is not accessible by the program and the data can be retrieved by using a function written especially for this purpose.

Due to its clear syntax, Python can be learned easily by any computer user. If you are just beginning to learn about programming, the developer's website provides you with multiple tutorials and resources.

Overall, the Python programming language represents a good solution for the users that want to create applications by using an object-oriented approach.

Here are some key features of "Python":

 • Very clear, readable syntax
 • Strong introspection capabilities
 • Intuitive object orientation
 • Natural expression of procedural code
 • Full modularity, supporting hierarchical packages
 • Exception-based error handling
 • Very high level dynamic data types
 • Extensive standard libraries and third party modules for virtually every task
 • Extensions and modules easily written in C, C++ (or Java for Jython, or .NET languages for IronPython)
 • Embeddable within applications as a scripting interface
آموزشگاه پایا

5.01401/09/05ترگل روشن قیاس

دوره برنامه نویسی پایتون بسیار مفید بود. استاد مسلط بودن و برای همه بچه ها وقت می ذاشتن. پرسنل بسیار محترم آموزشگاه هم بسیار در برگذاری دوره کمک کننده بودن و همه شرایط رو فراهم می کردن. ممنونم از همه زحمات

5.01401/09/05محمدحسین اطیابی

با سلام و احترام. از کادر عالی و مجرب آموزشگاه تشکر می کنم. طی مدت آموزش دوره برنامه نویسی پایتون همه چیز بسیار خوب و کامل ارائه می شد. از استاد دوره بخاطر همه کمک هاشون ممنونم

5.01401/09/05رزا قائم پناه

کیفیت کلاس بسیار خوب بود و استاد برنامه نویسی پایتون تمام سوالات دانشجویان رو پاسخ می داد. نحوه تدریس هم بسیار راضی کننده بود

?1401/08/01مهمان

آیا دوره برنامه نویسی پایتون رو آنلاین هم دارین با مدرک معتبر و اگه نه میشه راهنمایی کنین که مدرک معتبر رو چطور با آموزش یا آزمون آنلاین بگیریم؟

با سلام... دوره آموزش برنامه نویسی Python بصورت آنلاین (غیر حضوری) قابل ارائه می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید.

5.01401/04/13خانم عمادزاده

مطالبی که در دوره برنامه نویسی پایتون ارائه شد، کامل و مناسب بود. آموزش عالی و با مهارت استاد انجام شد. کادر اداری آموزشگاه پایا هم عالی بودند. با تشکر از همه دست اندرکاران آموزشگاه

5.01400/12/12سهیل دلیری

با تشکر از مجموعه آموزشگاه کامپیوتر پایا، همه موارد خوب بود. مطالب استاد بسیار عالی و کامل بودن و تمارین مناسبی برای جلسات داده می شد. پذیرایی در حین کلاس ها هم خیلی خوب بود. ممنونم

5.01400/12/12فرهاد بحرینی

ضمن تشکر از زحمات استاد عزیز و مسئولین محترم آموزشگاه، دوره بسیار مفید و کاربردی بود. برای دوره پیشرفته هم شرکت خواهم کرد.

5.01400/12/09نگار چمنی

دوره پایتون کاملا عملی بود و مباحث درس داده شده به کار میان در آینده و در کارهای محتلف. با تشکر

5.01400/11/28عباس کوشا

با سلام. مطالب گفته شده در طی دوره واقعا مفید و جامع بودن. استاد خیلی خوب نکات رو آموزش می دادن. با تشکر از شما و آموزشگاه پایا

5.01400/11/28پارسا رسولی

این دوره رو بعد از اتمام دوره پایتون مقدماتی سپری کردم. کلاس بسیار منظم بود. استاد تمام مباحث مورد نیاز رو به خوبی آماده سازی کرده بود و مباحث کاربردی ارائه شد. برخورد کادر آموزشگاه هم خیلی عالی بود. با تشکر از آموزشگاه کامپیوتر پایا

ارائه ضمانت رضایت مشتری از خدمات آموزشی، توسط مدیریت موسسه

ارائه خدمات آموزشی رایگان پس از اتمام دوره با اهدای کارت گارانتی و پشتیبانی آموزشی

