آموزش نرم افزار اتوفرم AutoForm

share-desktop share-mobile

آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm training

معرفی نرم افزار اتوفرم Autoform Software

نرم افزار اتوفرم، نرم افزار قدرتمند مهندسی مکانیک در شبیه سازی و تحلیل فرایند شکل دهی ورق های فلزی ، ورق های فولادی و آلومینیومی است.

نرم افزار AutoForm همچنین در ساخت قالب ، ورق کاری و پرس هیدرولیک بویژه در صنایع خودرو ، هوافضا و .... مورد استفاده قرار می گیرد.


نرم افزار اتوفرم AutoForm چیست؟

نرم افزار AutoForm مجموعه نرم افزاری قدرتمندی است که در صنایع شکل دهی به خصوص در شاخه ورق کاری ، مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این نرم افزار باعث افزایش اطمینان، کاهش دفعات آزمایش قالب و کاهش زمان این عملیات می گردد. و در نهایت به تولید و ساخت قالب ، قطعات مرغوب و قابل اطمینان منتهی می شود. به علاوه، مدت زمان توقف پرس و نرخ قطعات معیوب نیز کاهش می یابد.

نرم افزار اتو فرم با تکیه بر دانش و تجارب صنایع ورقکاری متشکل از مجموعه ای کامل، یکپارچه و با توانایی های فوق العاده قوی در تحلیل، مرور و بهینه سازی زنجیره ی تولید می باشد.

آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm training

نرم افزار AutoForm کلیه انواع فرآیندهای ورق کاری را از ساخت یک قطعه کوچک و تکی تا تولید قطعات سنگین در تیراژ بالا را تحت پوشش قرار می دهد.

به دلیل وجود یکپارچگی کامل بین ماژول های نرم افزار اتوفرم، اثر کلیه تغییرات اعمالی در فازهای ابتدایی تولید به فازهای نهایی منتقل می گردد. این امر امکان اجرای مهندسی همزمان فرآیند طراحی و تولید را ممکن می سازد.

مهندسی همزمان مزایایی مانند بهینه سازی زمان تولید، کاهش هزینه، افزایش کیفیت و بالا بردن میزان تولید و به طور کلی افزایش بهره وری را دارا می باشد.

نرم افزار Auto Form به خاطر داشتن دقت در محاسبات سریع و محیط کاری بسیار مناسب مشهور است.

ترکیب سرعت، دقت و کاربر پسندی در نرم افزار اتوفرم باعث شده است که به یکی از نرم افزار های محوری در این زمینه از شکل دهی بدل شود.


کاربردهای نرم افزار اتوفرم چیست؟

اتوفرم AutoForm نرم افزار پرکاربردی در صنایع مخصوصا صنایع خودرو و هوافضا است که راه حل های تحلیلی برای بهبود شکل دهی فلزات در این صنایع ، مخصوصا ورق کاری و ساخت بدنه از ورقه های فلزی برای انواع اتومبیل ، قایق و کشتی ، هواپیما و.. را ارائه داده و کل فرایند شکل دهی را شبیه سازی و قابل رویت می کند.


مزایای نرم افزار اتوفرم چیست؟

از مزایای استفاده از نرم افزار اتوفرم AutoForm قابلیت اطمینان ، کیفیت ، بهبود در برنامه ریزی ، کاهش تعداد تست قالب ، کاهش پرت تولید ، کاهش زمان تغییرات ، آماده سازی و آزمایش قالب جدید برای تولید انبوه می باشد.

در کل، نتیجه استفاده از نرم افزار اتوفرم، طراحی ابزار مناسب تولید، مانند خود قالب و جیک و فیکسچرها و تولید با حداکثر اطمینان و اعتماد به نفس با کیفیتی بالا است.

این عوامل باعث می شود که استفاده از نرم افزار اتوفرم، خرابی و مردودی در نرخ تولید را بشکل قابل ملاحظه ای کاهش دهد. و باعث کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده گردد.

آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Sigma

این ماژول نرم افزار AutoForm به طور تخصصی به بهبود استحکام و آنالیز محصولات ورق فلزی و فرآیندهای آن می پردازد.

