چگونه از اینترنت پول در بیاوریم و کسب درآمد کنیم؟

از وقتی پای اینترنت به زندگی روزمره ما باز شد،مشاغل جدیدی به‌واسطه همین فراگیری ظهور کردند که از بسیاری جهات با مشاغل سنتی متفاوت هستند.در مشاغل سنتی بایستی حتما در محل خاصی مثل شرکت یا مغازه است،کار کنید.اما شغل‌های اینترنتی به محل کار ثابت وابسته نیستند؛کافی است لپ‌تاپ و اینترنت‌تان به‌راه باشد،آن‌وقت از منزل یا در هر جای دیگری که باشید،می‌توانید کارتان را ارائه و کسب درآمد کنید.

احتمالا شما هم بار‌ها به کسب درآمد از طریق اینترنت فکر کرده‌اید و بدتان نمی‌آید وارد بازار کار‌های اینترنتی شوید.ما برایتان پیشنهاد‌هایی داریم که می‌توانید بسته به امکانات و مهارت‌تان روی این پیشنهاد‌ها بیشتر فکر و برنامه‌ریزی کنید و منبع درآمد خوبی برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید.

مشاغل اینترنتی

فروش محصول

به لطف اینترنت حالا دیگر برای فروش محصول نیازی به اجاره مغازه و تماس رودررو با مشتری نیست؛هرکسی که این روز‌ها چیزی برای فروش داشته باشد،می‌تواند به فروشنده‌ای در فضای مجازی تبدیل شود!باوجود بستر‌های حاضر و آماده‌ای مانند اینستاگرام دیگر نیاز حتمی به راه‌اندازی وبگاه نیست.

محصولاتی در فضای مجازی بهتر فروش می‌روند که به‌شکلی ترغیب‌کننده معرفی و ارائه شوند،طوری که میل به خرید واقعی در مخاطب زنده شود.گرچه در فضای مجازی هیچ برخورد چهره‌به‌چهره‌ای صورت نمی‌گیرد،اما باز هم باید شیوه برخورد مشتری‌مدارانه را در پیش بگیرید.هرچه بازخورد‌های مثبت بیشتری دریافت کنید،در جلب اعتماد مشتریان جدید با چالش‌های کمتری روبه‌رو خواهید شد.

بلاگری و تولید محتوا

پیشنهاد ما به شمایی است که در موضوع خاصی از مهارت و تخصص کافی برخوردارید و حرفی برای گفتن دارید. مثلا، اگر به مهارت آشپزی مسلط هستید، چرا شروع به تولید محتوا در زمینه آشپزی نمی‌کنید؟! البته این را هم بگوییم که بلاگری و تولید محتوا در زمینه موضوعی خاص تنها درصورتی به درآمدزایی می‌انجامد که مداوم و پیگیرانه باشد.به همکاری در فروش و بازاریابی مجازی هم فکر کنید؛ مثلا از طریق تبلیغ لینک فروش محصولات آشپزی در فروشگاه‌های اینترنتی مشهور ایرانی هم کسب درآمد کنید.

فروش صنایع‌دستی

محصولات دست‌ساز هم از بازار فروش خوبی در فضای مجازی برخوردارند.کافی است در شبکه‌های اجتماعی رایج حساب کاربری باز کنید و صنایع‌دستی و دست‌ساز‌های خلاقانه خود را برای فروش بگذارید.مهم‌ترین چالشی که برای این کار پیش رو دارید،متعادل‌کردن خرج کار با قیمت فروش محصول است،یعنی باید هزینه‌های ساخت محصول را طوری مدیریت کنید که پس از فروش نه تنها هزینه تولید محصول جبران شود،بلکه سود هم کرده باشید.

اجاره اقامتگاه

این پیشنهاد به ‌درد افرادی می‌خورد که ملکی بلااستفاده در منطقه‌ای با ویژگی‌های گردشگری خوب یا خوش‌آب و هوا و خاص دارند و علاقه‌مندند که از طریق اجاره اینترنتی خانه یا ویلای خود به مسافران کسب درآمد کنند. در حال حاضر، وبگاه‌های ایرانی زیادی برای برقراری ارتباط بین صاحب ملک و مسافر وجود دارد که بین شما و گردشگران ارتباط برقرار می‌کند و برایتان فرصتی فراهم می‌کنند تا ضمن رعایت یک سری نکات به‌عنوان میزبان در حوزه گردشگری درآمد کسب کنید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی فرصت درآمدزایی است که به‌واسطه فراگیر شدن بستر‌هایی مانند اینستاگرام به‌وجود آمده است. امروزه تقریبا هر کسب‌وکاری برای بیشتر دیده شدن از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و این یعنی بسیاری از شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند که به مدیریت شبکه‌های اجتماعی وارد باشند؛ یعنی بتوانند کسب‌وکارشان را به مخاطبان بیشتری بشناسانند و با چالش‌های جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی آشنا باشند.

برای موفقیت در این زمینه باید با مختصات شبکه‌های اجتماعی مختلف و تحلیل رفتار مخاطب آشنا باشید و مثلا بدانید نحوه برندینگ یک کسب‌وکار در توییتر با اینستاگرام چه تفاوت‌هایی دارد یا چگونه پست‌هایی به کلیک بیشتری می‌انجامند.

بسته آموزشی

برای کسب درآمد از رشته تخصصی خود نیازی نیست حتما معلم خصوصی شوید، حتی می‌توانید محتوایی را که خوب بلدید، در قالب بسته آموزشی تهیه کرده و بفروشید. لزوما هم به دروس مدرسه‌ای یا دانشگاهی فکر نکنید.بسته آموزشی شما می‌تواند درمورد هر موضوعی باشد؛ از موضوعات هنری مانند شمع‌سازی گرفته تا موضوعات تخصصی بازار کار مانند آموزش برندینگ.

مهم است که بتوانید محتوای آموزشی خود را در قالب ویدئویی خلاقانه بسازید که از جذابیت بصری هم برخوردار باشد.علاوه‌بر همه اینها،باید به فنون بازاریابی هم مسلط باشید تا به مخاطبان هدف برسید.

آموزشگاه کامپیوتر پایا

مجموعه مقالات علم و فناوری

دنیای تکنولوژی

میکروسافت آفیس

موبایل

سیستم عامل و ترفندها

مشاهیر علمی جهان

whatsapp