آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاههای برتر کامپیوتر,برترین آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاه کامپیوتر پایا,لیست آموزشگاه های کامپیوتر,آموزشگاه فناوری اطلاعات,وب سایت آموزشگاه كامپيوتر,مجتمع فنی
Fa Ar En
آموزشگاه کامپیوتر پایا- دوره های فنی و مهندسی


دوره های آموزشی نرم افزارهای مکانیک 

1- pro engineer
نرم افزاری قدرتمند در زمینه طراحی تحلیل و ساخت قطعات ، مجموعه ها ، قالبهای صنعتی

2- Catia
نرم افزاری قدرتمند در زمینه طراحی تحلیل و ساخت قطعات ، مجموعه ها ، قالبهای صنعتی

3- Solid Works
بهترین نرم افزار طراحی 3 بعدی پارامتریک ، کاربرد در صنایع خودرو سازی ، قطعه سازی ، ریخته گری ، صنعت چوب و ...

4- Intelligent mold
نرم افزار تخصصی طراحی قالبهای تزریق پلاستیک قابل اجرا در محیط برنامه Solid works

5-  Power Shape
نرم افزار قدرتمند در زمینه ساخت انواع سطوح پیچیده خودرو ، هواپیما و ...

6- Power mill
نرم افزار اختصاصی ماشینهای فرز CNC در تهیه G-code

7- Surf cam
نرم افزار ماشینکاری CNC ، فرز ، تراش ، وایرکات

8- Edge Cam
نرم افزار طراحی و مدلسازی و ماشینکاری CNC ، فرز ، تراش ، وایرکات

9- Mold flow
نرم افزار تخصصی تحلیل قالبهای پلاستیک

10- MDT
نرم افزار طراحی 2بعدی و 3بعدی در محیط Auto cad

11- 4D Visual Nastran
نرم افزار قدرتمند در زمینه آنالیز سینماتیکی و دینامیکی مکانیزمها و ماشین آلات

12- Super Forge
نرم افزار قدرتمند در زمینه تحلیل فرایند آهنگری (Forging)
طراحی قالبهای پلاستیک ، دایکاست ، سمبه ماتریس ، پروگرسیو ، فورج با نرم افزارهای تخصصی ساخت و تولید
مدلسازی با نرم افزار Catia
CAD و CAM به ترتیب مخفف Computer Aided Design و Computer Aided Manufacturing می باشند که اولی به معنی طراحی به کمک کامپیوتر و دیگری به معنی ساخت و تولید به کمک کامپیوتر می باشد.
طراحی به کمک کامپیوتر یعنی مدل سازی قطعه مورد نظر در فضای نرم افزار که خود در تسریع و دقت امر به کاربر کمک شایانی می کند. ساخت به کمک کامپیوتر یعنی تعریف فرآیند ساخت قطعه به کمک کامپیوتر و اتصال آن به دستگاهی مناسب مانند CNC جهت ساخت قطعه با دقت خیلی زیاد و در کوتاهترین زمان.
با توجه به همین مهم نرم افزار های زیادی در این زمینه تهیه شده که هر کدام قسمت هایی از اهداف فوق را فراهم آورده است . نرم افزار پیشرفته و چند منظور CATIA در یک مجموعه با قابلیت های فراوان در جهت دستیابی به هر دو هدف طراحی شده است . CATIA ( Computer Aided Three Dimensional Interactive Application ) ساخت شرکت Dassault System است.
این نرم افزار علاوه بر دو قابلیت فوق شامل تحلیل المان محدود FEM ،شبیه سازی سینماتیکی،مدیریت مدارهای الکتریکی،ارگونومی،piping ،برن امه نویسی و قابلیت های دیگری نیز می باشد، بنایراین طراحان می توانند به راحتی از مراحل اولیه تهیه قطعه تا مراحل نهایی آن را در این نرم افزار انجام دهند و در اغلب موارد از مراحعه به نرم افزارهای دیگر بی نیاز شوند.

یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار،پارامتریک بودن آن است، یعنی تمام مراحل ساخت مدل در فایل محتوی آن ذخیره می شود و در صورت نیاز ،هرگاه تصمیم بگیرید،می توانید یک یا چند قسمت از مدل را ویرایش کنید که متناسب با ویرایش هر مرحله از مراحل ساخت مدل،مراحل بعدی نیز به طور خودکار ویرایش می شوند،بنابراین پس از ساخت هر مدل به راحتی می توان آن را تغییر داد و نیاز به ساخت مدل جدیدی نیست.
حفظ ارتباط بین فایل هایی که از یکدیگر استخراج شده اند از دیگر قابلیت های مهم این نرم افزار است به طوری که مثلا با تغییر در فایل یک مدل سه بعدی که نقشه دو بعدی آن را قبلا تهیه و در فایل جداگانه ای ذخیره کرده اند، فایل نقشه آن به طور خودکار تغییر می کند.
این نرم افزار از جمله نرم افزارهای CAD/CAM/CAE میباشد که در هر یک از این موارد توانائی و قابلیت بسیاری را دارا میباشد، بطوریکه در اروپا به عنوان یک درس کاربردی در گرایشهای کارشناسی ارشد مکانیک تدریس میشود.
از جمله توانائیهای قابل توجه این نرم افزار قدرت بالای آن در مدلسازی سطوح پیچیده و ... میباشد. همچنین این نرم افزار قابلیت ایجاد پروسه G-CODE برای ماشینهای C.N.C را نیز دارد و در حال حاضر در صنعت قالب سازی و خودرو سازی این نرم افزار بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
اهم عناوین دوره:
SKETCHER
PART  DESIGN
ASSEMBLY
DRAFTING
SHEET METAL DESIGN
SURFACE DESIGN & WIRE FRAME
GENARATIVE SHAPE DESIGN
FREE STYLE
MODL DESIGN
NC MANUFACTURING & DMU NAVIGATORمدلسازی با نرم افزار PROENGINEERING
این نرم افزاز قابلیت بسیار بالا در مدل سازی سطوح و احجام (Solid ) را دارد به طوریکه در کالجهای آمریکا به عنوان یک درس ضروری تدریس میشود . همچنین مانند نرم افزارهای CAM توانائی ایجاد پروسه ماشینکاری و ایجاد G-CODE را نیز دارد و در اغلب مراکز قالبسازی و قطعات خودرو سازی به عنوان نرم افزار مدلسازی برای نرم افزارهای CAE نیز کاربرد دارد.
اهم عناوین دوره:
- مدل سازی (SOLID & SURFACE)
- محیط دو بعدی DRAWING
- ASSEMBLY
- آشنایی با خاصیت PARAMETRIC در برنامه های PROE
- کار با خاصیت MODEL TREE در برنامه های PROE
- کار با دستورات مربوط به WIRE FRAME و DTM FEATURE
- (DTM CURVE & POINT & COS & DTM PLANE & AXIS &…)
- طریقه LINK شدن با نرم افزارهای تحلیلی مانند ANSYS,NASTRANطراحی قطعات مکانیک با نرم افزار Solid Works
این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای CAD\CAE می باشد که به منظور طراحی قطعات مکانیکی دارای قابلیت طراحی در سه محیط PART, ASSEMBLY,DRAWING دارای خروجی مناسب به منظور استفاده در نرم افزارهای CAD میباشد . این نرم افزار با بهرگیری از نرم افزارهای COSMOS امکان آنالیز مهندسی قطعات طراحی شده را نیز دارد . در پایان دوره ، مهندسان مکانیک و عمران خواهند توانست با بهره گیری از نرم افزار Solid Works روشهای تهیه نقشه های دو بعدی، ایجاد ارتباط با دیگر نرم افزارهای طراحی ، ساخت و طراحی انواع قالبهای صنعتی اعم از پلاستیک و فلزی ، طراحی قطعات وزن کاری ، طراحی انواع سطوح و ساخت چندین پروژه طراحی مهندسی را انجام دهند.
اهم عناوین دوره:
- مقدمه ای بر طراحی صنعتی
- آشنایی با برنامه های CAD / CAM
- معرفی فضای کار و ویژگی های نرم افزار Solid Works – تنظیمات نرم افزار
- کلیات، مبانی طراحی با نرم افزار Solid Works
- استفاده از Sketch Tools ، قطعات ساده، کاربرد Plan ها
- انواع حالات محاسباتی (part mode, assembly mode, drawing mode) Solid Works
- آماده سازی شماتیک دو بعدی ( 2D )
- تعریف اندازه ها و نسبتها
- ایجاد ژئو متری اولیه (پلان ، محورها ، اغناها و ... )
- ویژگی ها و ابزارهای ایجاد (Create ) و اصلاح (Edit ) و ایجاد طرح سه بعدی ( 3d )
- FEATURE PALLETE
- مدیریت قطعات ساخته شده
- سوار کردن قطعات (Assemble )
- استخراج نقشه های ساخت و جزئیات
- Import-Export
