آموزش رویت Revit

share-desktop share-mobile آموزش نرم افزار رویت Autodesk Revit به عنوان یکی از نرم افزارهای مهندسی عمران به طور خاص برای مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) ساخته شده است که در پروژه‌های معماری برای مهندسی عمران معماری، مدل‌سازی سه بعدی، تاسیسات و ترسیم جزئیات ساختمانی کاربرد دارد. آموزش Revit و کار با نرم افزار رویت ساده و لذت بخش است. در واقع نرم افزار Revit ترکیبی است از نرم افزار اتوکد و نرم افزار تری دی مکس. با آموزش رویت میتوانید نقشه بکشید، سه بعدی کنید، متریال بدهید و رندر بگیرید.

آموزش رویت Revit training

نرم افزار رویت Revit چیست؟

نرم افزار Revit به عنوان یکی از نرم افزارهای مهندسی عمران به طور خاص برای مدل‌سازی اطلاعات ساختمان ساخته شده است و متخصصان طراحی و ساخت را قادر می‌سازد تا ایده‌هایی را در نحوه ساخت با رویکردی هماهنگ و مداوم مبتنی بر مدل‌سازی را ارائه دهند.

اتودسک رویت Autodesk Revit نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفاده مهندسی معماری، مهندسی عمران و تاسیسات کاربرد دارد. و برای مدل‌سازی سه بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی کاربرد دارد. کار با نرم افزار رویت ساده و لذت بخش است. شما با یادگیری نرم افزار Revit در آموزشگاه کامپیوتر پایا نسبت به استفاده از نرم افزار هایی مثل AutoCAD یا 3D max بی نیاز می شوید. رقیب اصلی نرم افزار رویت در بازار نرم افزار Tekla Structures تکلا استراکچرز و نرم افزار AutoCAD Architecture آرشیتکچرال دسکتاپ می‌باشد.

نرم‌افزار رویت دارای سه نسخه رویت معماری، رویت عمران و رویت تاسیسات است. نرم افزار رویت قابلیت ارتباط با دیگر نرم افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد , 3Dmax را دارد. ماژول های نرم افزار رویت شامل Revit Architecture و Revit Structure و Revit MEP میباشد. رویت نرم افزاری محصول شرکت AutoDesk است؛ و نزدیک ترین نرم افزار به AutoCAD است.

در واقع نرم افزار Revit ترکیبی است از نرم افزار اتوکد و نرم افزار تری دی مکس. با آموزش نرم افزار رویت میتوانید نقشه بکشید، سه بعدی کنید، متریال بدهید و رندر بگیرید. همچنین پروژه متره و برآورد با Revit براحتی انجام پذیر است.

با توجه به شیوه استفاده از نرم افزارهای مشابه مانند اتوکد Autocad و تری دی مکس 3Dsmax کم رنگ شده و نرم افزارهای قدرتمند BIM نظیر نرم افزار رویت REVIT یا آرشیکد Archicad جایگزین خواهد شد.

نظرات دیگران درباره ما

توانمندی های نرم افزار رویت Revit در معماری و ساختمان

رویت نرم افزاری جهت ساخت مدلی برای معماری ساختمان است. کار با نرم افزار رویت ساده و بسیار لذت بخش است. شما با یادگیری و آموزش Revit کاملا بی نیاز از نرم افزار هایی مثل اتوکد AutoCAD یا تری دی مکس 3D max می شوید.

اتودسک رویت Autodesk Revit نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان هست که برای استفاده مهندسان معمار، مهندسان عمران و تاسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی کاربرد دارد.

نرم افزار رویت به کاربران توان طراحی ساختمان و سازه و مولفه های آن به صورت سه بعدی (3D)، یادداشت و علامت گذاری با عناصر دوبعدی و دسترسی اطلاعات ساختمانی از پایگاه داده های مدل ساختمان را می دهد.

نرم افزار Revit رویت به علت قدرت بالای خلق اثر در نرم افزار های مهندسی از ریشه revitalization به معنای حیات بخش و زندگی آفرین گرفته شده است.

نرم افزار اتودسک رویت به طراح این توانایی را می‌دهد که بطور همزمان تاسیسات برق، گاز، آب و دیگر اجزا را بصورت سه بعدی مدل کند.

نرم افزار رویت قادر به گردآوری اطلاعات و مدل سازی ساختمان به گونه ای چهار بعدی (قابلیت مدیرت مالی و هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان علاوه بر ترسیم سه بعدی را 4D BIM می‌نامند.) با ابزاری برای طرح ریزی و ردیابی طبقات مختلف در شیوه زندگی ساختمان، از مفهوم تا ساخت و ویرانی پس از آن است. رقیب اصلی نرم‌افزار رویت در بازار تکلا استراکچرز و آرشیتکچرال دسکتاپ می‌باشد.

سرفصل آموزش رویت Revit

خصوصیات نرم افزار رویت آرشیتکچر چیست؟

نرم‌افزار رویت دارای سه نسخه رویت معماری ، رویت عمران و رویت تاسیسات است که بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شوند و با استفاده از افزونه BootCamp بر روی سیستم عامل مک نیز نصب خواهد شد. برنامه رویت هم روی پروسسورهای ۶۴ بیت و هم ۳۲ بیت اجرا میشود. چند ویژگی مهم نرم‌افزار رویت به شرح زیر است:

 • سادگی و سرعت یادگیری Revit
 • افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه ها در Revit
 • ترسیم همزمان ۳بعدی و ۲بعدی نقشه‌های ساختمان در Revit
 • تبدیل سریع نقشه‌های فاز ۱ به نقشه‌های فاز ۲
 • ارتباط همزمان نقشه‌های معماری با نقشه‌های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه‌ها
 • حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع
 • امکان انجام مطالعات اقلیمی (نور و سایه) بر روی ساختمان
 • امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان در Revit
 • محاسبه متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه‌ها
 • قابلیت ارتباطی با دیگر نرم‌افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد , 3Dmax (ورودی و خروجی)
 • امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجرایی در Revit
آموزش رویت Revit