ارائه کارت تخفیف ویژه، قابل انتقال به غیر

ارائه تخفیفات متنوع شهریه توسط واحد ثبت نام

ارائه پذیرایی رایگان در طول دوره آموزشی

ارائه کارنامه در طول دوره، ارائه گواهینامه پایان دوره، اهدای جوایز و لوح تقدیر

اهدای ابزار و ملزومات آموزشی و کمک آموزشی به دانشجویان بصورت رایگان

مجهز به امکانات و سیستمهای کمک آموزشی Smart TV, Free Internet Wi-FI, Data Projector ,Laptop و..

امکان ارائه دوره بازآموزی رایگان (Retraining)

امکان کارآموزی و کارورزی رایگان دوره های عملی و کاربردی در محل موسسه و یا معرفی به سازمانها و ...

ضمانت رضایتمندی

تماس با ما

تماس با ما

لینک ثبت نام دوره آموزشی

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزش برنامه نویسی پایتون Python در بهترین آموزشگاه برنامه نویسی پایتون ، آموزشگاه پایتون ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون ، آموزشگاه آموزش پایتون ، آموزش پایتون ، آموزشگاه python ، آموزشگاه آموزش python ، آموزش برنامه نویسی python ، آموزشگاه برنامه نویسی python ، کلاس آموزش پایتون ، آموزشگاه برنامه نویسی در تهران ، آموزش برنامه نویسی پایتون ، زبان برنامه نویسی پایتون ، محیط برنامه نویسی به زبان پایتون ، کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون ، سی شارپ یا پایتون ، پایتون یا جاوا ، برترین آموزشگاه پایتون در تهران ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ، بهترین آموزشگاه برنامه نویسی پایتون Python در تهران ، کلاس آموزش زبان پایتون ساده ترین راحت ترین زبان برنامه نویسی پایتون در وبسایت، زبان برنامه نویسی پایتون Python چیست؟ ، کاربردهای برنامه نویسی پایتون چیست؟ ، کاربرد زبان برنامه نویسی python در طراحی وب سایت ، Python Programming Training courses ، Python Tutorials ، Python Programming Training School