استفاده از نرم افزار اتوفرم موجب بهبود فرایند شکل دهی و کاهش یا حذف قطعات معیوب می شود.

با استفاده از ماژول AutoForm-Sigma می توان محصولات و فرآیندها را طراحی کرد. در نتیجه فرآیند تولید در عین داشتن محصولی با مشخصات مطلوب ، بازده بیشتری نیز خواهد داشت.

آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Stamping Adviser plus

این ماژول به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی امکان انجام فرآیند را بررسی کنند.

با استفاده از این بخش، مهندسان، طراحان محصول و ابزار آلات می توانند کیفیت اولیه را بهبود داده و طراحی مطمئنی داشته باشند.

استفاده از ماژول AutoForm-StampingAdviser plus نه تنها به مهندسان، طراحان محصول اجازه می دهد که هزینه های تولید و توسعه محصولات جدید را کاهش دهند بلکه زمان عرضه محصول به بازار را نیز کاهش می دهند.

آموزشگاه اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Process Planner plus

با استفاده از AutoForm-ProcessPlannerplus مهندسان می توانند به سرعت فرآیند اصلی و فرآیندهای جایگزین را مشخص کنند.

ماژول Process Planner plus کاربر را قادر می سازد تا فرآیند را از جنبه های مختلف، مشخص، ارزیابی، بازبینی و مستند سازد. این نقشه فرآیند می تواند منجر به تولید محصولاتی با کیفیت و مقرون به صرفه شود.

در واقع AutoForm-ProcessPlannerplus فاصله میان طرح استاندارد دو بعدی فرآیند و مدل قالب سه بعدی آن را پر کرده است.

آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Process Explorer plus

با استفاده از AutoForm-ProcessExplorerplus مهندسان می توانند مهمترین متغیرهایی که با فرآیند شکل دهی در ارتباط هستند و توسط AutoForm-Solver بدست آمده اند را ارزیابی کنند.

طراحان و مهندسان فرآیند نیز می توانند جزئیات فرآیند تولید قطعات ورق فلزی را مشخص و ارزیابی کنند.

آموزشگاه اتو فرم

معرفی ماژول AutoForm Die Designer plus

ماژول AutoForm-DieDesigner plus مهندسان را قادر می سازد که شکل قالب را برای فرآیند شکل دهی ورق طراحی کنند.

این ماژول معمولا در مرحله مهندسی فرآیند برای ایجاد سریع سطوح قالب در فرآیند های کشش عمیق به کار می رود.

با استفاده از AutoForm-DieDesigner plus می توان عمیقا فرآیند را درک کرد و رفتار ورق را در طی فرآیند های چندگانه بررسی کرد.

آموزشگاه AutoForm

معرفی ماژول AutoForm Compensator plus

ماژول AutoForm-Compensator plus به کاربران اجازه می دهد تا به صورت خودکار بخش هایی از قالب یا قطعه را بر حسب محاسبات بازگشت فنری اصلاح کنند.

تحلیل و جبران بازگشت فنری در هنگام اصلاح قالب برای بهبود قطعه و قالب پیش از مرحله آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین ریسک اجرای تغییرات پر هزینه بعدی برای تغییر قالب یا فرآیند کاهش می یابد.

آموزشگاه اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Cost Calculator plus

ماژول AutoForm-CostCalculator plus در واقع یک نرم افزار برآورد هزینه است.

این ماژول برای مشخص کردن مراحل فرآیند و محاسبات مربوط به ابزار هایی که در تولید قطعات بدنه خودرو به کار می روند مورد استفاده قرار می گیرند.

ماژول CostCalculator plus یک راه جدید برای محاسبه قیمت ابزارهای مورد نیاز ارائه می دهد که با بررسی هندسه قطعه آغاز می شود.

آموزش اتوفرم AutoForm training

معرفی ماژول AutoForm Die Adviser

ماژول AutoForm-DieAdviser طرح بندی ابزارها و ملاحظات محافظت در برابر سایش را بر حسب AutoForm-Incremental plus مشخص می کند. دوام ابزارها و نیاز به سخت کردن یا پوشش دهی سطوح آن ها بر حسب میزان تولید و نرخ ضربه پرس مشخص می شود.