کاربردهای نرم افزار رویت Revit چیست؟

نرم افزار رویت Autodesk Revit یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان برای معماران، مهندسان ساختمانی، مهندسان فنی، برق کاری و لوله کشی، طراحان و پیمانکاران است. این نرم افزار به کاربر اجازه می دهد یک ساختمان و قسمت های مختلف آن را به صورت سه بعدی طراحی کند، مدل را با عناصر نقشه کشی دو بعدی علامت گذاری کند و از پایگاه داده ساختمان به اطلاعات ساختمان دسترسی پیدا کند. نرم افزار نرم افزار رویت قابلیت 4D BIM را دارد و دارای ابزارهایی برای برنامه ریزی و پیگیری مراحل مختلف چرخه زندگی آن است، از ایده سازی گرفته تا ساخت و در نهایت تخریب.

مخاطبان نرم افزار رویت Revit

اتودسک رویت نرم افزاری فوق العاده و بسیار مفید برای مهندسین عمران و معماری و به طور کلی افرادی است که به نحوی در پروژه های ساخت و ساز فعالیت دارند، این نرم افزار دارای ابزارهای دقیقی برای طراحی و ساخت سازه های کارآمدتر می باشد. Autodesk Revit با پشتیبانی از جدیدترین متدهای ساخت و ساز و مدل سازی از طریق اطلاعات موجود درباره ساختمان (BIM) و همچنین اطلاعات مربوط به استقامت مصالح، ترکیب ساخت و ساز، روش های به روز معماری ساختمان و ارائه راه حل های نوین در زمینه بهینه سازی در استفاده از مواد درساخت، انرژی و ... به عنوان یک دستیار تخصصی مهندسین به شمار خواهد آمد. نرم افزار Autodesk Revit به عنوان یک ابزار قدرتمند در کنار مهندسان قرار می گیرد و در انجام امور محاسباتی مربوط به ساختمان نظیر برآورد مصالح و میزان مقاومت آن ها که یکی از اساسی ترین و مهمترین بخش های مربوط به ساخت و ساز است آن ها را یاری می نماید.

چرا آموزش رویت Revit Architecture

سه بعدی کردن نقشه های معماری یکی از محبوب ترین کارهایی است که بین دانشجویان و شرکت های معماری رواج فراوانی پیدا کرده است. نرم افزارهای فراوانی در بازار وجود دارند که برای انجام اینکار وجود دارند اما سخت بودن کار با آنها و ارائه سه بعدی های نه چندان حرفه ای باعث شده است که نرم افزار Revit Architecture جایگزین بسیار مناسبی برای همه آنها باشد و تمام نیاز های مهندسان معماری و یا دانشجویان معماری را برآورده کند.

نمونه مدرک فنی و حرفه ای بدون آزمون

ثبت نام آموزش رویت Revit

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزش رویت Revit


تاریخ شروع دوره: اختیاری
ظرفیت مانده: محدود
روزهای برگزاری: اختیاری
ساعت برگزاری: اختیاری
طول دوره: 10 جلسه
نحوه تشکیل: خصوصی
شهریه عادی: 8,950,000 تومان
امتیاز آموزشگاه: تخفيف: 1٫000٫000 تومان
شهریه نهایی: 7,950,000 تومان
پرداخت نهایی: 7,950,000 تومان
آموزشگاه پایا
آموزش رویت Revit

توضیحات دوره آموزشی:

1- آموزش 100٪ عملی و کاربردی

2- ارائه نرم افزار ها و جزوات و بازآموزی (بصورت رایگان)

3- امکان ارائه گواهینامه بین المللی / پذیرایی رایگان در طول دوره و...

نظرسنجی کیفیت دوره آموزشی

معرفی نرم افزار رویت Revit

شرکت Charles River Software در ۳۱ اکتبر سال ۱۹۹۷ در شهر نیوتن ایالت ماساچوست توسط Leonid Raiz و Irwin Jungreis تاسیس شد که توسعه دهندگان اصلی نرم افزار Pro/Engineer شرکت PTC بودند که یک نرم افزار طراحی مکانیک بود. هدف از تاسیس این شرکت، وارد کردن قدرت مدل سازی پارامتری نرم افزار Pro/Engineer به صنعت ساختمان سازی بود (شرکت PTC در گذشته سعی کرده بود نرم افزار تازه خریداری شده Reflex را در بخش ساخت و ساز تبلیغ کند، اما با شکست مواجه شده بود). Raiz و Jungreis با سرمایه گذاری شرکت های Atlas Venture و North Bridge Venture Partners، چندین توسعه دهنده نرم افزار و معمار استخدام کردند و شروع به توسعه نرم افزار Revit با زبان برنامه نویسی C++ در پلتفرم Microsoft Windows کردند. در سال ۱۹۹۹، آنها Dave Lemont را به عنوان CEO، Jon Hirschtick، موسس نرم افزار Solidworks و Arol Wolford، موسس شرکت CMD Group را به عنوان اعضای هیات مدیره استخدام کردند.