آموزش پایتون از صفر ، آموزش پایتون از مقدماتی تا پیشرفته ، آموزش پایتون اندروید ، آموزش پایتون از صفر تا صد ، آموزش پایتون از مبتدی تا پیشرفته ، آموزش پایتون آپارات ، آموزش پایتون امنیت ، آموزش پایتون از پایه ، آموزش پایتون با جادی ، آموزش پایتون برای کودکان ، آموزش پایتون برای نوجوانان ، آموزش پایتون به زبان ساده ، آموزش پایتون برای مبتدیان ، آموزش پایتون برای بورس ، آموزش پایتون برای هکرها ، آموزش پایتون به کودکان ، آموزش پایتون برای هک ، آموزش پایتون تاپ لرن ، آموزش پایتون تصویری فارسی رایگان ، آموزش پایتون تحلیل داده ، آموزش پایتون تصویری ، آموزش پایتون توسط جادی ، آموزش پایتون تابع ، اموزش پایتون تحت وب ، آموزش تخصصی پایتون ، آموزش پایتون صفر تا صد ، آموزش پایتون ثبت نام ، آموزش پایتون ثبت نام دوره ، آموزش پایتون جادی ، آموزش پایتون جادی آپارات ، آموزش پایتون جادی فرادرس ، آموزش پایتون جنگو ، آموزش پایتون جزوه ، آموزش پایتون جادی مکتب خونه ، آموزش پایتون جامع ، آموزش پایتون چقدر طول میکشد ، آموزش پایتون چقدر زمان میبرد ، آموزش پایتون چیست ، آموزش پایتون حرفه ای ، آموزش پایتون حضوری ، آموزش پایتون حلقه for ، اموزش حذف پایتون ، آموزش پایتون فنی حرفه ای ، آموزش پایتون خصوصی ، آموزش پایتون خاکستری ، آموزش پایتون مکتب خونه ، دوره آموزشی پایتون خاکستری ، اموزش پایتون مکتب خانه ، آموزش پایتون مقدماتی مکتب خونه ، آموزش پایتون در مکتب خونه ، خرید آموزش پایتون ، آموزش رایگان پایتون مکتب خونه ، آموزش پایتون دانشگاه شریف ، آموزش پایتون در یوتیوب ، آموزش پایتون دکتر ، آموزش پایتون در اندروید ، آموزش پایتون در 4 ساعت ، آموزش پایتون دانشگاه تهران ، آموزش پایتون دانشگاه امیرکبیر ، آموزش پایتون در لینوکس ، آموزش پایتون در شیراز ، آموزش پایتون رایگان ، آموزش پایتون راکت ، آموزش پایتون رایکا ، اموزش پایتون رایگان تاپ لرن ، آموزش رایگان پایتون مقدماتی ، آموزش پایتون زبان برنامه نویسی ، آموزش زبان پایتون ، آموزش زبان پایتون pdf ، آموزش زبان پایتون مبتدی ، آموزش زبان پایتون مقدماتی ، آموزش زبان پایتون فرادرس ، آموزش زبان پایتون به زبان ساده ، آموزش زبان پايتون ، آموزش زبان پایتون از پایه ، آموزش پایتون ژوپیتر ، آموزش پایتون سبز لرن ، آموزش پایتون سون لرن ، آموزش پایتون سیاه ، آموزش پایتون سایت تاپ لرن ، آموزش پایتون ساری ، آموزش پایتون سورس باران ، آموزش پایتون سنندج ، آموزش پایتون سکان آکادمی ، آموزش پایتون ساده ، آموزش پایتون شی گرایی ، آموزش پایتون شریف ، آموزش پایتون شیراز ، آموزش پایتون شبکه عصبی ، آموزش پایتون شبکه ، آموزش پایتون شرکت پرند ، آموزش پایتون برای شبکه ، آموزش پایتون صفر تا صد رایگان ، آموزش صفرتاصد پایتون ، کتاب آموزش پایتون صفر تا صد ، اموزش پایتون از صفر pdf ، اموزش پایتون از صفر تا صد رایگان ، اموزش پایتون از صفر رایگان ، اموزش پایتون از صفر فرادرس ، آموزش صفر تا صد پایتون pdf ، آموزش پایتون ضبط.