این نرم افزار نگرشی جدید در مورد نحوه بهبود ابزار ها را ارائه می دهد و به افزایش عمر ابزارها و قالب ها و کاهش هزینه ها کمک می کند.

اﻟﺒﺘﻪ اﺧﺘﻼف اﻧﺪﮐﯽ در دﻗﺖ ﺟﻮاب اﯾﻦ دو ﻧﺮم اﻓﺰار وﺟﻮد ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ ﮐﻪ آن ﻫﻢ ﺑﺮﻣﯽﮔﺮدد ﺑﻪ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ و روش ﺣﻞ ﻣﻌﺎدﻻت در اﯾﻦ دو ﻧﺮم اﻓﺰار.

آموزشگاه اتوفرم در تهران

معرفی ماژول AutoForm Solver plus

ماژول AutoForm-Solver plus برای شبیه سازی دقیق فرآیند کشش و عملیات پس از آن و هم چنین بازگشت فنری است.

شبیه سازی فرآیند منگنه کاری (Stamping) با AutoForm-Solver به همراه نتایج بدست آمده از AutoForm-ProcessExplorer تمام اطلاعات لازم و ضروری برای طراحی فرآیند در اختیار کاربر قرار می دهد.

آموزشگاه نرم افزار اتو فرم در تهران

معرفی ماژول AutoForm Trim plus

ماژول AutoForm-Trim به همراه AutoForm-Solver یک ابزار اساسی برای تعیین خط برش است و برای قالب های تریم (Trim) مورد استفاده قرار می گیرد. تا فرآیند تریم بهینه شود. (Trim: درست کردن ، مرتب کردن ، تر و تمیز کردن)

بهینه بودن فرآیند تریم برای فرآیندهای منگنه کاری متوالی بسیار مهم است و شکل و ابعاد مورد نظر در مرز قطعه را مشخص می کند.

AutoForm training in tehran

معرفی ماژول AutoForm Thermo Solver

ماژول AutoForm-ThermoSolver کاربران را قادر می سازد تا فرآیند های شکل دهی گرم و کوئنچ را شبیه سازی کنند.

این فرآیندها اخیرا در صنعت خودرو از اهمیت ویژه ای بر خوردار شده است و برای دستیابی به قطعاتی با خواص مکانیکی مورد نظر و وزن سبک تر به کار می رود. اجزایی با استحکام بالا، هندسه پیچیده و بازگشت فنری کمتر می توانند با این نرم افزار در زمان کم و با هزینه کم طراحی شود.

نرم افزار مبتکرانه AutoForm Thermo Solver ، شار حرارت و تغییرات فازی در حین فرآیند کوئنچ را نیز در نظر می گیرد و به صورت گرافیکی خواص قطعه نهایی مانند توزیع ضخامت، تنش و کرنش را نیز نمایش می دهد.

آموزشگاه تهران نرم افزار اتوفرم

معرفی ماژول AutoForm Hydroforming Package

این پکیج از ماژول های AutoForm-HydroDesigner و AutoForm-Hydro تشکیل شده است.

با استفاده از این نرم افزار، مهندسان، طراحان فرآیند و ابزارسازان می توانند تمام فرآیند طراحی را از طراحی قطعه تا طراحی قالب آنالیز کنند.

کلاس آموزش نرم افزار اتوفرم

معرفی ماژول AutoForm Hem Planner

ماژول AutoForm-HemPlanner به کاربران امکان مشخص کردن و بهینه سازی فرآیند Hemming (لبه دار کردن) را می دهد.

همچنین امکان مشخص کردن عیوب مرتبط با این فرآیند مانند چروک خوردگی و روی هم افتادن لبه ها در نقاط گوشه ای را نیز فراهم می آورد.

دوره آموزش نرم افزار اتوفرم

ترکیب نرم افزار اتوفرم و نرم افزار کتیا

نرم افزار اتو فرم به کمک یک بسته نرم افزاری جداگانه با نرم افزار کتیا CATIA هم خوانی کامل پیدا می کند. و به کاربرانی که با CATIA آشنایی دارند امکان بهره برداری بیشتر از این نرم افزار را می دهد.