از همان ابتدا قرار بر این بود که نرم افزار Autodesk Revit به معماران و دیگر مهندسان ساختمانی اجازه دهد با ساخت یک مدل سه بعدی پارامتری که شامل طراحی هندسی و غیرهندسی و اطلاعات ساخت و ساز است، یک ساختمان را طراحی کنند و نقشه های آن را بسازند. این مفهوم بعدها به عنوان مدل سازی اطلاعات ساختمان یا BIM شناخته شد. در آن زمان چندین نرم افزار دیگر مانند ArchiCAD و Reflex اجازه کار با یک مدل ساختمان مجازی سه بعدی را می دادند و اجازه می دادند مولفه های مستقل توسط پارامترها کنترل شوند (مولفه های پارامتری). دو تا از تفاوت های مهم Revit این بود که مولفه های پارامتری آن توسط یک ویرایشگر خانواده گرافیکی ساخته می شدند، نه توسط یک زبان برنامه نویسی و همچنین تمام روابط بین مولفه ها، نماها و علامت گذاری ها توسط مدل ضبط می شدند، بنابراین تغییرات اعمال شده روی مدل بطور خودکار روی تمام مدل اعمال میشدند تا مدل همواره به روز باشد. برای مثال، حرکت دادن یک دیوار باعث آپدیت شدن دیوارهای مجاور، زمین و سقف ها می شود، مکان و مقدار اندازه گذاری ها و یادداشت ها را اصلاح می کند، محیط کف زمین که در زمان بندی ها گزارش شده است را تنظیم می کند، نماهای برشی را از نو می کشد و غیره تا مدل همواره آپدیت باشد و تمام نقشه ها هم با آن هماهنگ شوند. مفهوم وابستگی دو طرفه بین مولفه ها، نماها و اندازه گذاری ها تا چندین نسخه بعد یک ویژگی منحصربفرد برای Revit شناخته میشد. این راحتی در انجام تغییرات باعث شد که نام آن را Revit بگذارند که اختصاری از Revise-It می باشد. نرم افزار رویت دارای یک موتور انتشار تغییر پارامتری است که بر پایه یک تکنولوژی جدید، یعنی پارامترهای محتوا محور بود که بیشتر از پارامترهای متغیر و تاریخ محور که در نرم افزارهای CAD مکانیکی استفاده میشدند، مقیاس پذیر بود. اصطلاح مدل ساختمانی پارامتری به این دلیل مورد استفاده قرار گرفت که نشان دهد تغییرات اعمال شده روی پارامترها، کل مدل و اسناد مربوط به آن را کنترل می کنند، نه فقط مولفه های انفرادی را. نام این شرکت در ژانویه سال ۲۰۰۰ به Revit Technology Corporation تغییر یافت و Revit 1 در پنجم آوریل سال ۲۰۰۰ عرضه شد. این نرم افزار به سرعت پیشرفت کرد و در نهایت Revit 2022 عرضه شد.

شرکت Autodesk که به خاطر محصولات AutoCAD خود معروف است، در سال ۲۰۰۲ شرکت Revit Technology Corporation را به مبلغ ۱۳۳ میلیون دلار خریداری کرد. این خرید باعث شد تحقیق، توسعه و بهبود بیشتر نرم افزار راحت تر صورت گیرد. شرکت اتودسک از سال ۲۰۰۴ به بعد چندین نسخه از نرم افزار رویت را عرضه کرده است. در سال ۲۰۰۵، Revit Structure و در سال ۲۰۰۶، Revit MEP معرفی شد. بعد از نسخه ۲۰۶۶، نام Revit Building به Revit Architecture تغییر یافت. از Revit 2013 به این طرف، رشته های مختلف این نرم افزار در یک محصول به نام Revit ترکیب شدند. در سال ۲۰۱۲، Revit LT تبدیل به جدیدترین نسخه Revit در بازار شد. این یک نسخه سبک از Revit است که برخی از ویژگی های آن مانند رندر کردن و محیط های چند کاربری از آن حذف شده است. با پلتفرم رویت، شرکت اتودسک سهم چشمگیری در بازار BIM دارد، البته به همراه شرکت Nemetschek (سازندگان ArchiCAD، AllPlan و Vectorworks) و شرکت Gehry Technologies برای نرم افزار Digital project مبتنی بر نرم افزار CATIA

از زمان عرضه Autodesk Revit 2013 به بعد، تمام قابلیت های Revit در یک محصول قرار داده شده است. در سال ۲۰۱۳، شرکت اتودسک یک نسخه محدود به نام Revit LT را در کنار Revit کامل برای بازارهای سطح مبتدی عرض کرد. در همان سال شرکت اتودسک سبک مجوزدهی اجاره ای را برای بعضی از محصولاتش از جمله Revit معرفی کرد. شرکت اتودسک مجموعه های طراحی ساختمان را به فروش می رساند که هر کدام حاوی بخش های مختلف بسته های نرم افزاری هستند. نرم افزار Revit در مجموعه های Premium و Ultimate قرار گرفته است. با عرضه Revit 2015، شرکت اتودسک پشتیبانی از ویندوزهای ۳۲ بیتی را متوقف کرد.

محیط کاری نرم افزار Autodesk Revit به کاربران اجازه می دهد تمام ساختمان ها یا مونتاژها (در محیط پروژه) یا اشکال سه بعدی انفرادی (در محیط ویرایشگر خانواده) را ویرایش کنند. می توان از ابزارهای مدل سازی با اشیای پیش ساخته جامد یا مدل های هندسی Import شده استفاده کرد. البته نرم افزار رویت یک مدل ساز NURBS نیست و همچنین قابلیت ویرایش اضلاع یک شیء را ندارد، به جز بعضی از اشیای خاص مانند سقف ها، دال ها و زمین یا محیط مجتمع. دسته های مختلفی از اشیا (اصطلاحا در Revit به آنها family یا خانواده گفته می شود) وجود دارد که به سه گروه تقسیم می شوند: 1- خانواده های سیستم، مانند دیوارها، زمین ها، بام ها و سقف ها که در داخل پروژه ساخته می شوند. 2- خانواده های قابل لود شدن / مولفه هایی که با ابزارهای ابتدایی (Extrusion، Sweep و غیره) به صورت مجزا از پروژه ساخته شده اند و برای استفاده در پروژه لود شده اند. 3- خانواده های در محل که به صورت In-Situ در پروژه ای ساخته می شوند که ابزارهایی مشابه مولفه های قابل لود شدن دارد.