آموزش پایتون طراحی سایت ، آموزش پایتون برای علم داده ، آموزش پایتون در عمران ، آموزش پایتون همراه با مثالهای عملی ، آموزش عملی پایتون ، اموزش عملگرهای پایتون ، آموزش پایتون فرادرس ، آموزش پایتون فرادرس رایگان ، آموزش پايتون فرادرس ، آموزش پایتون فارسی ، آموزش پایتون فرانش ، آموزش پایتون فیلم ، آموزش پایتون تجربه کار ، آموزش پایتون فارسی pdf ، آموزش فلاسک پایتون ، آموزش فشرده پایتون ، آموزش پایتون قم ، آموزش پایتون قدم به قدم ، آموزش پایتون قسمت اول ، کتاب آموزش پایتون جعفرنژاد قمی ، آموزش پایتون کتاب ، آموزش پایتون کولاک ، آموزش پایتون کلیک سایت ، آموزش پایتون کامل ، آموزش پایتون کودکان ، آموزش پایتون کلاس ، آموزش پایتون کاربردی ، آموزش پایتون کامل رایگان ، آموزش پایتون کانال تلگرام ، آموزش پایتون گرافیکی ، آموزش پایتون گام به گام ، آموزش پایتون گوگل ، اموزش پایتون با گوشی ، آموزش رابط گرافیکی پایتون ، آموزش محیط گرافیکی پایتون ، گنجینه آموزش پایتون فرادرس ، آموزش گرافیک پایتون ، آموزش گیت پایتون ، آموزش پایتون لیندا ، آموزش پایتون لیموناد ، آموزش پایتون لرن فایلز ، آموزش پایتون لینوکس ، آموزش پایتون لیست ، آموزش پایتون لیندا دوبله فارسی ، آموزش پایتون لایتک ، آموزش پایتون مالی ، آموزش پایتون مقدماتی ، آموزش پایتون مجتمع فنی تهران ، آموزش پایتون مقدماتی جادی ، آموزش پایتون مقدماتی رایگان ، آموزش پایتون مبتدی ، آموزش پایتون مقدماتی تا پیشرفته ، آموزش پایتون مقدماتی pdf ، آموزش پایتون نابغه ها ، آموزش پایتون نماتک ، اموزش پایتون نصب ، آموزش نصب پایتون در vscode ، آموزش نصب پایتون در لینوکس ، آموزش نصب پایتون در ویژوال استودیو ، آموزش نصب پایتون در ترموکس ، آموزش نصب پایتون 3.8 ، آموزش نصب پایتون در کالی لینوکس ، آموزش پایتون ویژه نوجوانان ، آموزش پایتون وب ، آموزش پایتون و ماشین لرنینگ ، آموزش پایتون ویدیو ، آموزش ویدیویی پایتون ، آموزش پایتون در فرادرس ، آموزش پایتون در vscode ، آموزش پایتون در اهواز ، آموزش پایتون در کرج ، آموزش پایتون هوش مصنوعی ، آموزش پایتون هک ، آموزش های پایتون ، آموزش های پایتون فرادرس ، آموزش پایتون برای هوش مصنوعی ، آموزش پایتون ماش همدانی ، آموزش پایتون یوتیوب ، آموزش پایتون یادگیری ماشین ، آموزش یادگیری پایتون ، آموزش پایتون برای یادگیری ماشین ، آموزش پایتون در یزد ، آموزش پایتون در یک روز ، آموزش پایتون قدیر یلمه ، آموزش برنامه نویسی پایتون یوتیوب ، اموزش پایتون 2022 ، آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر.

آموزش برنامه نویسی پایتون از مبتدی تا پیشرفته ، آموزش برنامه نویسی پایتون اندروید ، آموزش برنامه نویسی پایتون اصفهان ، آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر تا صد ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون از مبتدی تا حرفه ای ، آموزش برنامه نویسی پایتون در اندروید ، دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون از مبتدی تا پیشرفته ، آموزش برنامه نویسی پایتون با مدرک بین المللی ، آموزش برنامه نویسی اندروید با پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون با گوشی ، آموزش برنامه نویسی پایتون برای نوجوانان ، آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان ساده ، آموزش برنامه نویسی پایتون برای اندروید ، آموزش برنامه نویسی پایتون با جادی ، اموزش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی ، اموزش برنامه نویسی پایتون برای هک ، آموزش برنامه نویسی با پایتون ، آموزش برنامه نویسی با پایتون رایگان ، آموزش برنامه نویسی پایتون پروژه محور ، آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته ، پکیج آموزش برنامه نویسی پایتون ، دانلود پی دی اف آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی رزبری پای (raspberry pi) با پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون در برد رزبری پای ، آموزش برنامه نویسی پایتون از مبتدی تا پیشرفته رایگان ، آموزش برنامه نویسی پایتون تاپ لرن ، آموزش برنامه نویسی پایتون صفر تا صد ، اموزش برنامه نویسی پایتون در تبریز ، آموزش برنامه نویسی پایتون مجتمع فنی تهران ، آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام با پایتون ، آموزش برنامه نویسی تحت وب با پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون ثان ، آموزش برنامه نویسی پایتون ثبت نام کلاس ، آموزش برنامه نویسی پایتون ثبت نام ، آموزش برنامه نویسی پایتون جلسه چهارم ، جزوه آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون در جی ای اس ، آموزش جامع برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی تحت وب با پایتون جلسه دوم ، آموزش جامع زبان برنامه نویسی پایتون ، جزوه آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی بلاک چین پایتون ، آموزش برنامه نویسی بلاکچین با پایتون ، آموزش حرفه ای زبان برنامه نویسی پایتون ، آموزش حضوری برنامه نویسی پایتون ، آموزش حرفه ای برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی ماشین حساب با پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون مکتب خونه ، آموزش خصوصی برنامه نویسی پایتون ، خرید آموزش برنامه نویسی پایتون ، خرید کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون مکتب خونه ، آموزش برنامه نویسی پایتون در ویژوال استودیو ، آموزش برنامه نویسی پایتون در gis ، آموزش برنامه نویسی پایتون در شیراز ، آموزش برنامه نویسی پایتون در قزوین ، آموزش برنامه نویسی پایتون در pycharm ، آموزش برنامه نویسی پایتون در تهران ، آموزش برنامه نویسی پایتون در اصفهان ، آموزش برنامه نویسی پایتون در لینوکس ، آموزش برنامه نویسی پایتون رایگان ، آموزش برنامه نویسی پایتون رایگان اپارات.