- AutoForm Process Designerfor CATIA
- AutoForm OneStep for CATIA : ماژول تحلیل فرآیند تولید
- AutoForm-CATIA


آموزشگاه نرم افزار اتوفرم AutoForm

AutoForm Engineering GmbH یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه تولید لوازم جانبی خودرو و صنعت ورقکاری و قطعات فلزی است، این شرکت که در سوئد واقع شده است با اهداف جهانی و کمک به صنایع خودروسازی در سراسر دنیا کار خود را آغاز کرد. محصول اصلی این شرکت یعنی نرم افزار اتوفرم شامل ماژولهای مختلفی است که یا به صورت مستقل و یا به صورت یکپارچه با نرم افزارهای CATIA و یا NX کار می کنند.

نرم افزار AutoForm با راه حلهای مختلفی که ارائه کرده است، قسمتهای مختلفی از صنعت ورقکاری را مورد هدف قرار داده است. شرکتهایی که در کار تولید قطعه و یا ساخت قالب هستند می توانند از این نرم افزار استفاده کنند. صنعت ورقکاری زنجیره ای از فرایندهای کاری مثل طراحی محصول، نقشه برداری، شکل دهی، تولید و … است که این برنامه برای تمامی آنها راه حلهایی را ارائه کرده است.

هسته AutoForm را تکنولوژی شبیه سازی شکل دهی ورقه های فلزی تشکیل میدهد. راه حلهای مختلف ارائه شده توسط AutoForm باعث می شود تا اطلاعات ورودی طی فازهای مختلف قابل انجام باشد. مثلا در طی فرایند طراحی و نقشه برداری محصول اطلاعات مورد نیاز محدود است به هندسه اجزاء، ضخامت مواد و ویژگی های مکانیکی و همینطور برای فازهای تولید و سایز مراحل هم به همین صورت خواهد بود. بنابراین با این روش قادر خواهیم بود ریسک انجام یک کار بزرگ را با شکستن به فازهای کوچکتر کاهش دهیم و در همان ابتدا امکان سنجی و ارزیابی کنیم که آیا این طرح قابلیت اجرایی خواهد داشت یا خیر.

استفاده از نرم افزار AutoForm راه حل های نرم افزاری پیشرفته ای را برای قالب گیری و شکل دهی ورق های فلزی در صنایع مختلف مخصوصا اتومبیل سازی، ارائه می دهد. نرم افزار اتو فرم توسط یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه ارائه راه حل های نرم افزاری پرکاربرد در صنایع ورقکاری و قطعات فلزی از جمله تولید لوازم جانبی خودرو، ایجاد شده و توسعه یافته است. ویژگی های قدرتمندی که این مجموعه در قالب ماژول های نرم افزاری و به صورت مستقل و یا همراه با نرم افزارهای کتیا و یا ان ایکس ارائه می دهد، می توانند مهندسین فعال در سراسر زنجیره پردازش صنعتی ورق های فلزی (طراحی محصول، نقشه برداری، شکل دهی، تولید و ...) یاری رسانند.

استفاده از این ماژول های نرم افزاری اتوفرم موجب افزایش قابلیت اطمینان در برنامه ریزی، کاهش زمان و تعداد تست های آزمایشی قالب ها و در نتیجه با کیفیت تر و اثربخش بودن طرح های قطعات و ابزارهای صنعتی برای تولید است. بر اساس نظر کارشناسانی که به طور عملی از این ماژول های نرم افزاری استفاده نموده اند، اتوفرم یک سیستم کامل و یکپارچه با عملکردهای تخصصی را برای تجزیه و تحلیل، بررسی و بهینه سازی تمام فازهای پروسه شکل دهی ورق های فلزی، تشکیل می دهد.

بنابراین نرم افزاری اتو فرم برای طراحان محصولات صنعتی، مهندسین متخصص در فرم دهی فلزات، کارشناسان پیاده سازی طرح های صنعتی، مهندسین ساخت و ناظرین درگیر در فرآیندهای کار با ورق های فلزی کاربرد دارد.


