آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاه کامپیوتر پایا, بهترین آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاه فنی و حرفه ای در تهران,آموزشگاههای برتر,لیست آموزشگاههای کامپیوتر,وب سایت آموزشگاه كامپيوتر,مجتمع فنی
Fa Ar En

آموزشگاه آموزش نت ورک پلاس CompTIA Network+ training

آموزش شبکه عملی نت ورک پلاس +Network

نت ورک پلاس +Network چیست؟

Network Plus یک مدرک بین المللی است که مجمع CompTIA آن را ارائه می دهد. افرادی که امتحان مربوطه را با موفقیت پشت سر بگذارند مدرک +Network برای آنها صادر و ارسال می گردد. برای موفقیت در امتحان +Network و اخذ مدرک مربوطه تسلط بر مفاهیم موارد دوره +Network الزامی است.

مدرک +Network یکی از معتبرترین مدارکی است که شرکتها و سازمانها برای استخدام و به کارگیری نیروهای فنی و متخصص در شبکه های کامپیوتری به آن توجه خاص دارند. هدف دوره +Network آموزش علمی و عملی مفاهیم تئوری و کاربردی شبکه های کامپیوتری و اینترنت و مسائل مربوط به طراحی ، شناسائی ، نصب ، راه اندازی ، نگهداری ، پشتیبانی و تعمیر شبکه های کامپیوتری است.

پیش نیاز شرکت در دوره +Network علاقه و پشتکار، تسلط بر اپراتوری کامپیوتر، اینترنت و سیستم عامل ویندوز میباشد.

ثبت نام آموزش شبکه Network+

کامپتیا CompTIA چیست؟

کامپتیا CompTIA یا مجمع فناوری صنعتی رایانه ای Computing Technology Industry Association یک مجمع بازرگانی غیرانتفاعی می‌باشد که در سال ۱۹۸۲ و با نام مجمع برتر معامله گران کامپیوتری یا Association of Better Computer Dealers, Inc. ABCD پایه گذاری شد.

پس از گسترش فزاینده علوم کامپیوتری در دهه ۱۹۹۰، کامپتیا نیز برای در بر گیری نیازهای رو به گسترش تجارت، فعالیت های خود را در زمینه های گوناگون افزایش داد. این مجمع همچنین در زمینه فناوری اطلاعات اقدام به ارائه گواهی نامه حرفه ای نیز می نماید. کامپتیا مدیریت آغازگران گزینش نرم افزاری را نیز بر عهده دارد.

نشان و لوگوی نتورک پلاس +Network در گواهی نامه دوره های آموزشی CompTIA ، فروشگاه های تعمیرات سخت افزار کامپیوتر و ... مورد استفاده قرار می گیرد.


معرفی دوره های آموزشی CompTIA

مدرک یا گواهینامه +Network : نتورک پلاس گواهی نامه ایست که مهارت فرد را به عنوان یک تکنیسین یا کارشناس فنی در امور شبکه همچون آشنایی با نرم افزار و سخت افزار شبکه، نصب و راه اندازی و نگهداری شبکه، شناسایی و عیب زدایی شبکه مورد سنجش قرار می دهد. این آزمون نخست در ۱۹۹۹ ارائه شد و سپس در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ ویرایش های به روز آن نیز ارائه شد.

از جمله مباحث مورد سنجش در آزمون Network+ می توان به سخت افزار و نرم افزار شبکه، ارتباطات، مدل OSI، شبکه محلی LAN و شبکه گسترده WAN اشاره کرد.

کامپتیا CompTIA به متقاضیان پیشنهاد می کند که نخست دوره +A اِی پلاس (سخت افزار) را همراه با تجربه کار در زمینه شبکه گذرانده و سپس اقدام به شرکت در این آزمون نمایند. البته این امر الزامی نمی باشد. دوره نتورک پلاس در واقع یک دوره مقدماتی برای مهندسی مایکروسافت و مهندسی سیسکو است.


مدرک یا گواهینامه +Security : سکیوریتی پلاس گواهی نامه ای است در زمینه امنیت کامپیوتری که با موضوعاتی همچون، رمزنگاری cryptography ، کنترل دسترسی Access Control و نیز موضوعات مربوط به کسب و کار همچون بازیابی پس از فاجعه و مدیریت ریسک سر و کار دارد.

گواهی نامه +Security در سال ۲۰۰۲ ایجاد شد تا به دغدغه های امنیتی شبکه بپردازد. نسخه روز آمد شده آن یعنی SY0-301 در سال ۲۰۱۱ میلادی معرفی شد. بنا به گفته CompTIA ، ۴۵۰۰۰ نفر در سراسر دنیا موفق به دریافت گواهینامه +Security شده اند.