آموزش برنامه نویسی ربات پایتون ، آموزش کامل برنامه نویسی پایتون رایگان ، دانلود آموزش برنامه نویسی پایتون رایگان ، آموزش برنامه نویسی پایتون مقدماتی رایگان ، دانلود رایگان کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون ، فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی رایگان ، آموزش برنامه نویسی زبان پایتون ، آموزش برنامه نویسی به زبان پایتون ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون رایگان ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون pdf ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون فرادرس ، کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی ، آموزش برنامه نویسی پایتون ژه ، آموزش برنامه نویسی پایتون سوکت ، آموزش برنامه نویسی سایت با پایتون ، آموزش برنامه نویسی سوکت در پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون شی گرا ، آموزش برنامه نویسی شی گرا در پایتون ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون از صفر ، آموزش برنامه نویسی پایتون ضعف ، آموزش برنامه نویسی پایتون طول میکشد ، آموزش برنامه نویسی پایتون طراحی ، آموزش برنامه نویسی یادگیری عمیق با پایتون ، آموزش برنامه نویسی عملی با پایتون ، آموزش برنامه نویسی یادگیری عمیق با پایتون tensorflow و keras ، آموزش برنامه نویسی پایتون فرادرس ، آموزش برنامه نویسی پایتون فارسی ، اموزش برنامه نویسی پایتون فیلم ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون فیلم ، فیلم آموزشی برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت اول ، آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت 1 ، آموزش برنامه نویسی پایتون آپارات ، آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت ششم ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون قسمت سوم ، آموزش برنامه نویسی پایتون کتاب ، آموزش برنامه نویسی پایتون کامل ، آموزش برنامه نویسی پایتون برای کودکان ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون کتاب ، کلاس آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزش کاربردی برنامه نویسی پایتون ، کتاب آموزشی برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی گرافیکی با پایتون ، آموزش گام به گام برنامه نویسی پایتون ، آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی پایتون ، کتاب آموزش گام به گام برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی پایتون لیندا ، آموزش برنامه نویسی پایتون لرن فایلز ، آموزش برنامه نویسی پایتون با کالی لینوکس ، آموزش برنامه نویسی پایتون مبتدی ، آموزش برنامه نویسی پایتون مشهد ، آموزش برنامه نویسی پایتون مقدماتی ، آموزش برنامه نویسی با پایتون (مقدماتی) ، آموزش برنامه نویسی پایتون نابغه ها ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ویدیو ، آموزش برنامه نویسی وب با پایتون ، آموزش برنامه نویسی ویندوز با پایتون ، دی وی دی آموزش برنامه نویسی پایتون ، دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون ، کتاب های آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی هوش مصنوعی با پایتون ، آموزش یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون ، آموزش برنامه نویسی با پایتون مقدماتی ، آموزش برنامه نویسی با پایتون پیشرفته ، آموزش برنامه نویسی پایتون تلگرام ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون ثبت نام کلاس ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون ثبت نام ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون جادی ، آموزش برنامه نویسی تحت وب با پایتون جلسه ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون در کرج ، آموزش برنامه نویسی پایتون در arcgis ، آموزش برنامه نویسی در پایتون ، دوره آموزش برنامه نویسی پایتون ، آموزشگاه زبان برنامه نویسی پایتون ، آموزش رایگان برنامه نویسی پایتون از صفر ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون ضعف ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون طول میکشد ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون علامه حلی ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون عملگرها در زبان ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون عامل برای ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون عکس ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون علم داده ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون علامت های ، آموزشگاه برنامه نویسی پایتون غرب ، فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون ، فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی ، آموزش برنامه نویسی پایتون python مقدماتی ، کتاب آموزش جامع برنامه نویسی python ، آموزش برنامه نویسی با python ، آموزشگاه برنامه نویسی python تا پیشرفته ، آموزشگاه برنامه نویسی python تحقیق در مورد زبان ، آموزش جامع برنامه نویسی python ، آموزشگاه برنامه نویسی python چیست ، آموزش برنامه نویسی شی گرا در python ، آموزش رایگان برنامه نویسی python ، آموزش زبان برنامه نویسی python ، آموزش برنامه نویسی به زبان python ، آموزشگاه برنامه نویسی python شرح ، آموزش برنامه نویسی python شرکت پرند ، آموزش برنامه نویسی python شی گرا در ، کتاب آموزش برنامه نویسی python ، آموزش کامل برنامه نویسی python ، آموزش برنامه نویسی python گرا در ، آموزش برنامه نویسی python نصب ، آموزشگاه برنامه نویسی python یادگیری زبان ، دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون python به زبان فارسی ، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون python ، دانلود کتاب آموزش زبان برنامه نویسی پایتون python ، آموزش برنامه نویسی python تا پیشرفته ، آموزش برنامه نویسی python تحقیق در مورد زبان.