- طراحی قطعات پیچیده
- معرفی دستورات پیشرفته
- اصول کار با سطوح در نرم افزار
- مدل سازی با Surface
- مفهوم اولیه Drawing
- معرفی دستورات Photo Works , Animation
- طراحی قالب و اتصال قطعات و جوشکاری
- ایجاد پیکر بندی و ویرایش پیکر بندیمدلسازی و طراحی با استفاده از نرم افزار MECHANICAL DESKTOP
M.D.T نرم افزاری قوی در مدل سازی میباشد که از محیط ترسیمی اتوکد بهرمند است .این نرم افزار با ارائه دستورات مجموعه Part , Surface , Assembly , Drawing امکان مدل سازی قطعات (Solid) ، مدل سازی سطوح با انحنای مختلف،قابلیت مونتاژ قطعات، مدل شده در یک دستگاه یا مکانیزم و امکان ایجاد سه نما و سه بعدی نمودن قطعه سه بعدی و اعمال تغییرات در سه بعدی و انتقال آن در دو بعدی و برعکس را دارد. در ضمن با اضافه شدن نرم افزار جانبی Power pack امکان آنالیز و تحلیل قطعات طراحی شده در این نرم افزار امکان پذیر میباشد. علاوه بر این قابلیت میتوان بیش از 500000 قطعه از پیش تعریف شده مانند پیچ، خار، مهره، واشر، و . . . در اجسام طراحی شده استفاده نمود.
اهم عناوین دوره:
- تعریف مقطع ومقید نمودن آن (Sketch profile , Constrain)
- تعریف دستورات دو بعدی و سه بعدی
- بررسی کلیه دستورات جامد سازی
- بخش مونتاز (Assembly)
- بخش نماگیری و برشها (Drawing-Section)
- مدل سازی سطوح (Surface)
- آنالیز و طراحی با Power pack
- حل تمرین عملی و Power packتحلیل قطعات مکانیکی و سازه های فلزی با نرم افزار PATRAN و NASTRAN
این نرم افزار محصول آمریکا میباشد که قویترین نرم افزار آنالیز تنش (CAE) میباشد که از محیط PATRAN برای مدل سازی استفاده میکند و هم اکنون در اکثر مراکز معتبر دنیا خصوصا"مراکز خودرو سازی و هوافضا کاربرد ویژه دارد . توانائیهائی که این نرم افزار در بعضی از آنالیزها مانند CONTACT و یا ASSEMBLY و... دارد ، دیگر نرم افزارها دارا نمیباشند.
اهم عناوین دوره:
- آشنائی با محیط نرم افزار NASTRAN & PARTAN
- مدل سازی هندسی ، اعمال شرایط مرزی و بار گذاری ، المان بندی به روشهای P & H
- آنالیز استاتیکی خطی و مودال، حرارتی ، و آنالیزهای غیر خطی: غیر خطی بودن هندسه، غیر خطی بودن ماده ، غیر خطی بودن شرایط مرزی
- آنالیز کمانش خطی و غیر خطی
- استفاده از شرایط مرزی تماسی (CONTACT)
- آشنائی با مفاهیم مدل های ASSEMBLY ومش زدن مدلهای ASSEMBLYمدلسازی و آنالیز سازه های مکانیکی و جریان سیال توسط نرم افزار ANSYS
در پایان دوره، مهندسان مکانیک و عمران خواهند توانست با بهره گیری از نرم افزار ANSYS انواع سازه های مکانیکی را پیش از طراحی، مدلسازی و آنالیز نموده و بهترین ساختار را جهت طراحی انتخاب نمایند .
اهم عناوین دوره:
- معرفی نرم افزار ANSYS و منوهای اصلی آن
- آموزش نحوه نصب نرم افزار
- انتخاب محیط و فضای کاری با توجه به نوع مسئله و کاربرد آن و توضیح محصولات مختلف ANSYS
- معرفی انواع فایلهای به کار رفته در ANSYS و کاربرد هر کدام از آنها
- نحوه IMPORT از نرم افزارهای دیگر به داخل ANSYS
- مدلسازی همراه با رسم مدل هندسی
- چند مسئله از آنالیزهای سازهای و مکانیک سیالات انتخاب ماده و جنس مدلها
- انتخاب المان برای مدلهای رسم شده شبکه بندی مدلهای ایجاد شده
- اعمال شرایط مرزی در مسائل سازهای و سیالات برای مدلهای ایجاد شده
- انجام تنظیمات جهت اجرای برنامه و گرفتن خروجی های مختلف
- آموزش نحوه انجام محاسبات بر روی نتایج اولیه و گرفتن نتایح ترکیبی