CompTIA توصیه میکند که داوطلبان تجربه دو سال کار امنیتی داشته باشند؛ گرچه این الزامی نیست. داوطلبان باید در یک امتحان تستی، ۷۵ سوالی قبول شوند. این امتحان شامل موضوعات امنیت شبکه Network Security ، مقررات امنیت عملیاتی، تهدیدها Threats و آسیب پذیری کامپیوتر، امنیت برنامه نویسی، امنیت میزبان (شبکه)، امنیت داده، کنترل دسترسی، مدیریت هویت Identity Management و نیز رمزنگاری می باشد.

امتحان +Security، می تواند به عنوان واحد اختیاری برای مهندسی مایکروسافت (امنیت) مورد استفاده قرار گیرد. وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا گواهینامه سکیوریتی پلاس را به همراه GSEC ،SSCP و SCNP در آیین نامه DoDD 8570 سطح دو IAT به رسمیت می شناسد.


مدرک یا گواهينامه +A : به عنوان يک استاندارد جهت تعيين سطح علمی و فنی متخصصين سخت افزار توسط شرکت CompTIA از سال ۲۰۰۱ طراحی و ارائه شده است.

گواهينامه A+ جهت تایيد شايستگی علمی و فنی احراز کننده آن به عنوان متخصص فنی کامپيوتر می باشد. هم اکنون بسياری از شرکتهای بين المللی مطرح در قلمرو کامپيوتر اين گواهينامه را به رسميت شناخته اند و سبب افزايش اعتبار آن در سطوح بين المللی شده اند و در اختيار داشتن گواهينامه A+ به اين معنی است که شخص دارای درک عميق و بنيادين از عملکرد سخت افزار پيشرفته PC و تنظيمات سخت افزاری مربوط به کامپیوترها می باشد.

دوره +A که توسط شرکت کامپتیا ارائه شده از دو بخش A+ Courses: Core , OS تشکیل شده است. در قسمت Core یا هسته، دانشجویان با مفاهیم علمی سخت افزارها، کار عملی و عیب یابی آنها آشنا می شوند. در بخش OS یا سیستم عامل، چگونگی مدیریت سخت افزار توسط سیستم عامل تشریح می شود.

بسیاری از شرکت های معتبر تولیدکننده سخت افزار کامپیوتر، گذراندن دوره آموزشی A+ را به کاربران خود و کسانی که قصد دارند در زمینه هایی مثل مونتاژ کامپیوتر فعالیت کنند توصیه می نمایند.

در دوره A+ به هیچ آیتم خاصی که محصول کارخانه خاصی باشد اشاره نشده و صرفا قطعات و قسمت های مختلف یک کامپیوتر از لحاظ فنی مورد بررسی قرار می گیرند. و همچنین نحوه نصب سیستم عامل، تنظیم، پیکربندی سخت افزار در آن و آماده نمودن یک دستگاه کامپیوتر برای اتصال به شبکه از جمله تجاربی است که یک داوطلب کسب مدرک +A باید دارا باشد. هم اکنون بیش از یکصد شرکت تولیدی و یا آموزشی، مدرک +A را به عنوان پیش نیاز برای کار یا کسب مدارک خود معرفی نموده اند و شرکتهای معتبری مانند Microsoft ، HP ، Cisco ، IBM و بسیاری دیگر در سایت خود از مدرک +A به عنوان یک مدرک پایه ای جهت پرداختن به امور فنی یک کامپیوتر نام برده اند.

در دوره آموزش +A ابتدا با چگونگی کار قطعات داخلی یک کامپیوتر و نحوه ارتباط سخت افزار و نرم افزار با یکدیگر آشنا می شوید. سپس ساختار مادربُرد (MotherBoard) یا همان برد اصلی کامپیوتر که سایر قطعات به آن متصل یا روی آن سوار می شوند، مورد کالبد شکافی قرار می گیرد. سپس در بخش های بعد ابتدا مواردی چون حافظه های اصلی (RAM)، درایوها و سایر دستگاه های ورودی یا خروجی مثل ماوس یا پرینتر و سپس مبحث مهم نصب هارددیسک مورد بحث قرار می گیرد.

همچنین در مورد منبع تغذیه و قسمت های الکترونیکی مختلف کامپیوتر و نحوه رفع ایراد و مشکلات آنها را فرا می گیرید. در فصول بعد ضمن آشنایی با مفاهیم سیستم عامل و نحوه ارتباط آن با سخت افزار موجود در سیستم، نحوه ایجاد هماهنگی بین آن دو و همچنین تنظیم بهینه سخت افزار و نرم افزار برای به حداکثر رساندن کارایی کلی و سرعت کامپیوتر مورد بررسی قرار می گیرد. در قسمت های بعد نوبت به بحث شبکه و نحوه آماده سازی و پیکربندی قسمت های مربوط به آن مثل کارت شبکه، مودم، کابل های اتصال تلفن و اترنت می رسد و در قسمت های آخر نیز مباحثی چون نحوه مقابله با ویروس های کامپیوتری و نحوه نگهداری و پشتیبانی از یک دستگاه کامپیوتر جهت آماده نگهداشتن آن برای مصارف گوناگون آموزش داده می شود.