قابلیت های نرم افزار AutoForm Plus

- مدلسازی مهره ها، قابلیت تعیین ارتفاع مهره، شعاع مهره و شیار و …
- ارائه پارامترهای گسترده برای سفارشی سازی
- ترکیب پروسه کاری همینگ با واسط کاربری زیبا
- محیط طراحی مناسب
- شبیه سازی مراحل مختلف شکل دهی فلز
- طراحی خطوط برش بهینه
- تحلیل و بهینه سازی ساختار قطعات
- بهینه سازی زنجیره تولید قطعات طی فازهای از پیش تعریف شده
- ارائه روند های کاری خودکار و منعطف و همچنین امکان ایجاد گردش کاری دلخواه کاربر
- تولید و ارزیابی سریع طرح های جایگزین
- افزایش قابلیت اطمینان برنامه ریزی برای رسیدن به کیفیت دلخواه با هزینه ی موردنظر
- ارائه پارامترهای گسترده برای سفارشی سازی
- شبیه سازی مراحل مختلف شکل دهی فلز
- امکان سنجی و ارزیابی پروژه
- بهینه سازی زنجیره تولید قطعات طی فازهای از پیش تعریف شده
- تعریف 3D و تصویر سازی ورودی فرآیند مهندسی
- ارزیابی هدف از روند طرح
- بررسی تغییر شکل های ناخواسته
- به حداقل رساندن استفاده از متریال
- اصلاح سریع هندسه طرح ها
- پیش بینی سریع در روند طراحی

نمونه مدرک فنی و حرفه ای بدون آزمون

ارائه ضمانت رضایت مشتری از خدمات آموزشی، توسط مدیریت موسسه

ارائه خدمات آموزشی رایگان پس از اتمام دوره با اهدای کارت گارانتی و پشتیبانی آموزشی

ارائه کارت تخفیف ویژه، قابل انتقال به غیر

ارائه تخفیفات متنوع شهریه توسط واحد ثبت نام

ارائه پذیرایی رایگان در طول دوره آموزشی

ارائه کارنامه در طول دوره، ارائه گواهینامه پایان دوره، اهدای جوایز و لوح تقدیر

اهدای ابزار و ملزومات آموزشی و کمک آموزشی به دانشجویان بصورت رایگان

مجهز به امکانات و سیستمهای کمک آموزشی Smart TV, Free Internet Wi-FI, Data Projector ,Laptop و..

امکان ارائه دوره بازآموزی رایگان (Retraining)

امکان کارآموزی و کارورزی رایگان دوره های عملی و کاربردی در محل موسسه و یا معرفی به سازمانها و ...

ضمانت رضایتمندی

تماس با ما

تماس با ما

لینک ثبت نام دوره آموزشی

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزشگاه اتوفرم|آموزشگاه AutoForm|آموزشگاه آموزش اتوفرم|آموزشگاه آموزش AutoForm|نرم افزار اتوفرم چیست|اتوفرم چیست|نرم افزار اتوفرم AutoForm چیست؟|آموزش اتو فرم|کاربردهای نرم افزار اتوفرم چیست؟|کتاب اتوفرم|معرفی نرم افزار اتوفرم|مزایای نرم افزار اتوفرم چیست؟|شکل دهی ورق های فلزی|ورق های فولادی و آلومینیومی|کلاس آموزش اتوفرم|ساخت قالب|ورق کاری|آموزش اتوفرم pdf|پرس هیدرولیک|نرم افزار اتوفرم و نرم افزار کتیا|نرم افزار صنایع خودرو و اتومبیل|معرفی ماژول های اتوفرم|آموزش ماژول های اتوفرم|AutoForm training|Auto Form training|autoform engineering|Autoform Software|Course of Autoform|Autoform learning tutorial|Autoform training courses|Auto Form Sigma|AutoForm Stamping Adviser plus|AutoForm Process Planner plus|AutoForm Process Explorer plus|AutoForm Die Designer plus|AutoForm Compensator plus|AutoForm Cost Calculator plus|AutoForm Die Adviser|AutoForm Solver plus|AutoForm Trim plus|AutoForm Thermo Solver|AutoForm Hydroforming Package|AutoForm Hem Planner|AutoForm Process Designerfor CATIA|AutoForm OneStep for CATIA

whatsapp