آشنایی با مدرک طراحی وب CIW
 
طراحی و توسعه‌ی وب یکی از بروزترین و پردرآمدترین مشاغل حال حاضر دنیاست.یکی از معتبرترین مدارک بین‌المللی موجود در رابطه با توسعه و طراحی سایت، CIW است.
 
CIW چابک‌ترین برنامه‌ی آموزشی و ارائه دهنده‌ی مدارک تخصصی در حوزه ی IT و وب در دنیاست که بدون وابستگی به محصولی از برندی خاص، دانشجویان و افراد حرفه‌ای را برای بازار کار آماده می‌سازد.
 
علاوه بر طراحی صفحات وب و توسعه‌ی برنامه‌های تحت وب، CIW دانشجویان را برای موقعیت‌های شغلی در database، مدیریت شبکه، امنیت داده‌ها، برنامه‌های کاربردی و حتی بازی‌های کامپیوتری نیز آماده می‌کند.
 
با اخذ مدرک CIW در چهار حوزه‌ اصلی زیر، شانس خود را در کسب مشاغل حرف ای بالاتر ببرید:
 
۱- مقدمات وب
این بخش که از محبوب‌ترین دوره‌های CIW محسوب می‌شود، شامل سه دوره و مدارکی می‌شود که مهارت‌های راهبردی در حوزه‌ی وب و اینترنت را آموزش می‌دهد. آزمونهای مورد نیاز جهت اخذ این مدرک به شرح زیر می باشد:
 
Internet Business Associate
این دوره دانشجویان را با فعالیت‌هایی که در نقش‌های مرتبط شغلی تکنولوژی وب تعریف شده‌اند آشنا می‌سازد و مهارت‌های لازم برای کار با آنها را آموزش می‌دهد.
 
Site Development Associate
مهارت‌های مقدماتی و اساسی توسعه‌ی صفحات وب، یعنی درک و شناخت HTML5 ،CSS در این دوره آموزش داده می‌شود و افزودن جداول، تصاویر، متون و فیلم به محتوای HTML از جمله بخش‌های مورد بحث در این دوره هستند.
 
CIW Network Technology Associate
شناخت اساس و پایه‌ی شبکه، پروتکل‌های اینترنتی، و امنیت شبکه برای همه‌ی افراد حرفه‌ای که می‌خواهند در هر شاخه از حوزه IT مشغول به کار شوند اجتناب ناپذیر است و این دوره روی این مهارت ها متمرکز است.
 
۲- طراحی وب
این بخش شامل دو دوره است که دانشجویان می‌توانند هر کدام از این دو را به انتخاب خود طی کنند. دانشجویانی که هر دو دوره را بگذرانند، مدرک سطح حرفه‌ای را دریافت خواهند کرد.
 
Web Design Specialist
این دوره برای دانشجویانی است که می‌خواهند در حوزه‌ی طراحی وب تخصص پیدا کنند.
 
E-Commerce Specialist
این دوره برای کسانی است که اصول و پایه ی تکنولوژی‌های وب را درک می‌کنند و می‌خواهند در حوزه‌ی تجارت الکترونیک تخصص‌های لازم را فرا بگیرند.
 
Web Development Series -۳
این بخش شامل سه دوره تخصصی است و دانشجویان می‌توانند هر کدام از سه دوره را به دلخواه خود طی کنند. افرادی که هر سه دوره را طی کنند، مدرک سطح حرفه‌ای را دریافت خواهند کرد.
 
JavaScript Specialist
استفاده از ویژگی‌های زبان java script برای طراحی راه حل‌های client side و مستقل از platform در این دوره آموزش داده می‌شود و مهارت‌های کسب شده به دانشجو کمک می‌کند شغل حرفه‌ای خود در زمینه‌ی وب را شروع کرده یا ارتقاء بخشد.
 
Perl Specialist
این دوره نحوه‌ی بهره‌مندی کامل از ویژگی‌های زبان Perl را آموزش می‌دهد. مهارت‌های کسب شده در آن به دانشجو کمک می کند شغل حرفه‌ای خود در زمینه‌ی وب را شروع کرده یا ارتقاء بخشد.
 
Database Design Specialist
این دوره، آشنایی با database (پایگاه داده) است و متکی به محصول خاصی نیست. البته دانشجو با انواع دیتا‌بیس‌ها مانند SQL Server، Oracle، DB2 نیز آشنا خواهد شد. همچنین آشنایی با زبان تعامل با دیتابیس و بهینه‌سازی از طریق نرمال‌سازی نیز جزء برنامه‌های آن است.
 
Web Security Series -۴
این بخش فقط یک دوره دارد و سه سطح مدرک برای آن تعریف شده است. مدرک مقدماتی، با گذارندن دوره‌ی مرتبط کسب می شود. دانشجو با کسب مدارک دوره‌های بین‌المللی دیگر مانند LPIC و … می تواند مدارک سطوح بالاتر را نیز دریافت کند.
 
در پایان می توانیم امیدوار باشیم با رفع تحریم‌ها شرکتهای بزرگی مانند CIW که آموزش‌های فارغ از برند و محصولی خاص را ارائه می‌دهند نمایندگی‌های آموزشی خود را در ایران فعال نمایند.

مجموعه مقالات طراحی وب سایت

ابزار طراحی وب

سئو SEO

whatsapp