یک کاربر باتجربه می تواند خانواده های واقع گرایانه و دقیق از مبلمان گرفته تا لوازم روشنایی بسازد و همچنین مدل های موجود را از برنامه های دیگر باز کند. خانواده های رویت را می توان به عنوان مدل های پارامتری به همراه اندازه گذاری و خصوصیات ساخت. این کار به کاربران اجازه می دهد یک مولفه را با تغییر دادن پارامترهای از پیش تعریف شده مانند ارتفاع، عرض یا تعداد، اصلاح کنند. با این روش، خانواده یک شکل هندسی تعریف میکند که توسط پارامترها کنترل می شود و ترکیب های پارامترها را می توان به عنوان یک Type ذخیره کرد و هر نمونه از Type هم می تواند دارای انواع مختلفی باشد. برای مثال، یک درب گردان می تواند یک خانواده باشد. می تواند دارای Type هایی باشد که اندازه های مختلف را توصیف می کنند و خود مدل ساختمانی نمونه هایی از آن Type ها را در دیوارها قرار می دهد که پارامترهای نمونه ای می توانند جنس درب را منحصرا برای هر نمونه از درب مشخص کنند. گرچه نرم افزار Autodesk Revit به طور پیش فرض دارای تعدادی خانواده است، اما آنها محدود هستند، بنابراین کاربران ممکن است نیاز داشته باشند خودشان تعدادی خانواده بسازند یا از روشگاه های آنلاینی مانند Plansort، Bimbandit یا Andekan آنها را خریداری کنند. تعدادی از وبسایت ها مانند Revitcity، Augi و NationalBimlibrary، خانواده هایی را به صورت رایگان عرضه می کنند. در سال ۲۰۱۱، افزونه Dynamo به صورت بتا عرضه شد که اجازه میداد رفتار مولفه ها از طریق یک رابط کاربری درگ و دراپ به طور مستقیم برنامه ریزی شود. طرز کار این افزونه مانند طرز کار زبان برنامه نویسی Grasshopper 3D روی اشیا در Rhinoceros 3D است.

رندر با نرم افزار رویت

وقتی طراح یک ساختمان، مدل یا هر نوع شیء در نرم افزار Autodesk Revit می سازد، ممکن است از موتور رندر Revit استفاده کند تا یک تصویر طبیعی تر به جای مدل هندسی ایجاد کند. برای این کار می تواند از یک ابزارهای مدل پیش ساخته مانند دیوار، زمین و غیره استفاده کند، یا مدل ها، دیوارها و متریال خودش را بسازد. در Revit 2020 تعداد زیادی متریال های پیش ساخته وجود دارد که هر کدام از آنها را می توان مطابق میل کاربر تغییر داد. کاربر همچنین می تواند با یک متریال ساده شروع کند. اینگونه کابر می تواند چرخش، اندازه، مقدار روشنایی و شدت بافت ها، map های Gloss (یا همان ShineMap)، Map های شفافیت، map های انعکاس، Map های انعکاس مورب، Map های سوراخ و Bump Map ها را تعیین کند و یا اینکه map ها را کنار بگذارد و از اسلایدرها برای هر یک از ویژگی های بافت ها استفاده کند. رندر ابری توسط پلاگین آزمایشی Project Neon که در Autodesk labs واقع شده است، در مرحله بتا قرار دارد و به کاربر اجازه می دهد تصاویر خود را به جای کامپیوترهایشان، از طریق اکانت Autodesk رندر کنند. مدل های Revit را همچنین می توان مستقیما به Autodesk 3DsMax (نسخه های ۲۰۱۳ به بعد) متصل کرد تا پروژه های رندر و انیمیشن سازی به صورت پیشرفته تر شوند و در عین حال بیشتر متریال ها و اطلاعات اشیا حفظ شوند. یک افزونه به نام Enscape 3D برای رویت وجود دارد که اجازه رندر سه بعدی زنده در هنگام گشت و گذار را می دهد. این افزونه اجازه اپدیت شدن به صورت زنده را می دهد و همچنین به منابع صدا اجازه می دهد اضافه شوند تا بتوان افکت آکوستیک را آزمایش کرد.

ماژول های Revit رویت

 • - Revit Architecture
 • - Revit Structure
 • - Revit Building
 • - Revit MEP

آموزش مدلسازی پیشرفته در رویت Advanced Modeling Tools Revit

آموزش مدل سازی سه بعدی رویت : در این سری از آموزش های رویت Revit tutorials ، یاد خواهیم گرفت که چطور فرم های کاملا هوشمند و زیبا intelligent and beautiful forms با استفاده از رویت فامیلی و مدل پوسته بیرونی Revit’s Family و Conceptual Massing Environments برای نرم افزار رویت معماری بسازیم. در ادامه آموزش مان را با ساخت فرم های کانسپتی form creation concepts مانند surfaces , extrusions ادامه میدهیم و همچنین تکنیک های مدلسازی revit create complicated forms جدیدی برای مدلینگ آموزش میدهیم. روش هایی مانند ساخت حجم از خطوط اسپیلاین splines , صفحات planes و نقطه points.

وقتی که حسابی با اصول پایه ای رویت revit basics آشنا شدیم، یک مرحله جلوتر میرویم و نحوه مدلسازی پارامتریک حجم های هوشمند revit create smart forms with parameters را برسی میکنیم.در پایان این دوره تمرینی رویت، قادر خواهید بود که حجم های منحصر به فرد و دلخواه و کاملا پارامتریک و حتی بهینه و سبک Revit modeling unique, parametric fully adaptive خودتان را بسازید.