همچنین گواهینامه های: CASP , Server+ , CTT+ , CDIA+ , Linux+ , Project+ , CTP+ , PDI+ , Storage+ , Cloud Essentials


توانایی دانشجویان دوره آموزشی نت ورک پلاس در پایان دوره

- آشنایی با انواع شبکه ها و آشنایی با تجهیزات سخت افزاری شبکه و نحوه کار آنها
- آشنایی با انواع استاندارهای شبکه
- توانایی نصب تجهیزات شبکه – کابل کشی و اتصال کانکتورهای شبکه
- آشنایی با انواع پروتکل های شبکه و توانایی کا با TCP/IP
- آشنایی با محیط شبکه های بی سیم انواع تجهیزات Wireless و آنتن ها
- متصل نمودن کامپیوترها و انجام تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه
- اشتراک چاپگر در شبکه
- اشتراک اینترنت در شبکه
- اشتراک اطلاعات ( فایل ها و برنامه ها ) در شبکه
- عیب یابی شبکه و آشنایی با اصول عیب یابی شبکه
- آشنایی با اصول اولیه طراحی شبکه
- نصب و راه اندازی یک کافی نت و شبکه های مربوط به سازمانها و شرکت های کوچک
- آشنایی و کار با پروتکل های شبکه از قبیل IP – TCP – UDP – RDP – IMAP4 – SNMP – Telnet – POP3 – HTTP – HTTPS – FTP – و..


سرفصل کلی دوره آموزش +Network

مفاهیم و اصول شبکه

- تاریخچه شبکه
- تعریف شبکه
- دلایل استفاده از شبکه
- نکات مهم قبل از راه اندازی شبکه
- انواع شبکه فیزیکی(LAN-WAN-MAN )
- انواع شبکه منطقی(Domain –Workgroup )
- پارامترهای موجود در شبکه
- معرفی انواع نسخه های مایکروسافت بررای استفاده در شبکه
- کارت شبکه و معرفی آدرس فیزیکی و پارامتر های کارت شبکه

انواع توپولوژی شبکه

- تعریف توپولوژی
- انواع توپولوژی(خطی-ستاره ای-حلقوی-مش-ترکیبی-بی سیم)
- معرفی انواع کابل ها UTP - STP - SSTP - FTP - SFTP
- معرفی ارتباطات موجود درشبکه (Unicast-Multicast-Broadcast)
- تفاوت هاب و سوییچ
- انتقال انواع سیگنال(Simplex - Full Duplex - Half Duplex)
- استاندارد IEEE 802

کابل کشی شبکه

- انواع کابل کشی (روکار- توکار)
- نحوه پانچ کردن کانکتورهای Rj-45
- معرفی (Rack-داکت-کیستون-Cable Stripper-Patch Cord-Punch Down-کوپلر RJ-45-پریز شبکه-Fluke Test)

فیبر نوری

- تاریخچه فیبر نوری
- انواع فیبر نوری
- اجزای مختلف فیبر نوری
- کانکتور های مورد استفاده در فیبر نوری
- انواع کابل های فیبر نوری از نظر کاربردی
- معرفی تجهیزات فیبر نوری(پچ پنل-پچ کورد-آداپتور فیبر نوری – فیوژن)

Internet Protocol - IP address

- معرفی و تعریف IP
- انواع کلاس های IP
- تقسیم بندی IP از نظر نوع استفاده (Public- Private )
- تعریف مفهوم Subnet Mask
- معرفی ابتدایی IP v6 و دلیل پیدایش آن
- معرفی فرمان های TCP/IP - Ping - Ipconfig
- نحوه اختصاص دادن IP به کامپیوتر(کار عملی)

معرفی انواع تجهیزات ارتباطی شبکه

- Hub
- انواع سوییچ
- Router
- Bridge
- Modem

سیستم عامل تحت شبکه(NOS)

- قابلیت های سیستم عامل های تحت شبکه
Multitasking - Multiprocessing - Security - Multiuser - NetworkCapabilities - Application Support - Interoperability

شبکه های بی سیم(NOS)

- انواع شبکه های بی سیم
- معرفی استاندارد های شبکه بی سیم
- توپولوژی های استفاده شده در شبکه های بی سیم
- امنیت شبکه های بی سیم