Adams (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای دینامیکی MBD) Working Model (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای دینامیکی MBD) CosmosMotion (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای دینامیکی MBD) Visual Nastran (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای دینامیکی MBD) LS-DYNA (نرم‌افزار شبيه سازی پديده های دینامیکی پيچيده مانند ضربه، انفجار،...) Autodyn (نرم‌افزار شبيه سازی پديده های دینامیکی پيچيده مانند ضربه، انفجار،...) Dytran (نرم‌افزار شبيه سازی پديده های دینامیکی پيچيده مانند ضربه، انفجار،...) Sinda (نرم‌افزار حل مسائل حرارتی پیشرفته به روش اجزاء محدود FEA) FEHT (نرم‌افزار حل مسائل حرارتی پیشرفته به روش اجزاء محدود FEA) Ansys (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Abaqus (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Comsol (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Algor (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) CosmosWorks (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Autodesk Simulation Mechanical (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Marc (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Nisa (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Nastran (نرم‌افزار تحلیل تنش به روش اجزاء محدود FEA) Patran (نرم‌افزاری برای مدلسازی و ایجاد مدل هندسی برای نرم‌افزار Nastran) Fluent (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) Gambit (نرم‌افزاری برای مدلسازی و ایجاد مدل هندسی برای نرم‌افزار Fluent) +Star-ccm (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) ++FLO (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) ++CFD (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) OpenFoam (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) fidap (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) Ansys CFX (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) Autodesk Simulation CFD (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) CosmosFlowWorks (نرم‌افزار تحلیل جریان سیال به روش دینامیک سیالات محاسباتی CFD) Matlab (نرم‌افزار محاسبات ریاضی و مهندسی) Mathcad (نرم‌افزار محاسبات ریاضی و مهندسی) Maple (نرم‌افزار محاسبات ریاضی و مهندسی) Mathematica (نرم‌افزار محاسبات ریاضی و مهندسی) Scilab (نرم‌افزار محاسبات ریاضی و مهندسی) Catia (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD/CAM/CAE) NX (Unigraphics) (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD/CAM/CAE) Pro/Engineer-Creo Elements/Pro (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD/CAM/CAE) SolidWorks (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD) Autodesk inventor (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD) Autodesk Mechanical Desktop (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت سه‌بعدی 3D CAD) Microstation (نرم‌افزار طراحی قطعات به‌صورت دو بعدی 2D CAD) Autodesk Autocad (نرم‌افزار طراحی به‌صورت دو بعدی 2D CAD) Autodesk Autocad Mechanical (نرم‌افزار طراحی مکانیکی قطعات) Autodesk Autocad MEP (نرم‌افزار ترسیم نقشه تاسیسات ساختمان) Autodesk Autocad P&ID (نرم‌افزار ترسیم نقشه پایپینگ و ابزاردقیق) Autodesk Autocad Plant (نرم‌افزار طراحی پلنت) PDMS (نرم‌افزار طراحی پلنت) PDS (نرم‌افزار طراحی پلنت) CaePipe (نرم‌افزار طراحی پایپینگ) AutoPipe (نرم‌افزار طراحی پایپینگ) AutoPlant (نرم‌افزار طراحی پلنت و پایپینگ) EES (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای ترمودینامیکی و حرارتی) CATT2 (نرم‌افزار جداول ترمودینامیکی) Thermo-Calc (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل سیستمهای ترمودینامیکی و حرارتی) Thermoflow (نرم‌افزار طراحی و شبیه سازی نیروگاه‌های حرارتی) Carrier HAP (نرم‌افزار طراحي سيستم هاي تهويه مطبوع از شركت كرير آمريكا) CADVent (نرم‌افزار طراحي سيستم هاي تهويه مطبوع) MagiCAD (نرم‌افزار طراحي سيستم هاي تهويه مطبوع) Aspen B-Jac (نرم‌افزار طراحی مبدلهای حرارتی) Aspen HTFS (نرم‌افزار طراحی مبدلهای حرارتی) Aspen HX-Net (نرم‌افزار طراحی مبدلهای