آموزش رندر خارجی در پروژه رویت

بازبینی و بازسازی و در نهایت پردازش مجدد یک پروژه در رویت: در ابتدا یک مدل ساختمان معماری را که مد نظر داریم را گرفته و تمام قسمت های مختلف ساختمان را قطعه به قطعه تغییر دهیم. سپس کل بنا را آنالیز میکنیم که کدام قسمت را باید نگاه داریم و کدام قسمت را باید پاک کنیم؟ پس از آن ، قسمت های بنا را از فونداسیون و سقف مدل سازی و طراحی میکنیم. و در آخر از آبشن های مختلف طراحی در Revit استفاده میکنم تا یک طراحی کامل و فوق العاده برسیم.

در پایان این آموزش قادر خواهید بود که مراحل آنلالیز و تغییر تحلیل یک ساختمان را انجام دهید و نحوه View گیری و ارائه یک پروژه در Revit را انجام دهید.

آموزش کامل رویت استراکچر Revit Structure 2022

در آموزش رویت استراکچر برای مهندسان عمران و معماری، پلان فونداسیون و پلان ستون گذاری دقیق را با جزئیات، شامل : پلان تیر ریزی (brace frames) و خرپا (trusses) در نرم افزار رویت آرکیتکت 2022 آموزش می دهیم.

آموزشگاه رویت معماری و ساختمان Revit Training

فرق Revit و AutoCad چیست؟

مهم ترین ویژگی های رویت، در واقع پارامتریک و هوشمند بودن آن است. مثلا در عناصر یک ساختمان مانند سقف، دیوار، کف، باشوها و … در رویت همه عناصر ساختمانی تعریف شده اند و هوشمند اند. مثلا وقتی که یک دیوار ترسیم میکنید و روی آن یک پنجره یا در میگذارید، رویت داخل دیوار را برای آن خالی میکند. یا وقتی پنجره را جابه جا میکنید، رویت این را میفهمد و دیوار را آپدیت میکند.

 • – آبجکت در پنجره برای Revit یکی دیگر از مزیت های رویت است. در رویت آرشیو بزرگی از انواع در و پنجره و دیوار استاندارد ساخته شده است. که به راحت میتوان Import و استفاده کرد.
 • – Revit پارامتریک است: عناطر ساختمانی کادر عدد خود را دارند یعنی مثلا برای دیوار 10-20-35 سانتی برای آن تعریف شده. با یک کلیک میشود ضخامت دیوار کل پروژه را تغییر داد. فقط کافی است جای راه پله را تغییر داد تا سقف هم نسبت به آن آپدیت شود و …
 • – پروژه متره و برآورد با Revit : .مثلا از رویت بخواهید تا مساحت کف طبقه اول و دوم را به شما بگوید.
 • – برش با Section گرفتن با رویت، فقط کافی است که یک خط برش برای آن تعریف کنید تا فورا برش تمام پلانها را به شما بدهد.
 • – در حالی که درک اتوکد از پروژهای ما خط، پاره خط، صفحه یا حجم توپر Solid است.

بیم BIM مخفف Building Information Model می باشد که به مفهوم مدلسازی و تهیه اسناد ساختمانی به صورت یکپارچه و با استفاده از یک سیستم واحد می باشد. بیم BIM یک انقلاب بزرگ در طراحی ، ترسیم و مدلسازی و اجرای پروژه های ساختمانی ایجاد کرده و نتایج بسیار سودمندی را به همراه داشت. تفکر بیم BIM قریب به ۱۰ سال در کشورهای توسعه یافته به عنوان قابل اطمینان ترین شیوه برنامه ریزی پروژه های ساخت و ساز محسوب شده و طبق امار اعلام شده بین ۱۰ تا ۱۸ درصد در هزینه پروژه های ساختمانی صرفه جویی کرده است.

با پیاده سازی بیم در سیستم ساخت و ساز کشور عزیزمان ایران با کاهش هزینه های تمام شده ساختمان و افزایش کیفیت تولید ساختمان گامی موثر در تورم بازار مسکن و سودآوری بیشتر برای سازنده و خریدار را به همراه می آوریم.

دلایل استفاده از سیستم BIM بیم در پروژه های ساختمانی چیست؟

 • - کاهش هزینه های ساخت و ساز Construction Cost
 • - کاهش زمان طراحی و اجرای ساختمان Decrease Time
 • - کاهش خطاهای ناخواسته اجرایی Clash Detecting
 • - افزایش کیفیت ساخت ساختمان Construction Quality
 • - امکان ساخت ساختمان ها به صورت پیش ساخته Precast

دلایل استفاده از سیستم BIM بیم در پروژه های ساختمانی چیست؟

در مدلسازی به شیوه بیم BIM به جای استفاده از شیوه های ترسیمی CAD که مبتنی بر ترسیم نقشه های اجرای پروژه به صورت مجزا بود ، از یک پروژه واحد برای مدلسازی و تولید اسناد پروژه های ساختمانی استفاده می شود.
با توجه به این شیوه استفاده از نرم افزارهای مشابه اتوکد Autocad و تری دی مکس 3Dsmax کم رنگ شده و نرم افزارهای قدرتمند BIM نظیر رویت REVIT یا آرشیکد Archicad جایگزین خواهد شد.

آبجکت های آماده رویت چیست؟

هر نرم افزاری به طور کامل داری همه آبجکت ها و متریال ها نمیباشد! پس نیاز میباشد که گاهی از آبجکت ها و متریال هایی استفاده کنیم که از دوستان و یا در اینترنت دانلود کرده ایم تا در کار به مشکلی برخورد نکنیم و یا کارمان با سرعت بیشتری انجام شود.