انواع ساختار شبکه های WAN

- معرفی سرویس های ارتباطی در WAN
- تعریف Lease Line
- معرفی و تعریف سرویس هایی مانند PSTN-ISDN-DSL-ADSL-E-T-FDDI

مدل OSI

انواع پروتکل ها و امکان دسترسی از راه دور

- تعریف پروتکل
- معرفی Network Protocol
- معرفی Dial Up Protocol
- معرفی Authentication Protocol
- معرفی نمونه هایی از پروتکل های لایه Application

امنیت شبکه

- تعریف امنیت شبکه و فایروال
- معرفی پورت
- مفهوم پورت باز
- معرفی ابتدایی از نمونه هایی از حملات رایج

معرفی برخی از سرویس های شبکه

- تعریف امنیت شبکه و فایروال
- معرفی پورت
- مفهوم پورت باز
- معرفی ابتدایی از نمونه هایی از حملات رایج

معرفی برخی از سرویس های شبکه

- DHCP Server
- DNS server
- Web Server
- Print Server
- Mail server


ضمانت رضایتمندی،آموزشگاه کامپیوتر پایا

تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایا

مزایای ویژه دانشجویان آموزشگاه کامپیوتر پایا

۱- ارائه ضمانت رضایت مشتری از خدمات آموزشی، توسط مدیریت آموزشگاه کامپیوتر پایا
۲- ارائه خدمات آموزشی رایگان پس از اتمام دوره با اهدای کارت گارانتی آموزشی آموزشگاه کامپیوتر پایا
۳- ارائه کارت تخفیف ویژه آموزش آموزشگاه کامپیوتر پایا، قابل انتقال به غیر
۴- ارائه تخفیفات متنوع شهریه توسط واحد ثبت نام آموزشگاه کامپیوتر پایا
۵- ارائه پذیرایی رایگان در طول دوره آموزشی
۶- ارائه کارنامه در طول دوره، ارائه گواهینامه پایان دوره، اهدای جوایز و لوح تقدیر
۷- اهدای وسایل و ملزومات آموزشی و کمک آموزشی به دانشجویان آموزشگاه کامپیوتر پایا بصورت رایگان
۸- مجهز به امکانات و سیستمهای کمک آموزشی Smart TV, Free Internet Wi-FI , Data Projector ,Laptop و..
۹- امکان ارائه دوره بازآموزی رایگان یا Retraining به دانشجویان آموزشگاه کامپیوتر پایا
۱۰- امکان کارآموزی و کارورزی رایگان دوره های عملی و کاربردی در محیط آموزشگاه کامپیوتر پایا و یا معرفی به سازمانها
و ...

- مزایای ویژه ...
- نظرات دیگران ...
- تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایا ...
- ثبت نام ...


آموزشگاه آموزش Network+

آموزشگاه شبکه | آموزش شبکه عملی | آموزشگاه آموزش شبکه | دوره فشرده آموزش شبکه +Network | آموزش +Network | آموزش نت ورک پلاس | نت ورک پلاس +Network چیست | آموزشگاه نت ورک پلاس Network+ | آموزش شبکه عملی نت ورک پلاس | کامپتیا CompTIA چیست | دوره های آموزشی CompTIA | گواهینامه +Network | مدرک شبکه | گواهینامه +Security | برترین آموزشگاههای شبکه | آموزشگاه شبکه در تهران | بهترین آموزشگاه های شبکه در تهران | گواهينامه +A | آموزش سریع شبکه | سرفصل دوره آموزش +Network | آموزش کابل کشی شبکه | امنیت شبکه و فایروال | مفهوم Subnet Mask | آموزش عیب یابی شبکه | آموزش شبکه کردن کامپیوترها | اشتراک چاپگر در شبکه | معهد التدريب الشبكي | Network+ Training| comptia network+ certification | Network+ training institute| Network+ Training in Tehran | Network+ institute in Tehran| network training institute | Сетевой учебный институт | 網絡培訓機構 | नेटवर्क प्रशिक्षण संस्थान


آموزش شبکه کردن دو کامپیوترآدرس آموزشگاه کامپیوتر پایاتلفن تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایاکانال تلگرام آموزشگاه پایا
مرکز آموزش های تخصصی پایا برگزار کننده دوره های آموزش کاربردی و تضمینی و مهارت های ویژه مشاغل
Top Computer Training School & IT Academy | in Iran , Tehran | Computer Skills Training | Computer tutorials | IT tutorials | Computer institute | Amoozeshgah Computer Paya
All Right Reserved 2005 - 2015- Designed by Institute of Computer PAYA -  Parviz Tariveh   email: info@PayaIT.com
تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایاآموزشگاه کامپیوتر پایا