حرارتی) Aspen EDR (نرم‌افزار طراحی مبدلهای حرارتی) CFTurbo (نرم‌افزار طراحی توربوماشین) Numeca FINE/Turbo (نرم‌افزار طراحی توربوماشین) Autodesk Alias Automotive (نرم‌افزار طراحی بدنه خودرو) GT Suite (نرم‌افزار طراحی موتور خودرو) Engine Analyzer Pro (نرم‌افزار طراحی موتور خودرو) CarSim (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل دینامیکی حرکت خودرو) ADVISOR (نرم‌افزار شبیه سازی و تحلیل دینامیکی حرکت خودرو) RcCAD-AirCAD-SpaceCAD-XFLR5 (نرم‌افزارهای طراحی هواپیما) Autoship-NavCAD-Shipconstructor-Tribon (نرم‌افزارهای طراحی کشتی) Robotics studio-Webots (نرم‌افزارهای طراحی ربات) Automation Studio-Festo Fluidsim (نرم‌افزارهای طراحی مدار های هیدرولیک و پنوماتیک) PowerShape (نرم‌افزار مدلسازی تولید قطعات CAD برای نرم‌افزار PowerMill) PowerMill (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) MasterCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) SurfCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) EdgeCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) SolidCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) ArtCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) Esprit (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) ShopMill (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) ShopTurn (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) TopCAM (نرم‌افزار تولید به کمک کامپیوتر CAM) TopSolid (نرم‌افزار مدلسازی تولید قطعات CAD برای نرم‌افزار TopCAM) Autodesk Simulation Moldflow (نرم‌افزار شبیه سازی فرایند قالبهای تزریق پلاستیک) Deform (نرم‌افزار آنالیز شکل‌دهی) Autoform (نرم‌افزار آنالیز شکل‌دهی) Qform (نرم‌افزار شبیه سازی آهنگری) Procast (نرم‌افزار شبیه سازی ریخته‌گری) Autocast (نرم‌افزار شبیه سازی ریخته‌گری) WeldPlanner (نرم‌افزار شبیه سازی جوشکاری) WeldCAD (نرم‌افزار شبیه سازی جوشکاری) COADE CADWorx (نرم‌افزار طراحی پلنت) COADE CAESAR II (نرم‌افزار تحلیل تنش پایپینگ) COADE PV Elite (نرم‌افزار طراحی مخازن تحت فشار) COADE TANK (نرم‌افزار طراحی مخازن ذخیره) Piping systems fluid flow (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Pipenet (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Pipeflow (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Pipesys (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Pipesim (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Pipephase (نرم‌افزار تحلیل جریان پایپینگ) Epanet (نرم‌افزار طراحی لوله کشی منطقه ای و شهری) flow master (نرم‌افزار تحلیل جریان کانال) MSK Channel (نرم‌افزار تحلیل جریان کانال) Flow 3D (نرم‌افزار تحلیل جریان کانال) HEC-RAS (نرم‌افزار تحلیل جریان کانال) Primavera (نرم‌افزار مدیریت و کنترل پروژه) MS Project (نرم‌افزار مدیریت و کنترل پروژه) PMBOK (نرم‌افزار مدیریت و کنترل پروژه) Minitab (نرم‌افزار کنترل کیفیت آماری)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام با موسسه پایا تماس بگیرید
 
نقشه سایت آموزشگاه

Skip Navigation Links.
آدرس آموزشگاه کامپیوتر پایاتلفن تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایاکانال تلگرام آموزشگاه پایا
مرکز آموزش های تخصصی پایا برگزار کننده دوره های آموزش کاربردی و تضمینی و مهارت های ویژه مشاغل
Top Computer Training School & IT Academy | in Iran , Tehran | Computer Skills Training | Computer tutorials | IT tutorials | Computer institute | Amoozeshgah Computer Paya
All Right Reserved 2005 - 2015- Designed by Institute of Computer PAYA -  Parviz Tariveh   email: info@PayaIT.com
تماس با آموزشگاه کامپیوتر پایاآموزشگاه کامپیوتر پایا