تعدادی از آبجکت های آماده رویت:

 • - آبجکت مبلمان مدرن در رویت Revit
 • - آبجکت ساعت های دکوراتیو در رویت Revit
 • - آبجکت مبلمان اداری در رویت Revit
 • - آبجکت مجسمه در رویت Revit
 • - آبجکت های کلاسیک در رویت Revit
 • - آبجکت وسایل ورزشی در رویت Revit
 • - آبجکت های چراغ و روشنایی در رویت Lighting Revit
 • - آبجکت مبلمان رویت Revit
 • - آبجکت لوازم آشپزخانه در رویت Revit
 • - آبجکت ستون معماری در رویت Revit
 • - آبجکت درب بازشو در رویت Revit
 • - آبجکت پنجره در رویت Revit
 • - آبجکت صندلی مدرن رویت Revit
 • - آبجکت تخت خواب برای رویت Revit
 • - آبجکت ماشین و اتومبیل در Revit

سرفصل کلی آموزش رویت آرکیتکچر Revit Architecture :

 • - آشنایی با مفاهیم و کاربردهای نرم افزار رویت
 • - آشنایی با ریبون های نرم افزار رویت
 • - تنظیم واحدهای پروژه رویت
 • - آشنایی با ابزارها و عناصر ترسیمی و ویرایشی رویت
 • - ایجاد طبقات یا Create Levels
 • - آکس بندی در رویت
 • - آشنایی با انواع دیوارها و دستورات ویرایشی مربوطه
 • - سیستم دیوار پرده ای
 • - آشنایی با افزودن درب
 • - قراردادن پنجره در رویت
 • - مولفه ها یا کامپوننت های رویت
 • - آشنایی با ستون ها (معماری و سازه ای)
 • - آشنایی با زبانه structure (تیرها - خرپاها - بادبندها - انواع پی)
 • - نحوه ترسیم کف در رویت
 • - سقف های بین طبقات یا سیلینگ - سقف نهایی - سقف کاذب و زیرسقفی ها در رویت
 • - آشنایی با ابزار اتصال اشکال در رویت
 • - ایجاد برش در رویت
 • - ابزار ترسیم و ویرایش انواع پله
 • - ایجاد و ویرایش نرده در رویت
 • - ابزارهای فاز ۲ در رویت
 • - ایجاد متن سه بعدی در رویت
 • - آشنایی با پنل Room and Area در رویت
 • - راهنمای نقشه و فهرست بندی فضاها با رنگ در رویت
 • - آشنایی با ابزار ایجاد بازشوها در دیوار - سقف - کف و...
 • - صفحات کار یا ورک پلان ها در رویت
 • - طراحی سایت در رویت
 • - ابزار اندازه گیری رویت
 • - مفاهیم متریال ها در رویت
 • - شکافتن سطوح یا Split Face در رویت
 • - ساختن هاشور
 • - ایجاد جداول (متره) در رویت
 • - آشنایی با ابزار import–link–decal و نحوه وارد کردن فایل از اتوکد به رویت
 • - شیت بندی و خروجی گرفتن از شیت ها و نقشه ها در رویت
 • - کار با نور و رندرینگ در رویت
آموزشگاه پایا

خانم قنواتی

ممنون هستم از کادر اداری آموزشگاه. ممنونم بخاطر همه کلاس برگزار شده. از اهواز اومدم تهران فقط برای این دوره و واقعا راضی هستم. استاد کلاس واقعا مطالب رو عالی درس می دادن.1400/07/27

خانم کردزاده

همه چیز عالی برگزار شد. دوره واقعا عملی بود و تمارین و کار عملی انجام دادیم.1400/07/27

آقای بهرامی

با تشکر از مجموعه آموزشگاه کامپیوتر پایا که با برنامه ریزی و هماهنگی عالی، زمینه یادگیری در حوزه شرایط کاری و شغلی رو برای دانشجویان فراهم می کنند. استاد از لحاظ تئوری و عملی تسلط بسیار خوبی روی موارد داشتن و بسیار خرسندم از این موضوع.1400/05/12

آقای همتی

با تشکر فراوان از آموزشگاه کامپیوتر پایا، دوره آموزشی بسیار خوب و کاملی داشتم. مطالب خیلی خوب و کاربردی بودن و هر ۳ تا نرم افزار طراحی به بهترین شکل آموزش داده شدن.1400/04/08

خانم خامسی

رضایت کاملی از استاد و آموزشگاه پایا دارم. مطالب گفته شده استاد خیلی حرفه ای بود و کاملا مناسب برای شغل طراحی معماری بود.1399/08/20

آقای هنرپژوه

واقعا در یک جمله نمیتونم جبران زحمات استاد عزیز و آموزشگاه کامپیوتر پایا رو بکنم. دوره بسیار عالی و حرفه ای داشتم در بهترین آموزشگاه تهران. خیلی ممنونم از همکاران بخاطر مشاوره عالی که به من دادن و استاد که بسیار کاربلد بودن و خیلی نکات خوب و ظریفی رو می گفتن. سپاسگزارم ازتون1399/05/28

آقای مهری

با آرزوی موفقیت و سلامت و کامیابی بیش از پیش برای آموزشگاه کامپیوتر پایا. کمال تشکر رو از استاد عزیزم دارم. پیروز و موفق باشید1396/12/12

آقای رضایی

تشکر فراوان دارم از پرسنل و مدیر آموزشگاه پایا. استاد بسیار مسلط و عالی عمل کردند.1396/2/30

آقای قربان زاده

برای چهارمین دوره جهت آموزش به آموزشگاه پایا اومدم. مثل همیشه همه چیز عالی برگزار شد. با تشکر1395/11/21

آقای فلاحی

دوره دومی بود که در آموزشگاه کامپیوتر پایا می گذراندم. خیلی تشکر می کنم از زحمات مسئولین موسسه و آستاد عزیز. امیدوارم موفق باشید.1395/11/13

آقای موحدی

از زحمات استاد عزیزم و همچنین فعالیت تشکر میکنم.1395/10/09

خانم زرگر

برای چهارمین دوره اومدم آموزشگاه پایا. همه چی مثل دوره های قبل منظم و عالی برگزار شد. دوره برام کاملا مفید بود و از تمامی همکاران موسسه تشکر می کنم.1395/5/25

آقای احمدی

با تشکر از آموزشگاه پایا و استاد گرامی که با صبر و تسلط در انتقال مطالب تمام تلاش خود را انجام دادن و برای من قابل استفاده بود. ممنونم1395/5/11