آموزش برنامه نویسی python چیست ، آموزش python ، آموزش برنامه نویسی پایتون ، دانلود کتاب آموزش زبان برنامه نویسی python ، اموزش برنامه نویسی در python ، دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی python ، آموزش کامل زبان برنامه نویسی python ، اموزش برنامه نویسی python ساخت ، آموزش برنامه نویسی python یادگیری زبان ، آموزش python اصفهان ، آموزش ابتدایی python ، آموزش نرم افزار python ، آموزش حرفه ای python ، آموزش نصب نرم افزار python ، اموزش python اپارات ، آموزش python در اصفهان ، آموزش python به زبان فارسی ، آموزش python به زبان فارسی pdf ، python آموزش برنامه نویسی ، آموزش برنامه python ، python آموزش زبان برنامه نویسی ، آموزش کار با python ، آموزش هک با python ، اموزش کامل python به زبان فارسی ، آموزش نصب برنامه python ، آموزش طراحی سایت با python ، آموزش پیشرفته python ، آموزش پایتون python ، آموزش python تحت وب ، آموزش تصویری python ، آموزش python ثبت نام ، آموزش python ثبت نام ایران ، جزوه آموزش python ، آموزش جامع python ، آموزش python چیست ، آموزش python حرفه ای ، اموزش خصوصی python ، آموزش python مکتب خونه ، آموزش دوره python ، آموزش mongodb در python ، دانلود آموزش python udemy ، دانلود آموزش python lynda ، دانلود آموزش python gui ، آموزش حلقه ها در python ، آموزش python رایگان ، دانلود آموزش رایگان python ، آموزش زبان python ، آموزش زبان python pdf ، آموزش کامل زبان python ، کتاب آموزش زبان python ، آموزش سریع python ، نرم افزار آموزش python شرکت پرند ، آموزش صفر تا صد python ، آموزش python فرادرس ، python اموزش فارسی ، فیلم آموزش python ، آموزش python قیمت ، آموزش کامل python ، آموزش کامل python pdf ، کتاب آموزش python ، کتاب آموزش python 3 ، کلاس آموزش python ، دانلود کتاب آموزش کامل python ، آموزش گام به گام python ، آموزش مقدماتی python ، آموزش پروژه محور python ، آموزش نصب python ، آموزش نصب python 3.7 ، آموزش برنامه نویسی python ، آموزش کد نویسی python ، اموزش هک python ، آموزش python یوتیوب ، آموزش python یعنی چه؟

whatsapp