زبان برنامه نویسی پایتون Python چیست؟

زبان برنامه نویسی پایتون بسیار قدرتمند و حرفه ای است و می توان از آن در محدوده وسیعی از نرم افزار ها و تکنولوژی ها بهره برد. پایتون همچنین یک زبان بر اساس مجوزهای نرم افزار آزاد و اپن سورس می باشد.

کدهای نوشته شده در زبان Python در محدوده ای وسیع از پلتفرم ها چون لینوکس، ویندوز، مک و حتی گوشی های موبایل قابل اجرا می باشد. لازم به ذکر است که زبان برنامه نویسی پایتون در شرکت ها و سازمانهای بزرگی چون ناسا، گوگل، یاهو و ... بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه نویسی به زبان پایتون تقریبا ساده است. اگر شما با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید میتوانید در عرض چند روز برنامه نویسی مقدماتی با پایتون را فرابگیرید. یادگیری پایتون الزاما نیازی به پیش زمینه برنامه نویسی ندارد و تنها پیش نیاز آن علاقه مندی به فن برنامه نویسی است.

آموزش پایتون

کاربرد زبان برنامه نویسی python در طراحی سایت چیست؟

زبان پایتون به تمام معنا یک زبان شی گرا است، ولی اگر بخواهیم سراغ زبان های تحت وب برویم زبان php و زبان دات نت Asp.netدر جایگاه خیلی بهتری قرار می گیرند. پایتون در واقع از خانواده کد باز است.

بیشتر سایتهای بزرگ مثل یاهو و موتور جستجوی گوگل از زبان پایتون استفاده میکنند.همچنین پایتون زبانی حرفه ای برای طراحی موتورهای جستجو حرفه ای برای سایت ها کاربرد دارد.

مخاطبین دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون کلیه مدیران، پرسنل شرکتها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی، اساتید دانشگاه ها، دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، دانش پژوهان و علاقمندان به علم برنامه نویسی می باشند.

آموزش پایتون

whatsapp