آقای محمدیان

از لطف مدیریت آموزشگاه پایا ممنونم که دوره ای بسیار خوب برای من در نظر گرفتن. از استاد مجرب و کاربلد آموزشگاه که واقعا کلاسی با کیفیت برگزار کردن تشکر می کنم. امیدوارم هیچ چیزی کم نداشته باشین و از خدماتتون صدهابار تشکر می کنم. ممنونم ازتون.1395/4/15

خانم پناهی

کلاس بسیار مفیدی بود و استاد بسیار عالی بودند. خوشحالم از اینکه در این آموزشگاه ثبت نام کردم. از نظر فضای آموزشی و امکانات عالی هستین. ممنون از بابت همه چی.1395/03/18

خانم پیش یار

کلاس خوب و استاد عالی بودند و بسیار مفید برگزار شد.1394/7/23

خانم قریشی

کلاس کامل و فوق العاده بود.استاد عالی بود. آموزشگاه و همکاران نیز از همه لحاظ عالی بودند.1394/7/23

خانم رجبی

با کمال تشکر از زحمات آموزشگاه و همکاران در طی این دوره کوتاه و کامل واقعا راضی بودم. از هماهنگی استاد و همچنین از برخورد مسئولین. امیدوارم این موسسه همیشه موفق باشه. با تشکر1394/05/05

آقای طلوع غنی

با این مجموعه ،‌یکی از بهترین آموزش های عمرم رو یاد گرفتم. به امید بهترین ها با دوستان نیک.1394/04/23

خانم زندپور

با سلام و تشکر از مدیریت و همکاران موسسه.ممنون از کلاس های آموزشی تون- و از اساتید هم ممنونم1394/03/20

خانم قاسملو

با سلام. ضمن عرض خسته نباشید و تشکر فراوان اینجانب از کلای گدرانده شده و استاد بسیار راضی بودم و سپاسگزارم.1393/12/09

خانم سعادتمند

مرسی از آموزشگاه خوبتون ،مرسی از کادر مهربونتون ،مرسی از استاد واقعا خوبتون ،کلاس های من خیلی خوب بود و من بازم میام.1393/09/01

خانم صاکی

دوره بسیار عالی و مدرس بسیار خوب و عالی بودند. کلاس ها به موقع و طبق برنامه بودند. با تشکر1383/06/17

خانم قاسم زاده

این دوره برام بسیار مفید بود. از استاد محترم و مسئولین آموزشگاه کمال تشکر را دارم.1393/6/11

آقای زارعی

از طریق تبلیغات اینترنتی و سایت بسیار کامل آموزشگاه جهت ثبت نام د ردوره اقدام کردم. مشاوره خوب و کامل بود و به خاطر خصوصی بودن دوره و کیفیت استاد در دوره اسم نوشتم. میزان شهریه، امکانات و برخورد همکاران خوب بود.1392/10/04

نظرات مخاطبان درباره ما

ارائه ضمانت رضایت مشتری از خدمات آموزشی، توسط مدیریت موسسه

ارائه خدمات آموزشی رایگان پس از اتمام دوره با اهدای کارت گارانتی و پشتیبانی آموزشی

ارائه کارت تخفیف ویژه، قابل انتقال به غیر

ارائه تخفیفات متنوع شهریه توسط واحد ثبت نام

ارائه پذیرایی رایگان در طول دوره آموزشی

ارائه کارنامه در طول دوره، ارائه گواهینامه پایان دوره، اهدای جوایز و لوح تقدیر

اهدای ابزار و ملزومات آموزشی و کمک آموزشی به دانشجویان بصورت رایگان

مجهز به امکانات و سیستمهای کمک آموزشی Smart TV, Free Internet Wi-FI, Data Projector ,Laptop و..

امکان ارائه دوره بازآموزی رایگان (Retraining)

امکان کارآموزی و کارورزی رایگان دوره های عملی و کاربردی در محل موسسه و یا معرفی به سازمانها و ...

ضمانت رضایتمندی

تماس با ما

تماس با ما

لینک ثبت نام دوره آموزشی

لینک ثبت نام دوره آموزشی

آموزشگاه رویت|آموزشگاه Revit|آموزش رویت|نرم افزار رویت Revit چیست؟|آموزش نرم افزار رویت|معماری ساختمان با رویت|آموزش نرم افزار رویت معماری و ساختمان|فرق Revit و AutoCad چیست|فرق رویت و اتوکد چیست|آموزش رندر خارجی در پروژه رویت|خصوصیان نرم افزار رویت Revit چیست|ماژول های رویت|بیم BIM چیست؟|طراحی ، ترسیم و مدلسازی و اجرای پروژه های ساختمانی|سیستم BIM بیم در پروژه های ساختمانی|کلاس آموزش رویت|دوره کاربردی نرم افزار رویت|آموزشگاه رویت در تهران|دوره آموزش رویت|دوره های آموزش Revit|معرفی نرم افزار رویت Revit|آموزش Revit|آموزش نرم افزار Revit structure|آموزش رویت Revit Architecture|دوره حرفه ای رویت Revit|Revit Training|Revit tutorials|Revit architecture tutorials|Revit Structure Training|Revit training classes

آموزش رویت استراکچر ، آموزش رویت رایگان ، آموزش رویت مپ ، آموزش رویت مکانیکال ، آموزش رویت الکتریکال ، آموزش رویت 2022 ، آموزش رویت تاسیسات ، آموزش رویت معماری ، آموزش رویت فرادرس ، آموزش رویت استراکچر pdf ، آموزش رویت استراکچر عمران نوین ، نرم افزار آموزش رویت ، آموزش رویت برق ، آموزش رویت برای عمران ، آموزش رویت به صورت پروژه محور ، آموزش رویت برای معماری ، آموزش رویت بیم ، آموزش رویت به زبان ساده ، آموزش رویت بتنی ، آموزش رویت پیشرفته ، آموزش رویت پروژه محور ، آموزش رویت پرند ، آموزش رویت پی دی اف ، آموزش رویت پیشرفته نوین پندار ، آموزش رویت پله ، آموزش پایه رویت ، پک آموزش رویت ، آموزش رویت تاسیسات pdf رایگان ، آموزش رویت تاسیسات برق ، آموزش رویت تبریز ، آموزش رویت تهران ، آموزش رویت تصویری ، آموزش رویت جهاد دانشگاهی ، آموزش جامع رویت ، آموزش جامع رویت الکتریکال ، آموزش جامع رویت استراکچر ، آموزش جامع رویت آرشیتکتور ، اموزش رویت چیست ، اموزش رویت حرفه ای ، اموزش رویت حضوری ، اموزش حذف روت ، دانلود اموزش رویت حرفه ای ، آموزش رویت خصوصی.

آموزش خصوصی رویت در اصفهان ، خرید آموزش رویت ، خرید آموزش رویت استراکچر ، آموزش رویت در اصفهان ، آموزش رویت در رشت ، آموزش رویت در معماری ، آموزش رویت در مشهد ، آموزش رویت در تبریز ، آموزش رویت در کرج ، آموزش رایگان رویت 2020 ، آموزش رندر رویت در vray ، آموزش رایگان رویت مپ ، آموزش رایگان رویت استراکچر ، اموزش رایگان رویت تاسیسات مکانیکی ، آموزش رندر رویت ، آموزش رایگان رویت 2017 ، فیلم آموزش رویت به زبان فارسی ، آموزش رویت سازه ، آموزش رویت سازه ای ، آموزش رویت سه بعدی ، اموزش رویت ساختمان ، آموزش سریع رویت ، آموزش رویت شرکت لیندا ، آموزش رویت شرکت پرند ، آموزش رویت در شیراز ، رویت آموزش ، آموزش رویت صفر تا صد ، آموزش رویت طراحی داخلی ، آموزش طراحی رویت ، آموزش رویت عمران ، آموزش رویت فاز 2 ، آموزش رویت فاز دو ، آموزش رویت فیلم ، آموزش رویت فارسی ، آموزش رویت فمیلی ، آموزش فشرده رویت ، آموزش رویت قیمت ، کتاب آموزش رویت ، آموزش رویت در تهران ، آموزش رویت در قم ، آموزش رویت کامل ، آموزش رویت کتاب ، اموزش رویت کرج ، آموزش رویت کاربردی ، آموزش کامل رویت استراکچر ، آموزش کامل رویت pdf ، آموزش کاربردی رویت (revit) برای مهندسین عمران ، اموزش کرک رویت 2017 ، آموزش رویت گردو ، اموزش گنبد رویت ، آموزش رویت آریا گستر ، اموزش رندرگیری رویت ، آموزش رندرگیری رویت 2016 ، آموزش گام به گام رویت ، آموزش گام به گام رویت استراکچر ، آموزش رویت لیندا ، آموزش انتقال رویت به لومیون ، آموزش رویت مپ مکانیکال ، آموزش رویت مجتمع فنی تهران ، آموزش رویت مقدماتی ، آموزش رویت معماری pdf ، آموزش رویت نوین پندار ، اموزش رویت نما ، آموزش نصب رویت 2021 ، آموزش نصب رویت 2019 ، آموزش ویری رویت.

آموزش ویدیویی رویت ، اموزش رویت در مشهد ، آموزش های رویت ، هزینه آموزش رویت ، آموزش نصب فامیلی های رویت ، اموزش رویت در یوتیوب ، جزوه آموزش رویت ، اموزش 0 تا 100 رویت ، آموزش صفر تا 100 رویت ، آموزش رویت 2021 ، آموزش رویت 2020 ، آموزش رویت 2019 ، آموزش رویت 2018 pdf ، آموزش رویت 2017 ، آموزش رویت 2016 ، آموزش revit mep ، آموزش revit structure ، آموزش revit electrical ، آموزش revit رایگان ، آموزش revit mep 2020 ، آموزش revit 2020 ، آموزش revit pdf ، آموزش revit الکتریکال ، آموزش revit حرفه ای ، آموزش نرم افزار revit ، آموزش نرم افزار revit تاسیسات ، آموزش نرم افزار revit structure pdf ، آموزش نرم افزار revit mep ، آموزش نرم افزار revit structure ، آموزش نرم افزار revit architecture ، revit آموزش ، revit اموزش نرم افزار ، آموزش revit برق ، آموزش برنامه revit ، آموزش vray برای revit ، پکیج آموزش revit ، آموزش revit تاسیسات ، آموزش تصویری revit ، آموزش revit مجتمع فنی تهران ، دانلود آموزش تصویری revit mep ، کلاس آموزش revit در تهران ، آموزش جامع revit ، آموزش جامع revit mep ، جزوه آموزش revit ، آموزش bim در revit ، آموزش mass در revit ، دانلود آموزش revit ، دوره آموزش revit mep ، دوره آموزش revit ، دانلود آموزش revit mep ، دوره آموزش revit structure ، آموزش رایگان revit mep ، آموزش رایگان revit structure ، سرفصل آموزش revit ، آموزش صفر تا صد revit ، آموزش revit فرادرس ، revit آموزش فارسی ، آموزش کامل revit ، آموزش کامل revit architecture ، آموزش کامل revit mep ، کتاب آموزش revit ، کتاب آموزش revit structure ، دانلود آموزش revit لیندا ، آموزش revit معماری ، آموزش مقدماتی revit ، آموزش پروژه محور revit ، آموزش نصب revit 2021 ، آموزش نصب revit 2019 ، آموزش نصب revit 2017 ، آموزش نصب revit 2016 ، آموزش نصب revit 2022 ، revit training

whatsapp